V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí se v mistrovské sezoně 2013/2014 představili až ve třetím kole na domácím ledě a hned to byla premiéra úspěšná. Po dvou třetinách sice ještě stav utkání nebyl pro Bobry příznivý, nicméně třetí třetina a tři branky rozhodly o třech bodech pro Bobry. Trojka je tak trochu symbolická, neboť hlavní zásluhu na vítězství měli tři bratři Vargové a jmenovitě tříbrankový střelec Martin. O další trefy meziříčských se postaral Jiří Slovák a David Varga. Bobři tak v zápase ukázali velkou bojovnost a srdíčko, které by je mělo zdobit po celou sezónu.
2. liga - skupina Východ 2013/2014, 3. kolo, sobota 21.9.2013
Frýdek-Místek
5:3
(1:2, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 8. J.Slovák (Vaněk, Matušenko), 35. Varga Mar. (Kubáč, Hartmann), 50. Varga Mar. (Varga D., Varga Mir.), 54. Varga Mar. (Varga D.), 59. Varga D. (Zábojník, Slovák J.) – 8. Mach (Sluštík O., Slovák P.), 11. Mach (Sluštík O., Kubáň), 29. Sluštík O. (Mach, Slovák P.) Rozhodčí: Kika – Vožda, Novotný Vyloučení: 5:6 Průběh utkání: 0:1, 1:1,1:3,5:3
Valašské Meziříčí: Slovák J.(Smolka) – Ferenc, Hartmann, Heča, Kubáč, Kundera, Kvapil, Martiník, Matušenko, Prycl, Randýsek,J. Slovák, Stráněl, Tomiga, Vaněk, Varga D., Varga Mir., Varga Mar., Zábojník
Frýdek-Místek: Kubáň(Chvostek) – Kudláček, Podešva, Měkýš, Ovšák, Krutil, Prokop, Čintala, Gogolka, Sluštík O., Ivan, Slovák, Mikšan, Golasovský, Stránský, Mach, Sluštík J., Samiec, Vacula, Mamula

První akci zápasu rozehráli frýdečtí od vlastní poloviny a mohla být zajímavá, kdyby družinu v bíločervených dresech nezastavilo postavení mimo hru. Do první větší šance dostali domácí bratři Vargové, ale ani střela Miroslava a dorážka Martina Vargy si cestu za záda frýdeckého brankáře nenašla. Na začátku osmé minuty nejprve Petr Slovák proti svému jmenovci v brance domácích neuspěl, ale poté se puk dostal k Jakubu Machovi a ten se už nemýlil a poslal frýdecko-místecké hokejisty do vedení – 1:0. Jenže radost z vedení vydržela jen čtrnáct vteřin a Jiří Slovák zužitkoval Vaňkovu přihrávku a srovnal na 1:1. Za další půl minutu putoval za katr Ondřej Měkýš a domácí tak hráli první početní výhodu. Oslabení zvládli hostující hráči na výbornou a domácí borce do žádné vyložené šance nepustili. V polovině jedenácté minuty se vrátka na trestnou lavici poprvé otevřely na domácí straně, kde usedl Matušenko a to byl pokyn pro hostující družinu, aby se pokusila udělat něco s nerozhodným výsledkem, což se podařilo. Přesně ve 12.minutě se po velmi pěkné akci zjevil sám před domácím brankářem Jakub Mach, který vymetl pavučiny Slovákovy branky a zaznamenal tak svou druhou branku v zápase, díky které frýdečtí podruhé vedli. O vyrovnání se mohli Bobři postarat při vyloučení Petra Prokopa, ale jejich druhá přesilovka nepřinesla nic dobrého. Na druhé straně se prezentoval skvělým zákrokem lapačkou domácí brankář. Když se neujala ani Krutilova střela, skončila úvodní dvacetiminutovka vedením Frýdku-Místku 2:1.

Začátek druhé periody patřil frýdeckým, ale jejich šanci zmařil strážce domácí branky. V dalších šancích byli host nebezpeční, ale buď skončili na útočné modré, kde je zastavilo postavení mimo hru, nebo kus černé gumy neprošel přes Slováka v domácí brance, jako tomu bylo ve 26.minutě při pokusu Víta Stránského. Na začátku osmadvacáté minuty vyfasoval kapitán Valašského Meziříčí trest za hákování a frýdečtí roztočili útočné tažení v početní výhodě. To zastavil o minutu později Ondřej Sluštík a družina Radima Nečase rázem vedla o dvě branky – 3:1. V polovině utkání nabídl možnost domácím na snížení Marek Ivan, když si šel na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici. Jenže domácím se hra v početní výhodě vůbec nedařila. Co se nepodařilo domácím v početní výhodě, to dokázali ve 37.minutě ve vlastním oslabení, kdy Martin Varga dostal přihrávku od Kubáče a snížil na rozdíl jediné branky – 3:2. Více gólových okamžiků druhá tercie nepřinesla a to ani při vyloučení Davida Samiece a tak i o po čtyřiceti minutách hry vedli hráči Frýdku-Místku stále o jednu branku.

Závěrečnou tercii začali aktivněji domácí, ale pokus Martiníka ukryl Kubáň ve své výstroji. Ve třiačtyřicáté minutě kombinoval Stránský s Mikšanem v početní výhodě, ale gól nevytěžili. Šance se přelévaly ze strany na stranu a tak si od 47.minuty zahráli domácí další přesilovku. Ve vlastním oslabení přinutil chybovat domácí obránce Marek Ivan, který ujel sám na domácího brankáře, ale se svým zakončením neuspěl. V době kdy běžela polovina padesáté minuty, se do šance dostali bratři Vargové a Martin Varga slavil vyrovnávací branku – 3:3. V dalších šancích způsobilo trio Vargových nemalé problémy v obranném pásmu Frýdku-Místku. Navíc Kubáč mohl domácí poprvé poslat do vedení v 52.minutě, ale neuspěl. Kubáň se musel mít i nadále na pozoru, aby neinkasoval. Dílo obratu dokončili bratři Vargové v 54.minutě. Postaral se o to Martin Varga, jehož pokus skončil za Kubáněm – 4:3. Po čtvrté inkasované brance byli frýdečtí hodně zaskočení a místo náporu na vyrovnání přišlo v 56.minutě vyloučení Petra Prokopa. Kdo jiný než bratrské trio Vargové dělali dusno v obranné třetině hostujícího celku, který oslabení ubránil. Jenže na konci předposlední minuty zápasu zkusili hosté hru v šesti a David Varga pečetil vítězství domácích střelou do prázdné branky – 5:3. Nic už na tom nezměnila ani další hra bez brankáře.