Bobři podlehli Karviné

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V dalším kole se utkali Bobři s celkem Karviné. Hned v první třetině se ale Karviná dostala do dvoubrankového vedení. Bobři sice průběh utkání otočili a dostali se do vedení 3:2, ale nejen že toto vedení nemělo dlouhého trvání, ale Karviná přidala i další branky a porazila tak na svém ledě Bobry poměrem 5:3.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 15. kolo, sobota 10.11.2012
Karviná
5:3
(2:1, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Miczek (Javín), 14. Rosůlek (Contratto, Badžo), 26. Pavliš (Deutsch), 52. Contratto (trestné střílení), 56. Samiec (Badžo, Contratto) - 20. Heža, 23. Voznica (Heža, Maršálek), 25. Bokroš (Varga Mir.). Rozhodčí: Czubaj - Bojda, Mikler Vyloučení: 4:5, navíc Škůrek (VAL) 10 minut osobní trest Využití: 2:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 290 Průběh utkání: 2:0,2:3,5:3
Karviná: Smolka (Iláš) - Javín, Sznapka, Kowalczyk, Deutsch, Krajíček, Krause - Mikšan, Samiec, Miczek, Pavliš, Holý, Segiň, Contratto, Rosůlek, Badžo, Číhal, Mareček
Valašské Meziříčí: Okáč (Netolička) - Heča, Kolovratník, Maršálek, Mikel, Kvapil, Škůrek - Ambruz, Bokroš, Heža, Kundera, Martiník, Machala, Smetana, Varga Mir., Varga D., Varga Mar., Voznica

Vstup do utkání měli lepší Bobři, když hned v úvodu utkání obléhali třetinu soupeře, bohužel chyběly střelecké pokusy. Jejich snaze ale vystavil stopku ve čtvrté minutě Jan Miczek, který první nebezpečnější střelou rozvlnil síť za Okáčem. Hned o minutu později mohl přidat tentýž hráč další branku, ale trefil pouze tyč. O další minutu později přišla kuriozní situace, kdy byl vyloučen domácí bek Kowalczyk, jehož vyhození mířilo až do stropu stadionu. O další vzruch se ale stále starali domácí. Ve čtrnácté minutě navíc Brendan Conratto našel Lumíra Rosůlka, který přidal druhou branku Karviné. Až v patnácté minutě přišel první zákrok domácího brankáře Smolky. A hned to byl zákrok z kategorie skvělých - jeho lapačka si neomylně našla střelu Voznici z mezikruží. O další minutu později mohl snížit Miroslav Varga, avšak odkrytou branku netrefil. Bobři se ale přece jen dočkali snížení do první sirény. 13 vteřin před jejím zvukem Oldřich Heža přihrával přes brankoviště, ale jeho nahrávku si do vlastní branky srazil Javín.

Ve druhé třetině jako by Karviná nečekala větší obtíže a to se jí v této části hry vymstilo. Nejprve ve 22. minutě Jakub Voznica prostřelil Smolkovy betony, aby o dvě minuty později ujel domácím bekům Lukáš Bokroš, který poslal Bobry do vedení. To ale vydrželo pouhých 55 vteřin. To Zdeněk Deutsch našel před brankou zkušeného Libora Pavliše, který nadvakrát překonal Okáče. Ve 33. minutě si oba jmenovaní své role prohodili, Deutsch ale na Okáče nevyzrál. Další nebezpečná situace přišla až těsně před přestávkou. A opět u toho byl Pavliš. Jeho střela se odrazila k Segiňovi, ale jeho bekhendovou kličku si Okáč pohlídal. Po dvou třetinách tedy stav vyrovnaný 3:3.

Hned po přestávce měl šanci Martin Ambruz, ale jeho střela se mezi tři tyče nevlezla. V 46. minutě Pavliš mířil úplně sám na Okáče, ale ten si s jeho šancí poradil bravurně. O chvíli později Conratto tečoval střelu Krajíčka, ale trefil pouze tyč branky Bobrů. V 51. minutě se do zakončení tlačil Martin Varga, Kowalczyk si jeho pokus opět málem srazil do vlastní branky, ale Smolka byl tentokrát na místě. O minutu později Conratto obkroužil branku a zakončoval s asistencí hákování obránců Bobrů. Bylo nařízeno trestné střílení, které tento hráč dokázal proměnit a opět poslal Karvinou do vedení. O 45 vteřin později měli velkou příležitost Pavliš se Seginěm. Druhý jmenovaný ale poloprázdnou branku netrefil. Na začátku 54. minuty se do šance dostal Miroslav Varga, ale domácí Krajíček ho skokem odzbrojil a Smolka tak zasahovat nemusel. V čase 55:04 se dostala Karviná do dvoubrankového vedení. To se do přečíslení dostal Badžo s Davidem Samiecem, který se nemýlil. V poslední minutě se ještě ve velké šanci zjevil Pavliš, ale přestřelil. Karviná si tedy nakonec připisuje tři body za výhru 5:3.

Aleš Flašar, HC Baník Karviná: Bylo to vydřené a takové upachtěné vítězství a důležité je, že jsme vyhráli. Body se počítají a jsem rád, že jsme to zvládli, i když nám dneska chybělo dost hráčů. Za stavu 2:0 jsme polevili, ale bylo důležité, že jsme za stavu 2:3 rychle vyrovnali a pak už jsme zápas měli pod kontrolou. Naštěstí jsme dali čtvrtý gól a tam se to zlomilo.

Josef Málek, HC Bobři VM: Bohužel ještě nejsme tak silní, abychom dokázali tyto zápasy vyhrát nebo zvrátit na svou stranu. V důležitém momentu, kdy to utkání spělo do remízového konce se do toho zapojil úplně jiný tým, než v modrých dresech a nám se nepodařilo tuhle situaci ustát. Ten pátý gól už ústil z toho, že jsme hráli vabank a domácí toho dokázali využít. Myslím, že zápas nebyl odehraný z naší strany špatně, i když jsme udělali pár chyb v obraně, kterých se musíme vyvarovat. Bohužel se nám zatím, snad kromě toho zápasu doma s Frýdkem, nepodařilo hrát v kompletní sestavě, aby nám nikdo nechyběl a abychom neměli díry tam, kde je nechceme mít, a abychom dokázali vyhrát alespoň dva nebo tři zápasy po sobě a dokázali se dostat z toho, v čem se teď motáme.