Osmé kolo zavedlo Bobry do slezského Krnova, kde při opravě svého stadionu sídlí tým Opavy. Ta je i po utkání s Valašským Meziříčí doma stále neporažena, slavila i tentokrát, když své prostředí před Bobry uhájila s výsledkem 4:2.
2. liga - Východní konference 2023/24, 8. kolo, středa 18.10.2023, Zimní stadion Krystal, Krnov
Opava
4:2
(2:1, 1:0, 1:)
Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 4. Dobša (Štindl, Šindelář), 15. Krupa (Stuchlík, Rousek), 26. Brada (Štěpánek), 59. Rousek – 18. Kozubík (Holiš, Melenovský), 58. Romančík (Andris, Liss). Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Návrat. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 209. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Opava: Slíž (Nowak 7. - 8.) – Šindelář (C), Koblížek, Ervasti, Štěpánek, Jak. Ludvík, Thiel, Pachula, Buršík – Rousek (A), Stuchlík, Krupa – Kadula, Brada, Dobša – Vojtovič, Štindl (A), Vašenka – Hendrych, Beránek, Kotásek.
Valašské Meziříčí: Pavlíček (Ševců) – Holiš, Velikovský, Martiník, Liss, Kočí, Sviták – Melenovský, Vávra, Kozubík – Andris, Romančík, Vaňo – Kuchařík, Vavřík (C), Stodůlka – Martinec, M. Urban.

Do zápasu vlétli Bobři velice dobře, po pár minutách ale převzali otěže domácí, z první větší akce při nabídnuté přesilovce navíc vytěžili první gól, když se dorážkou z levého kruhu prosadil bývalý Bobr David Dobša. Po prvním gólu hra Valmezu upadla, chyběla větší verva, dozrávání protihráčů a převážně střelba na Slížovu branku. Ve 15. minutě navíc Slezan udeřil podruhé, když se dorážkou prosadil Kryštof Stuchlík. Necelé 4 minuty před koncem periody byl na trestnou za podráždění vyslán Tomáš Rousek. Početní výhoda se podařila Bobrům využít, když po střele Holiše tečoval před brankou David Kozubík.

Ve prostřední periodě Valaši chvílemi ztráceli, Slezan byl bruslivější, na straně hostí však nechyběla bojovnost. Za domácí ale na 3:1 navýšil Marek Brada.

Ve závěrečné části Valmez zabral, hra se srovnala a dokázal si vytvořit i několik dobrých šancí. Prosadit se ale dokázal až necelé tři minuty před koncem Michal Romančík. Bobři v tu chvíli prohrávali o jednu branku, rozhodli se tak odvolat brankáře Pavlíčka. Toho nakonec domácí ještě využili a střelou do prázdné branky nakonec rozhodli o konečném vítězství 4:2.

Pavel Zdráhal (HC Slezan Opava): Ani jednu z třetin jsme nezačali dobře, bylo to jako přes kopírák. Nejhorší byla ta třetí. Vedeme 3:1 a místo toho, abychom měli klid na hokejkách, začneme zmatkovat a děláme chyby. Byli jsme rozhození a viděl jsem, že si hráči nevěří. Vzali jsme si proto time, paradoxně jsme pak ale hráli snad ještě hůř. Opět nás dnes podržel Marek Slíž. Nechci úplně někoho vyzdvihovat, ale druhá útočná řada dnes byla ve velmi dobrém pohybu a díky ní jsme byli v tempu, v zápase. Body beru, protože v Hodoníně jsme hráli dobře a přesto to nevyšlo, dneska jsme naopak tak dobře nehráli, ale body se nám vrátily.