V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři zajížděli k poslednímu derby sezóny. V něm odehráli velmi dobrý zápas, bohužel dost ovlivnil hru hlavní rozhodčí, a tak skóre skončilo 3:2 pro Vsetín. Bobrům nezbývá nic jiného než bojovat.
2. liga - skupina Východ 2013/2014, 40. kolo, sobota 8.2.2014
Vsetín
3:2
(1:1, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky:: 6. Hurtík (Vrba L., Vaněk), 24. Vaněk, 38. Mikšovský (Vrba F.) – 16. Novosad (Kvapil), 32. Varga Mar. (Zábojník) . Rozhodčí:Koliba – Ganger, Vengřín . Diváci: 1901.
Vsetín:  Hromada (Plšek) – Hurtík, L. Vrba, Žák, F. Vrba, Báchor, Tichý, Tesařík, Farda – Kajaba, Vaněk, Ambruz – Kubo, Ševčík, Mikšovský – Zúbek, Podešva, Vítek – Kývala, Daněk, Hruška.
Valašské Meziříčí: Slovák (Sekula) – Kvapil, Heča, Hartmann, Řezáč, Tomiga, Zábojník – Novosad, R. Škutchan, Kubáč – Matušenko, Mar. Varga, D. Varga – A. Škutchan, Martiník, Matějek – Randýsek, Baroš, Kundera.

Zápas začal v poklidném tempu, hosté se nikam nehnali a dobře bránili vlastní třetinu. V páté minutě však přišlo vyloučení na straně Bobrů, které domácí hokejisté dokázali potrestat. Pavel Hurtík svou přesnou střelou nedal Slovákovi šanci a v čase 05:30 Vsetín vedl 1:0. Po vstřelené brance se hra nijak neměnila, Vsetínští měli navrch, větší šance si ale vytvářet nedokázali. Poté přišlo další vyloučení a dvě obrovské šance VHK. Nejprve Kajaba ani nadvakrát nedokázal sám před Slovákem uspět. Za chvíli pro změnu orazítkoval tyč Slovákovy svatyně Ambruz. Hosté oslabení ustáli. Začátek šestnácté minuty a hosté dostali výbornou příležitost. Hráli dlouhou početní převahu v pěti proti třem. Tu brzy využili. Zdeněk Novosad na nic nečekal a jeho střela z první skončila za zády Hromady, v čase 15:36 bylo srovnáno. V sedmnácté minutě se do úniku dostával Petr Hruška, který byl faulovaný a rozhodčí nařídil trestné střílení. Petr Hruška ale neuspěl, Slovák dobře vystihl jeho myšlenku. To byla poslední vážnější situace v úvodní části a znamenalo to jediné, do kabin se šlo za stavu 1:1.

Jelikož závěr první části přinesl vyloučení na obou stranách, začátek druhé periody byl hodně neurovnaný. To ale nemuselo mrzet domácí, ve čtvrté minutě totiž dostali další možnost samostatného nájezdu. Tentokráte to byl kapitán Daniel Vaněk, který se rozjel proti Slovákovi a byl úspěšný. 23:29 a domácí vedli 2:1. Bobrům se nedařil přechod do útočného pásma, navíc domácí hráli chytře a nikam nepospíchali. Další velké šance se Bobři dočkali v polovině zápasu. Škutchan našel volného Davida Vargu, tomu ale radost překazil brankář Hromada, který předvedl parádní zákrok. Za chvíli se už ale hosté radovali ze srovnání skóre. V čase 31:28 to bylo 2:2. Nahozený kotouč Zábojníka vyrazil vsetínský brankář pouze před sebe a o přesnou dorážku se postaral Martin Varga. O chvíli na to však mohli do vedení zase domácí, tentokráte se vyznamenal Slovák, který kryl jak střelu Žáka, tak dorážku Kajaby. V další velké šanci Kýval, ani ten neuspěl. V čase 37:47 už ale brankář Slovák kapituloval. Nahození Vrby dobře tečoval Adam Mikšovský, 3:2. Přesně takový stav platil i po druhé části.

Třetí třetina už příliš hokejové krásy nepřinesla. Tu největší šanci měl hned v první minutě hostující Novosad, který ale orazítkoval jen tyč domácí brány. Hosté pak nemohli najít recept na obranu domácích a nenašli ho ani v dvojnásobné početní převaze, která trvala přesně 100 vteřin. Dvojnásobnou přesilovku hráli v závěru i domácí, ale ani ti ji nedokázali využít. Závěrečný tlak Bobrů nepřišel, hokejisté Vsetína chytře drželi puk v útočné třetině. V tomto derby tak vítězí domácí a to poměrem 3:2. Ještě bych rád dodal, že utkání sledovalo 1901 diváků a o dobrou kulisu bylo postaráno.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín)
Je krásné, že jsme vyhráli derby. Navíc je to desáté vítězství v řadě, ale zbytečně jsme si to zkomplikovali vyloučeními. Kvůli tomu jsme ve dvojnásobném oslabení dostali branku. Až moc jsme se nechali strhnout hrou. Ve třetí třetině jsme už ve hře pět na tři branku naštěstí neinkasovali. Dnešní zápas možná nebyl tak pohledný, jako ty ostatní, ale důležité je že se vyhrálo. Kluci si šáhli na dno sil a ubojovali to. O to je výhra cennější. I přesto, že jsme hráli ve druhé třetině hodně v pásmu Valmezu, tak jsme se výrazněji neprosadili. Soupeř se na nás velmi dobře nachystal. Oni hrají o bytí a nebytí, takže do toho dali maximum. Když se dostali k nám do třetiny byli strašně nepříjemní a nebezpeční. Bylo to ubojované vítězství.

Jan Vavrečka (HC Bobři Valašské Meziříčí)
Odjíždíme s pocitem dobře vykonané práce, ale jedeme domů bez bodů, které hodně potřebujeme. Těžko se mi o tom mluví, ale klukům jsem po zápase poděkoval za předvedený výkon a hlavně za poctivý přistup k zápasu. Vsetín vyhrál, byl o tu branku lepší, každopádně při hře pět na pět jsme nedostali žádnou branku, buď to byla penalta a dvakrát to padlo z přesilovky. Naopak my jsme přesilovku nevyužili, mohli jsme srovnat na 3:3, ale nevyšlo to. Vsetínu gratuluji k vítězství