Bobři nenavázali na předešlé výkony a odjíždí z Opavy s debaklem
středa 11.12.2013 | redakce |

Bobři nenavázali na předešlé výkony a odjíždí z Opavy s debaklem

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři z Valašského Meziříčí nedokázali navázat na své předešlé bojovné a srdnaté výkony a z Opavy odjíždí s ostudou! Po celý zápas domácí svého soupeře z Valašska přehrávali, až se skóre utkání zastavilo těsně pod dvouciferným číslem, které značí odsunutí Bobrů zpět na poslední místo tabulky. Bobři však mají jeden zápas k dobru. Na tento zápas musí svěřenci trenéra Vavrečky co nejdříve zapomenout, neboť již v sobotu zavítá na led Bobrů soupeř z nejlepších a nejtěžších - Prostějov!

26.kolo, středa 11.12.2013
HC Slezan Opava9:0(4:0, 1:0, 4:0)HC Bobři Valašské Meziříčí
Branky a nahrávky: 5. Mosler (Wolf, Černý), 10. Kysela (Herman), 11. Kysela (Polok, Tichý), 19. Měch (Černý, Wolf), 26. Galvas (Tichý, Polok), 41. Černý (Měch, Wolf), 50. Vítek (Měch, Tichý), 50. Chalupa (Herman, Pavelek), 58. Vítek Rozhodčí: V.Šutara – J.Jureček, P.Rychlý Vyloučení: 5:4 Průběh utkání: 9:0
HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Mosler – Klapetek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa
HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák – Deutsch, Hartmann, Heča, Kvapil, Matušenko, Zábojník, Řezáč – Kubáč, Kundera, Martiník, Prycl, Pavlas, Varga Mar., Varga Mir., Slovák, Škutchan, Varga Dav.

Komentář k zápasu

Autor: Vojtěch Konečný
Opavským hokejistům vyšla první perioda náramně. Skóre utkání otevřel v přesilové hře krásnou ranou obránce Mosler a Slezan začal svého soupeře válcovat. Desátá a jedenáctá minuta patřila Kyselovi. Urostlému bekovi se nejprve podařilo dostat puk do sítě v čase 9:09, za necelou minutu však dostal hezkou přihrávku od Poloka a tvrdou střelou zvýšil na 3:0.

Další branku mohl přidat Galvas, jenž se sám zjevil před Slovákem, hostující brankář však jeho pokus zlikvidoval. Půl minuty poté, co Vrabel opustil trestnou lavici, se do šance dostalo Valašské Meziříčí, Bobrům se ale nepodařilo přesně zakončit a Opava vyrazila do rychlého protiútoku. Rychlý kontr zvládla první útočná lajna výborně, kapitán Měch se totiž po přihrávce Černého nemýlil a uzavřel skóre první třetiny na 4:0.

Hosté o přestávce sáhli k výměně gólmanů, Slováka nahradil Netolička. Mladý brankář se ihned blýskl pěkným zákrokem, to když dokázal lapit střelu z prostoru mezi kruhy. Postupem času se začalo přitvrzovat a k vidění bylo také několik vyloučení. Svěřenci kouče Suchánka dostali v čase 23:48 možnost dvojnásobné početní výhody. Valašskému Meziříčí se sice podařilo dvojnásobné oslabení ubránit, jenže sotva Zábojník vyskočil z dvířek, opřel se do puku Galvas a s pomocí tyčky překonal Netoličku, 5:0. Slezané měli další šance, za zmínku stojí například bekhendový pokus Poloka, Netolička však tuto střelu vyrazil. Do velké šance se po Vítkově přihrávce zpoza brány dostal Chalupa, bohužel těsně minul.

Poslední dvacetiminutovka patřila komu jinému, než opavskému Slezanu. Po čtyřiceti vteřinách vsítil gól Černý, pro kterého nebylo problém dorazit Měchovu střelu do odkryté klece, 6:0. Opavě vycházelo úplně vše, jak dobře sehrané přesilovky, tak také oslabení, ve kterých nepustila Bobry do žádné vážnější šance. V padesáté minutě se červené světlo za Netoličkou rozsvítilo dvakrát. Nejprve skóroval Vítek po přihrávce Měcha, a za 26 vteřin uplatnil svůj důraz před brankou Chalupa a dotlačil puk za bezmocného Netoličku, 8:0. To ale ještě stále nebylo vše. Vítek byl totiž v 58. minutě faulován při samostatném úniku a bylo tedy nařízeno trestné střílení. Tentýž hráč předvedl velmi povedenou kličku, při níž zasunul puk mezi betony hostujícího gólmana. Opavští fandové si samozřejmě přáli vidět desátý gól, ten se však vsítit už nepodařilo.

 
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
CIE Automotive