V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Dnešní utkání bylo hodně vyrovnané. David Varga je zápasovým hrdinou, a to když svou brankou v prodloužení zajistil Bobrům bodík navíc. Bobři ukázali, že v týmu je velký potenciál, stačí ho jen rozvíjet. Více o tomto zápase v podrobné reportáži.
2. liga - skupina Východ 2014/2015, 29. kolo, neděle 4.1.2015
Přerov
3:2p
(0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Kovář (Gulda), 44. Studený (D.Varga), 64. D.Varga (Kovář) – 22. Sakrajda (Goiš, Sedlák), 38. Dostálek (Šebek) . Vyloučení: 4:5 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.
Valašské Meziříčí: Vydržel (Svoboda) – Matušenko, Finkes, Valentík, Šimek, Kovář, Kaluža, Gulda – Baroš, Kuchta, Kundrátek, Sprušil, Martiník, Studený, Tejkl, Škumát, D.Varga, Slovák, Mar.Varga
Přerov: Vojtek (Slovák) – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák, Zbořil, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Sakrajda, Šebek, Procházka, Dostálek, M.Kratochvíl, Kolář, Blinka, Š.Kratochvíl, Školoud, Málek

Start zápasu byl od obou mužstev opatrný. První šanci si vytvořil Přerov, když ve 2. minutě Sedlák vystřelil na branku domácích. Vydržel však bez větších problémů tuto střelu chytil. Za zmínění stojí ještě šance Bobrů, která nastala v 16. minutě, ale i brankář Přerova byl jako jeho protějšek úspěšnější. Zbytek třetiny nám obě mužstva moc krásy nepředvedly a po konci první třetiny svítil na tabuli výsledek 0:0.

Druhá třetina byla úplně odlišná. Hned ve 22. minutě se hosté poprvé radovali. Po nedůrazu domácí obrany se k dorážce dostal Petr Sakrajda - 0:1. Hosté se moc dlouho neradovali. Ani ne za minutu se totiž podařilo domácím vyrovnat. Petr Gulda dobře našel Patrika Kováře, a ten z těžkého úhlu nenápadnou střelou zaskočil Vojtka - 1:1. Po této brance se hra na obou stranách uklidnila a oba týmy vyčkávali na chyby v obraně. Ta přišla v závěru třetiny. V 38. minutě totiž David Šebek našel skvěle před brankou Vlastimila Dostálka, který rychlou střelou překonal Vydržela - 1:2. V posledních dvou minutách této třetiny se již nic většího nestalo, a tak stav po druhé třetině byl 1:2.

Třetí třetina začala podobně jako ta druhá. Nyní se ale trefili Bobři. Ve 44. minutě našel David Varga přesnou přihrávkou Václava Studeného, který střelou zápěstí vyrovnal na 2:2. Ve 49. minutě mohl jít Přerov opět do vedení, teč Dostálka šla ale nakonec těsně mimo klec domácích. Bobři mohli jít v závěru utkání poprvé do vedení. V 58. minutě se totiž Martiník dostal k puku a vystřelil na branku. Vojtek byl při první střele pozorný a puk vyrazil před sebe. Martiník se dostal i k dorážce, poloodkrytou branku však netrefil. Bylo tak jasné, že dnešní utkání půjde do prodloužení.

Prodloužení bylo ze začátku opatrné, ale hra se rozjížděla. V 63. minutě mohl jeden z domácích hráčů rozhodnout, za Vojtkem však zazvonila tyč. Domácí ale nemuseli dlouho smutnit. V 64. minutě se totiž k puku dostal David Varga, který svou střelou vystřelil Valmezu bodík navíc.

Petr Tejkl (trenér Valašského Meziříčí):“No tak, získali jsme dva body s velice kvalitním soupeřem. Postavení v tabulce o tom vypovídá. Pro nás bylo důležité, že jsme ustáli tu první třetinu, kdy jsme nehráli dobře, kdy jsme zbytečně kotouč drželi a mysleli jsme si, že soupeře budeme přehrávat nějakými individuálními akcemi. Poměr střel byl 4:16, to znamená, že můžeme děkovat hlavně golmanovi, že jsme v té třetině nedostali gól a první třetina skončila nula nula. Od druhé třetiny jsme se do zápasu pomalu dostávali. Přerov zase pomalu ztrácel půdu pod nohama, začali být trošku nervózní. Ve třetí třetině, bych řekl, že hra byla celkem vyrovnaná, soupeř ustoupil od agresivního napadání. Začal se trochu bát o výsledek. No a prodloužení. Je to vabank, tam se přiklonilo štěstí na naší stranu a jsme rádi za dva body “.
Petr Dočkal (trenér Přerova):“V prvním utkání v novém roce jsme po delší zápasové pauze hráli ve Valašském Meziříčí. Už v prvním zápase tady jsme vyhráli těsně. Hráči věděli, jakým způsobem se bude prezentovat soupeř. Měli jsme větší část zápasu více ze hry, ovšem nehráli jsme tak, jak je potřeba na vítězství v takovém to utkání. To znamená, nešli jsme víc do brány, do koncovky. Tam jsme byli takoví bezzubí, i když jsme k tomu hráče nabádali. Ve třetí třetině jsme po naší hrubce obdrželi gól a i přes nějaké šance jsme v zápase došli do prodloužení. V tom jsme měli dvě gólovky, ty jsme nevyužili. Naopak, soupeř znovu využil šanci po našem zaváhání. My jsme vlastně celý zápas hráli na plný počet hráčů na čtyři pětky. Po této stránce jme si ukázali jak tato hra vypadá, ale chtěli jsme každopádně bodovat za plný počet bodů a to se nám nepodařilo. Budeme muset zapracovat na obranné činnosti a koncovce“.