Utkání, na které se určitě domácí diváci těšili, protože v posledních zápasech Bobři ukázali, že mohou hrát líbivý, bojovný hokej. Nestalo se však. Naopak Orlová přijela po obměně trenéra zcela uvolněná a na domácí se doslova vrhla.
2. liga - skupina Východ 2013/2014, 13. kolo, sobota 26.10.2013
Orlová
0:6
(0:2, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Matějíček (Pavliš, Badžo), 13. Studený (Štefanka), 22. Štefanka (Studený), 39. Tomis (Badžo, Pavliš), 50. Blatoň (Studený, Štefanka), 55. Studený (Blatoň) Rozhodčí: Kika – Matěj, Velínský Diváci: 394
Valašské Meziříčí: HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák, Smolka – Ferenc, Hartmann, Heča, Kvapil, Tomiga, Zábojník, Kubáč, Kundera, Martiník, Matušenko, Novosad, Pavlas, Prycl, Randýsek, Slovák, Stráněl, Varga Dav., Varga Mar., Varga Mir.
Orlová: HC Orlová: Iláš, Urbánek – Sznapka, Zientek, Szajter, Pavliš, Vydra, Badžo, Mráz, Tomis, Studený, Štefanka, Kraft, Galgonek, Grepl, Voznica, Matějíček, Blatoň

Napsat report z tohoto utkání není moc těžké. Už od první minuty byla Orlová lepším, pohyblivějším a důraznějším mužstvem, což potvrdila hned ve 4. minutě utkání Matějíčkem - 0:1. Poté by se dalo čekat, že domácí zavelí k obratu, ale nestalo se. Naopak. Hosté dál brázdili led domácí třetiny a nepříjemně zatápěli Slovákovi. Sem tam otevřeli díky své snaze a aktivnímu přístupu obránců dvířka, ale Bobři těchto taktických chyb využít neodkázali. A tak je ve 13. minutě potrestal dnes agilní Studený - 0:2. A studená sprcha to rozhodně byla, protože až do konce třetiny se domácí nedostali k pořádnému přečíslení nebo tlaku.

Druhá část zápasu měla být podle domácích fandů úplně jiným obrazem dění na ledě. Nebyla. Orlová opět udeřila hned z počátku třetiny zkušeným exvítkovickým Štefankou a dá se říci, že bylo po zápase - 0:3. Když k tomu minutu před koncem Tomis rozvlnil síť za domácím Slovákem počtvrté, vypadali domácí na ručník - 0:4.

Že se stane něco nevídaného v poslední části, asi nevěřil nikdo. A měl bohužel pravdu. Hra měla sice spád, protože domácí se snažili hrozivé skóre korigovat, jenže hosté jim opět předvedli školu z produktivity. v 50. minutě nejprve Blatoň a o pět minut později jeho kolega z útoku Studený udělali ze zápasu malý debakl - 0:6.

A co říci závěrem? Dnes byla Orlová jednoznačně lepší, důraznější, prostě chtěla vyhrát více. Bobři nejenže hráli druhé housle, ale i kdyby hráli do půlnoci, asi gól nedají.

Zeptali jsme se Jirky Slováka, jak dnešní zápas viděl z pozice brankářské jedničky: Bylo to hrozné ! Dneska nám nešlo vůbec nic. Dělali jsme spoustu chyb, kazili nahrávky, nebojovali. Musíme to rychle hodit za hlavu. Prostě se stalo, co se dá dělat. Hlavně takové výkony nesmíme opakovat.

J. Vavrečka(trenér domácích): Jsem zklamaný, kdo by nebyl z takového výsledku. Ale nejvíc mě mrzí přístup některých hráčů. Snad jsme si mysleli, že už to půjde samo, nebo co? Ne, takhle nemůžeme bojovat, resp. nebojovat. Nedařilo se nám, to se dá spolknout, ale nedát do toho srdce? Tohle se nesmí opakovat. Zvláště ne před domácími diváky.