Bobři ani napodruhé body ze Šumperka nevezou. První třetina ještě nenasvědčovala tomu, že by si měli hosté odvézt osm branek v síti. Druhé dějství však přineslo přesilovku 5 na 3, díky které Draci odskočili do tříbrankového vedení. Přesilové hry sehrály v celém zápase velkou roli, celkem bylo na šumperském zimním stadionu rozdáno 12 menších trestů.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 27. kolo, sobota 9.12.2017
Šumperk
8:1
(1:0, 4:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 2. Králík (Vymazal), 28. Cink (Půhoný, Sedlák), 28. Kovařík (Králík, Schejbal), 36. Půhoný (Cink, Ostřanský), 38. Cink (Půhoný), 48. Půhoný (Vachutka, Sedlák), 53. Schejbal (Králík, Kovařík), 54. Hroch (Novosad, Sedlák) – 31. Hořanský (Pokorný, Báchor). Rozhodčí: Čuňočka – Novotný, Bubela. Vyloučení: 3:9. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 625. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1.
Šumperk: Lakosil – Geweise, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák (C) – Muller, Králík, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal (A), Cink (A), Kovařík, Hroch, Vachutka, Fischer
Valašské Meziříčí: Plšek (41. Bechný) – Hajda, Mikel, Horyna, Varga Mar., Báchor, Váňa, Nadymáček – Brunec (A), Dvořák, Pořický - Kývala, Daněk, Varga Mir. - Varga D., Studený (C), Martiník (A) - Dalajka, Pokorný, Hořanský

Šumperští hokejisté nastoupili do první periody velice dobře. Již ve druhé minutě otevíral skóre LUKÁŠ KRÁLÍK a hráči z podhůří Jeseníků jasně ukazovali, že soupeř to bude mít rozhodně těžké na ledě domácích. Draci si vytvořili v první části několik gólovek, ale Lukáš Plšek podržel svůj celek několika skvělými zákroky. Po tuto dobu byli hosté ještě ve hře.

V druhé části se ovšem spustil pověstný šumperský gólostroj. Ve 28. minutě jej rozjel VLADIMÍR CINK a hosté se už jen vezli. Za stavu 3:0 ještě dokázali Bobři snížit, ale nic platné to nebylo, protože Draci do konce periody přidali ještě další dva góly. Do šatny se šlo za stavu 5:1.

Do poslední třetiny Valašské Mežiříčí vyrukovalo s náhradním gólmanem v brance. Plšek tedy opustil klec a nahradil jej mladíček Daniel Bechný. Ovšem ani ten nezabránil dalším brankám šumperského celku. JIŘÍ PŮHONÝ otevřel střelecký list ve třetí třetině. Hosté v záěru utkání sršeli nedisciplinovaností, která byla potrestána. Draci navíc v zápase prosadili čtyřikrát z devíti přesilových her, což nám dává úspěšnost těsně pod 50%, a to je skvělé číslo. Šumperský celek nakonec zvítězil 8:1 a ukázal, že na domácím ledě hraje opravdu ve skvělé střelecké pohodě.