Bobři padli v prodloužení!

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - první domácí zápas kvalifikace Bobři i přes výraznou střeleckou převahu nedokázali dovést k vítěznému konci. Šance domácích kryl výborně chytající litoměřický Volke, který několikrát výrazně podržel hostující celek. Zápas tak dospěl do prodloužení, ve kterém byli štastnější hosté. V 64.minutě utkání rozhodl o bonusovém bodu pro litoměřický tým hostující Milan Buďa. Bobři tak již druhý zápas po sobě nedokázali vstřelit ani branku. Nutnost vítězství tak připadá na nedělní zápas, kdy budeme od 17.hodin hostit celek z Písku.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, Kv3, pátek 16.4.2010
Litoměřice
0:1p
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky:64. Buďa (Novák) Rozhodčí: Hribik Vyloučení:1:3 Využití: 0:0 V oslabení:0:0. Diváci: . Střely na branku: Průběh utkání:0:0, 0:1 .
Valašské Meziříčí:  Krumpoch (Gleich) - Blažek, Bokroš, Brunec, Dědek, Dvořák O., Dvořák P., Kovář, Krisl, Matějný, Ovšák, Palík, Růčka, Sochorek, Šebesta, Varga D., Varga M., Varga Mir., Vašut, Vnenk
Litoměřice: Volke (Davídek) - Kouba, Macek, Kaltenböck, Musílek, Kolbaba, Zenk, Hillmich, Malý, Slížek, Horčička, Novk, Kloz, Tvrzník, Procházka, Buďa, Hlusička, Zuziak, Horejsek, Šnajdr

Úvod utkání patřil domácím hokejistům, nicméně k většímu ohrožení brankáře Volkeho nedošlo. Větší šanci ke změně skóre ve prospěch domácího týmu měl útočník Brunec, jeho pokud však litoměřický brankář pokryl. Ve 4. minutě utkání zahrozili i hosté, domácí Krumpoch v bráně však nebezpečnou situaci včas uhasil. Domácí hokejisté se nadále tlačili do útoku, nicméně tři bránící hostující hráči v řadě dělali velké potíže s přechodem do útočného pásma. V 10. minutě vybojoval puk Kovář, který krásně našel před bránou Brunce, jeho střelu však reflexivně Volke vyrazil. Domácí hokejisté však i nadále měli více ze hry a soupeř jen bránil. Tato taktika se však ukázala jako velice účinná. Bobři měli ve 14. minutě utkání výhodu přesilové hry, tuto však nevyužili. Zejména rychlé přistupování k hráčům dělalo domácím potíže. V přesilovce však neudeřil ve svých šancích ani Bokroš ani Šebesta. První třetina i přes výraznou střeleckou převahu domácích skončila nerozhodně bez branek.

Druhá třetina začala opět náporem domácích. Bokrošova střela však končí těsně mimo Volkeho tři tyče. Hra však nadále měla daleko rychlejší spád, než tomu bylo v třetině první. Útoky se valily z jedné strany na druhou a oba brankáři předváděli svá umění. Ve 24. minutě šel na trestnou lavici Kloz a domácí opět měli možnost využít početní výhodu. I přes usazení v útočném pásmu chybělo jediné – více střílet na brankáře. Hosté své druhé oslabení uhájili bez inkasování. Bobři měli v další části více ze hry, bohužel gólově se však neprosadili. Velkou šanci ke skórování měl ve 30. minutě opět Brunec, jeho střelu však Volke z bezprostřední blízkosti vyrazil. Ve 35. minutě utkání za údajný faul brankáře Krumpocha měli poprvé možnost hrát přesilovku i hosté z Litoměřic. Tu však také nevyužili. Ve 36. minutě utkání se stav hráčů na ledě srovnal. Ve hře 4 na 4 si opět vytvořili více šancí domácí, nicméně ani krásná akce Ovšáka či střela Sochorka gólem bohužel neskončili. Druhá třetina tedy opět branku nepřinesla.

Bobři chtěli co nejdříve rozhodnout ve svůj prospěch, jejich snaha však vždy ztroskotala na výtečně chytajícím brankáři Litoměřic. Oba týmy chtěly co nejdříve rozhodnout, oba brankáři však byly ozdobou tohoto utkání. S přibývajícími minutami však čím dál více se Bobři nemohli dostat do přečíslení a do větší šance, která by mohla rozhodnout toto utkání Hostující obrana byla nepropustná a pokud se již domácí hráči dostali na dostřel, v bráně byl připravený dobře chytající Volke. Velkou šanci měli na druhé straně i litoměřičtí, jejich pokus zastavil skvěle nadvakrát Krumpoch. Třetí třetina však také branku nepřinesla a na řadu muselo přijít prodloužení.

Přes počáteční šance na straně domácích se hra ve čtyřech postupně vyrovnala. Běžela 64. minuta utkání a do ojedinělé šance se dostal hostující Buďa. Ten nejprve naznačil střelu, aby zpoza branky ukryl puk do odkryté klece. Bobři tak první domácí kvalifikační zápas prohráli v prodloužení. Náprava může přijít již tuto neděli, kdy hostíme ambiciózní Písek a je více než vhodné, aby již Bobři naplno bodovali, pokud chtějí zůstat ve hře o postup do 1. ligy. Bobři, bojujte!

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí): Těžko se to hodnotí, přijeli s tím, co jsme čekali, hráli odzadu. Poznamenaly náš nějaké zranění, nemoci, takže nejsme kompletní, kluci chtějí, dřou, ale nedaří se nám střelecky a od toho se to všechno odvíjí. 2 zápasy bez gólu, jsme útočný tým, vyhráli jsme střeleckou tabulku, takže to je problém, jsme z toho trošičku skleslí. Ale jak říkám, ten bod co jsme uhráli nám třeba pomůže, jako ten bod s Frýdkem-Místkem díky němuž jsme skončili na prvním místě. Nic nebalíme v neděli je potřeba porazit Písek a můžeme si o ten postup zahrát ve čtvrtek v Litoměřicích.