Před Bobry stál těžký úkol, a to vzdorovat aktuálně vedoucímu celku tabulky. To se však Valachům dokonale povedlo a Hodonínu nadělili, zejména po vynikající druhé třetině, šestibrankový "dárek". Mezi nejvýraznější postavy utkání se zařadil Josef Fojtík, který si připsal dva góly a jednu asistenci.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 4. kolo, sobota 24.9.2016, Valašské Meziříčí
Hodonín
6:2
(1:1, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 14. Kývala (Fojtík, Chroboček), 26. Fojtík (Žabčík, Podešva), 37. Studený, 39. Pořický (Mikel, Chroboček), 43. Fojtík (Dvořák), 58. Martiník (Mikel, Podešva) – 8. Vrána (Pokorný, Hajný), 49. Vaněk. Rozhodčí: Malota - Wesley, Holibka. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 475. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 6:2.
Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Chroboček, Mikel, Nedbálek (A), Štědrý, Vydra (A), Žabčík, Pernický – Dvořák, Fojtík, Kývala, – Brunec, Studený (C), Baroš – Pořický, Kubo, Podešva – Mir. Varga, D. Varga
Hodonín: Kukin (40. O. Haloda) – Talán, Hovsepyan, Garčic, Pokorný (A), Loginovskij, Polesný, M. Haloda, Miklík – Charvát, Hložánek, Vrána, Černohous, Hajný, Zháňal, Peš (C), Janás, Kononenko, Kadlec, Jurča, Vaněk

"První třetinu jsme se nechali zbytečně zaskočit," řekl o úvodu Josef Fojtík, do kterého nastoupili Bobři s přehnaným respektem. I to bylo příčinnou první inkasované branky, která vznikla po menším nedorozumění Kývaly, jenž ihned potrestal Jakub Vrána. Všechno však Martin Kývala napravil na přelomu třetiny, když srovnal skóre na 1:1 a od té doby byli Bobři dominantnějším týmem na ledě.

Do druhé třetiny nastoupili Bobři hned s větším klidem. Byl to sice Hodonín, který nejprve zahrozil, ale poté už kluziště patřilo domácím. Při hře čtyři na čtyři poslal Valachy do vedení svou první brankou Josef Fojtík. Hostující celek trápily častá vyloučení. Hra čtyři na čtyři Bobrům svědčila a to prokázal třetí brankou Bobrů Václav Studený. Chvíli poté trestal oslabení Drtičů Jakub Pořický. "Ve druhé třetině jsme začali daleko líp bruslit a měli lepší pohyb než Hodonín," vysvětluje klíč úspěchu dvoubrankový střelec Fojtík.

Závěrečnou periodu chtěli mít Bobři pod kontrolou, a poté co hosté vystřídali gólmana, dostali i možnost přesilovky. Tu nevyužili, a sotva co se Nedbálek vrátil na led, navýšil vedení na 5:1 Josef Fojtík. Po tomto gólu přišla klidná pasáž hry, kterou přetnula snížením skóre nová hodonínská posila Daniel Vaněk. Do konce zápasu měli domácí ještě spoustu šanci, ze kterých padl ještě jeden gól, který měl na svědomí Ondřej Martiník.

"Hodonín byl stejně ofenzivní celek jako my, a myslím si že jsme dnes měli o něco lepší obranu. Jsem rád, že jsme to dotáhli až do vítězného konce, a pokud takto týmově budeme hrát i dál, tak na domácím ledě budeme jen těžko hledat přemožitele," uzavřel dnešní úspěch Josef Fojtík

.

Radim Dvořák (asistent trenéra HC Bobři): "Dneska odvedli kluci poctivý výkon. Důležité bylo, že jsme přečkali úvod, kdy do nás soupeř naletěl a nedával nám moc vydechnout. Měli jsme tam několik chyb, ale soupeř je nepotrestal. Po srovnání se zápas začal vyvíjet v náš prospěch a drželi jsme si puk na svých hokejkách. Udrželi jsme si dobrou hru až do konce, a nezbývá nic jiného, než kluky pochválit."