Bobři v přípravě vítězně
pátek 7.8.2009 | Michal Václav |

Bobři v přípravě vítězně

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Zaglebie Sosnowiec - účastník nejvyšší polské hokejové ligy byl prvním soupeřem v přípravě na nadcházející druholigovou soutěž domácích Bobrů. Domácí hokejisté zvítězili v poměru 7:5 a připsali si tak cenné vítězství proti týmu, který loňskou sezonu skončil na 6.místě polské extraligy.

přát, pátek 7.8.2009
HC Bobři Valašské Meziříčí7:5(2:2, 4:2,1:1)Zaglebie Sosnowiec
Branky a nahrávky: 7. Sochorek (Hruškovský, D.Varga), 19. Vaněček (Tatarčík), 21. Lhotský (Matějný), 24. Lhotský (Růčka, P.Dvořák), 28. Tatarčík (Vaněček), 35. Sochorek (Šebesta), 57. Sochorek (TS) - 8. Jaroš (Jakubík), 20. Opatovský (Piecha), 36. Luka (Piecha), 38. Pawlak (Rodrvaulto), 53. Opatovský (Luka)
HC Bobři Valašské Meziříčí: Krumpoch (Popovič) - Růčka, Dvořák O., Lhotský, Dvořák P., Matějný, Vnenk, Hruškovský, Šebesta, Sochorek, Varga D., Blažek, Vašut, Tatarčík, Vaněček, Bokroš, Zrník, Mikel, Varga M., Tomášek, Dědek

Komentář k zápasu

Autor: Michal Václav
První třetinu rozehrály oba týmy opatrně. Vážnější šance si vypracovaly domácí, nicméně střela Petra Dvořáka ještě neskončila v síti polského brankáře. Ta se ujala až na začátku sedmé minuty, kdy se trefil domácí Sochorek. Netrvalo však dlouho a hostující týmu Zaglebie srovnal brankou Jaroše. Do konce třetiny padly ještě dva góly, o které se zasloužil domácí Vaněček a když už se zdálo, že Bobři své vedení do kabin uhájí, vyrovnal hostující zkušený hráč Opatovský.

Druhá dvacetiminutovka začala hodně svižně. Posila z Nového Jičína Luděk Lhotský ujel po pravé straně hostujícím obráncům a střelou zápěstím pod břevno nedal brankáři Dzwonkovi šanci. O tři minuty později přidal svůj druhý gól v zápase, kdy krásně tečoval od modré střelu Růčky. V této části hry byli Bobři lepší a zúročili to pátým golem z hole Ondry Tatarčíka, který vyhnal hostujícího golmana Dzwonka Tomasze z brány. Na jeho místo se postavil Rajski Tomasz. Ve třicáté minutě zápasu nechal trenér Sedlák odpočinout i domácího Michala Krumpocha v bráně a na jeho místo se postavil mladý brankář Popovič. Dále se do hry domácích zapojili všichni hráči z lavičky, tj. Tomášek, Varga Mir., Dědek, Zrník, Mikel. Ve 36. minutě se ujali domácí vedení o 4 branky zásluhou znovu agilního Sochorka. O necelou minutu však po individuální chybě domácí obrany snížil stav Luka a následně i Pawlak. Stav po dvou třetinách byl tedy 6:4 pro domácí.

Třetí části začali Bobři opatrně a na soupeři bylo vidět, že chce výsledek zvrátit. Dobře bruslil a dostával se mnohdy do přečíslení, nicméně koncovka nebyla taková, jakou by si svěřenci trenéra Skokana přáli. Na rozdíl jediné branky snížil v 53. minutě opět hráč,který prošel extraligovými kluby nejen v České republice ale i na Slovensku – Opatovský. Závěrečný nápor hostujícího týmu však zmařil faul na domácího kapitána Šebestu, po kterém rozhodčí nařídil trestné střílení. Toho se ujal Dalibor Sochorek a za podpory fanoušků rozjásal zimní stadion, když střelou pod břevno nedal brankáři Rajskému šanci.

Bobři tak v prvním přípravném zápase zvítězili nad silným polským protivníkem a odstartovali tak šňůru 11 přípravných zápasů.

Ohlasy trenérů

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí):
Vítězství se určitě cení, byl to kvalitní soupeř, výhra má svou váhu, jsme rádi. Dopředu jsme hráli super, vzadu máme ještě rezervy, ale ty poslední 3 góly byly spíše způsobené individuálními chybami. Myslím ale, že mužeme být na první zápas spokojení.Teď nás čeká Vsetín tak se na něj připravíme a zkusíme zvítězit.
 

Zápasový servis

Reportáž

Ohlasy

 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS