V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Další nepovedený zápas mají za sebou hokejisté Valašského Meziříčí. Důležité body, které by je mohli přiblížit k předposlednímu místu však vzali za své hned v první třetině, kterou po hrubých chybách domácích opavští potrestali hned dvakrát. Promíchání sestavy však také nepomohlo a za záda mnohdy bezmocného Slováka spadly další dvě branky. Poté se konečně trefili i domácí zásluhou Davida Vargy, který tak snížil na rozdíl tří branek. Opava však trestala především z přesilovek, pátá branka na sebe nenechala dlouho čekat a hosté opět odskočili. Druhou branku domácích vstřelil Ondřej Kubáč, navíc se však domácí již bohužel nezmohli. Domácí sráží stálé to samé. Přesilovky, které jsou pro ně spíše nevýhodou a prachmizerná koncovka, s průměrem dvou branek na zápas.Zápasu ubývá, zbývá posledních sedm kol, ztráta bodů je stále šestibodová. Mnohým se tak chtě-nechtě musí na mysl vkrádat vzpomínky z loňské sezóny, a především měsíce března...
2. liga - skupina Východ 2013/2014, 37. kolo, středa 29.1.2014
Opava
2:5
(0:2, 1:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 34. David Varga (Novosad), 44. Kubáč (Novosad, Škutchan) – 15. Kysela (Černý, Galvas), 16. Tichý (Svoboda), 32. Galvas (Měch, Černý), 33. Vítek (Svoboda), 38. Wolf (Galvas) Rozhodčí: V. Czubaj – V. Bojda, T. Mikler Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5
Valašské Meziříčí:  Slovák (Sekula) – Zábojník, Hartmann, Heča, Kvapil, Tomiga, Matušenko, Řezáč, Kubáč, Martiník, Novosad, Škutchan, Varga David, Varga Miroslav, Varga Martin, Kundera, Slovák, Pavlas, Randýsek
Opava: Šafránek (Plánovský) – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Kukol, Pavelek, Mosler, Nardelli, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Kocián, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa

Úvod zápasu byl hodně rozkouskovaný a příliš hokejové krásy nenabízel. Ve čtvrté minutě přišlo první vyloučení. Nedovoleným zákrokem se provinil Heča a hosté hráli přesilovou hru. Netrvalo to dlouho a Opava si dokázala vytvořit brankovou příležitost. Wolfa však brankář Slovák vychytal. Přesně po pěti minutách hry přišlo další vyloučení na straně Bobrů a hostující Slezan hrál necelou půlminutku v pěti proti třem. Domácí brankář byl pod palbou, za jeho záda ale žádná střela v této přesilové hře neprošla, Bobři tak celou situaci ustáli. O malou chvíli později šli do čtyř i hosté. Bobři si však se svou vlastní početní převahou vůbec nevěděli rady. Čas plynul a hrál se poměrně vyrovnaný hokej. Na začátku patnácté minuty byl vyloučení David Varga. Opava tentokráte v početní převaze úspěšná. Slezan si domácí obranu doslova rozebral a Daniel Kysela už neměl problémy poslat puk do téměř prázdné branky, v čase 14:46 šli hosté do vedení. Za malou chvíli přišla pro Bobry další rána. Po střele Svobody ještě Slovák neinkasoval, na následný pokus Josefa Tichého už ale nestačil, což znamenalo, že v čase 15:34 to bylo už 0:2. V této fázi měl Slezan jasně navrch, Bobři potřetí do konce první třetiny už ale neinkasovali, po první části však prohrávali o dvě branky.

Lepší vstup do druhé části měli domácí hokejisté, Novosad hned v úvodu mohl snížit, v podstatě odkrytou bránu Šafránka však minul. Bobři dostali možnost přesilové hry, vyloučen byl totiž hostující Galvas. Kromě hodně povedené teče Martiníka, která ale brankou neskončila, jejich přesilová hra byla hodně špatná. Hosté hráli hodně chytře, navíc domácí byli v útočném pásmu hodně bezzubí. V polovině zápasu byl vyloučen domácí Řezáč a Opava opět potvrdila, že si s přesilovkou umí poradit. David Galvas využil dobré přihrávky Měcha a v čase 31:10 to bylo už o tři branky. Pro domácí to nebylo všechno, opakovala se situace z první části. Jakub Vítek potvrdil své sólo výborným blafákem a přidává tak další tvrdý direkt pro Bobry, v čase 32:14 už 0:4. Bobři však nic nevzdávali a v čase 33:22 snížili na rozdíl tří branek. David Varga se ocitl naprosto sám před Šafránkem, kterému nedal šanci. Jenže poté přišlo hodně zajímavé vyloučení domácího Randýska a hosté z početní převahy opět těžili. Výborný pas Galvase dokázal zužitkovat Petr Wolf, v čase 37:13 tak už zase o čtyři branky. Více nám už druhá část nenabídla, domácí prohrávali 1:5.

Na začátku třetí periody to byl Slovák, který svými dobrými zákroky držel Bobry před další inkasovanou brankou. A byli to naopak domácí, kteří se radovali ze druhé vstřelené branky. Ondřej Kubáč byl uveden jako střelec branky, ale s největší pravděpodobností to byli hostující obránci, kteří si puk nešťastně srazili do vlastní branky. Bobři pak hráli přesilovou hru, ale potvrdili, že ta nepatří k těm nejsilnějším stránkám. Poté opět poměrně zklamali hlavní sudí, kteří neviděli jasný faul na Novosada. Další přesilovou hru hráli v závěru i hosté, v té si sice šanci nevytvořili, z následného tlaku však mohl zvýšit Wolf. Ten z jasné pozice nedokázal puk dostat až za záda Slováka. Závěrečnou početní výhodu dostali nakonec Bobři, kteří jen potvrdili, že v této herní činnosti budou muset přidat. O výsledku už bylo ale rozhodnuto, Opava si veze z Valašského Meziříčí všechny tři body po výhře 5:2, hosté byli lepší, dá se ale říci, že hlavní sudí dnes neodvedli ten nejlepší výkon a zápas taktéž mírně ovlivnili.

Jan Vavrečka (trenér HC Bobři Valašské Meziříčí):

Já jsem klukům říkal, že i když jsme hráli v oslabení, tak jsme jim nahráli na dvě branky, místo toho aby jsme puk vyhodili. Snad jedna pozitivní věc dnešního zápasu, že jsme poslední třetinu vyhráli 1:0. Pořád tam jsou neproměněné šance. Důležité je aby kluci chtěli. První třetina z naší strany byla velmi špatná, v druhé třetině šla aspoň vidět ta bojovnost. To je tak vše, prostě musíme chtít a bojovat celých šedesát minut.

Josef Doboš (trenér HC Slezan Opava):

Kluci hráli perfektně, od začátku velmi dobře bruslili a dostávali se do řady šancí. Bylo důležité, že některé z nich se nám podařilo proměnit. Měli jsme velkou vůli po vítězství, a tak jsem rád, že se nám podařilo zvítězit. Věřím, že nám tato výhra pomůže do dalších zápasů.