Bobři postupují do finále!

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Historický úspěch v podobě postupu do finále zaznamenali domácí Bobři z Valašského Meziříčí, když ve třech zápasech porazili svého loňského přemožitele, celek Slovanu Orlová. Ozdobou opět tohoto utkání včetně celé série se stali především oba brankáři, jak Michal Krumpoch, tak i Dušan Šafránek několikrát výtečnými zákroky podrželi svůj tým. Důvod k radosti měl nakonec jakožto ve všech předchozích zápasech brankář Bobrů a velkou měrou tak pomohl svým spoluhráčům k vytouženému cíli! Za domácí hokejisty se v utkání krásnými brankami prosadili Dalibor Sochorek, Luděk Lhotský a Milan Ovšák. Bobři tak po šedesáti minutách mohli společně se svými fanoušky oslavovat postup do finálových bojů druholigové skupiny východ. BOBŘI DĚKUJEME!
2. liga - skupina Východ 2009/2010, čtvrtek 25.3.2010
Orlová
3:1
(0:0. 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky:22.Sochorek, 40.Lhotský, 53. Ovšák - 28. Potočný Rozhodčí:Dědek Vyloučení: . Diváci:1200(vyprodáno) . Průběh utkání:1:0, 1:1, 3:1
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Gleich) - Blažek, Růčka, Brunec, Dvořák O., Dvořák P., Dědek, Kovář, Krisl, Lhotský, Ovšák, Palík,Růčka, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, Bokroš L., Vnenk, Varga D., Vašut, Varga Mir., Matějný
Orlová: Šafránek (Unzeitig) - Urbánek, Mintěl, Grygar, Daniel, Dušek, Štefanka, Prokop, Škatula, Potočný, Rozum, Vydra, Stránský, Studený, Samiec, Valchař, Golab, Galgonek, Najdek, Sznapka, Říčka

Do třetího semifinále vstoupili lépe domácí Bobři. Už ze začátku si vytvořili spoustu šancí, ale ke své škodě je nedokázali proměnit v branku. Největší šanci měl Šebesta, ale trefil pouze spojnici. Orlová sice v polovině třetiny srovnala hru a také se dostávala do šancí, ale Bobři měli více ze hry. Fanoušci si také přišli na své - spousty puků totiž končilo v hledišti, a tak si snad některý fanoušek odnesl domů suvenýr. Do šaten se tedy šlo za stavu 0:0.

Do druhé třetiny opět vstoupili lépe Bobři. Po dalších šancích se dokázal konečně prosadit v čase 21:27 Dalibor Sochorek. Ten trefil krásně nad Šafránkův beton a Bobři se ujali vedení 1:0. za dalších 6 minut ale bylo srovnáno. PO závaru před Krumpochem se nejlépe zorientoval Potočný a zasunul puk do brány. Za další minutu mohlo být pro domácí opět veseleji, ale Šebesta netrefil prázdnou bránu. To se podařilo až v závěru třetiny Luďku Lhotskému, který tak oslavil své narozeniny gólem do Orlovské klece. 2:1 pro Bobry.

Pokud chtěla Orlová pomýšlet na prodloužení série, musela otevřít hru. Hra byla vyrovnaná, šance se střídali na obou stranách. V čase 52:09 ukončil naděje hostí třetí brankou Bobrů Milan Ovšák, který do ValMezu přišel právě z Orlové. Hosté se pak sice snažili o vyrovnání. V závěru dokonce odvolali brankáře, ale ani to jim nepomohlo prodloužit si sezonu.

Bobři si tak připsali historický úspěch a vrátili Orlové loňské semifinálové vyřazení a postoupili do finále. S kým se Bobři utkají? Na to si ještě budeme muset počkat.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí):
Tak určitě jsme dnes dosáhli nějaké mety, kterou jsme si všichni v týmu přáli, ikdyž moc neříkali nahlas a to dojít až do finále. Jsme moc šťastni, užíváme si to, jako i všichni zainteresovaní lidi kolem. Chtěli jsme se dostat co nejdál, což se nám povedlo pokaždé již ve třech zápasech. Já osobně jsem si Orlovou nepřál, říkal jsem to již dříve, pro nás je to vždy těžký soupeř. Hodně nám pomohl již první zápas, kde se to lámalo v nájezdech a šťastnější tým tentokrát vyhrál. V druhém zápase jsme hráli zodpovědně, byli jsme lepším mančaftem, čekalo se na chybu, která rozhodne zápas a tu jsme využili. Dnes tam byla trošku nervozita, spousta kluků takové zápasy nikdy nehrála, takže ikdyž jsme vedli 2:0 na zápasy, vše bylo stále otevřené. Dostali jsme se do vedení, pak sice soupeř vyrovnal, ale stále jsme věřili, že zápas můžeme dotáhnout do vítězného konce a to se také stalo. Kondičně jsme byli na tom dobře, i možná díky jen třem zápasům z prvního kola play off. Znova říkám, že jsme velice rádi a lidem se to určitě muselo líbit. Doufám, že nás na to finále přijdou ve velkém počtu opět povzbudit, protože fanoušci jsou skvělí po celou sezonu a věřím, že naplní zimák až po strop. Co se týká dalšího soupeře, už je to jedno, oba mančafty, jak Hodonín, tak i Přerov jsou vysoce kvalitní mužstva a určitě si budeme chtít sezonu prodloužit co nejdál. Teď dám klukům dva dny volno a začneme se připravovat na finále.