Bobři doma s Opavou prodloužili vítěznou šňůru
čtvrtek 1.9.2016 | Richard Müller |

Bobři doma s Opavou prodloužili vítěznou šňůru

Již v pátém přípravném utkání dokázali Bobři zvítězit. Tentokrát přivítali na svém ledě celek Opavy. V docela vypjatém utkání si vzali modrobílí vedení hned od začátku a díky brankám Fojtíka, Studeného a Dvořáka mohli na konci opět oslavovat se svými fanoušky vítězství. Diváci mohli vidět poslední domácí přípravný zápas Bobrů před zahájením sezony.

P5, čtvrtek 1.9.2016
HC Bobři Valašské Meziříčí4:1(1:0, 0:0, 3:1)HC Slezan Opava
Branky a nahrávky: 13. Fojtík (Dvořák), 41. Fojtík (Nedbálek), 56. Studený (Mikel), 60. Dvořák – 51. Chalupa (Tuma, Vítek). Vyloučení: 9:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Čáp (Netolička) – Nedbálek, Žabčík, Štědrý, Vydra, Báchor, Mikel, Pernický – Fojtík, Dvořák, Kývala, Brunec, Studený, Baroš, Pořický, Podešva, Martiník, Kuchařík, Ondráček
HC Slezan Opava: Wanecki (Šafránek) – Slavík, Holík, Černý, Tuma, Mosler, Šindelář, Vrabel – Vítek, Svoboda, Černý, Rousek, Trčka, Štindl, Beneš, Chalupa, Selingr

Komentář k zápasu

Autor: Kateřina Kovářová

Do dnešního utkání vstupovali Bobři s výherní náladou, zatím všechny přípravné utkání totiž hráči Bobrů zvládli na jedničku. Očekávání tedy byla veliká.

V úvodu první třetiny bylo k vidění pár vyloučení, hra byla kostrbatá od obou týmů. Bobři byli aktivnější, ale nemohli se dostat do dobrého zakončení. Ve 13. minutě však najíždějící Dvořák poslal puk na Josefa Fojtíka, který se trefil k levé tyči - 1:0. To byla také první a poslední šance první třetiny. Zbytek se totiž odehrál převážně ve středu kluziště. Jakoby oba týmy nemohly dosáhnout potřebného tempa a klidu na hokejkách.

Druhá třetina byla rozhodně akčnější. Hned od úvodu byly k vidění šance domácích i hostů, ani jedna však neskončila kýženou brankou. Za zmínku stojí šance ze 27. minuty, kdy Studený najel od brány na střed a pokusil se bekhendovou střelou překonat Waneckého, ten však vyšvihl dobrý zákrok a Studeného vychytal. Ve 29. minutě přišel úplně zbytečný likvidační zákrok Holíka na Pořického. Mezi hráči to vzbudilo velké emoce. Holík dostal 5 minut + do konce utkání. Druhá třetina už poté nic zajímavého nenabídla.

Do třetice všeho dobrého, to si mohli říkat fanoušci Bobrů o třetí třetině. Parádní start začal Josef Fojtík, který po střele Nedbálka zametl kotouč za Waneckého - 2:0. Hosté snížili v 51. minutě na rozdíl jedné branky. Petr Chalupa pálil z mezikruží a puk proletěl nad pravým betonem domácího brankáře - 2:1. V 56. minutě dopřál alespoň trochu klidu domácím hráčům i fanouškům Václav Studený,který skóroval po dobré přihrávce Miroslava Mikela - 3:1. Hosté to zkoušeli ještě bez brankáře, čehož v poslední vteřině zápasu využil Petr Dvořák, který na polovině kluziště vybojoval puk a trefil se do prázdné brány - 4:1.

Bobři tak zvládli i tento zápas a jejich výkony v přípravných zápasech jsou zatím velkým příslibem do ostré sezóny.

 
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS