V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V prvním semifinálovém utkání mezi Bobry a Orlovou bylo k vidění velké drama. Bobři sice zásluhou Růčky a Bokroše vedli 2:0, ale hosté dokázali vyrovnat a vynutili si tak prodloužení. V něm gól nepadl a tak na řadu přišly nájezdy. Po nevídané nájezdové přestřelce rozhodl o vítězství Bobrů v desáté sérii Lukáš Bokroš.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, SF1, neděle 21.3.2010
Orlová
3:2sn
(1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Růčka (Dvořák P.), 25. Bokroš (Sochorek), rozhodující nájezd Bokroš - 32. Studený (Štefanka, Potočný), 57. Dušek (Goláb) Rozhodčí: . Klimecký - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 4:8, navíc Galgonek 10 minut osobní trest za úder do oblasti hlavy a krku a Prokop (oba ORL) osobní trest do konce utkání za nesportovní chování. Diváci: 1200. Zásahy brankářů: 21:43. Průběh utkání:2:0, 2:2, 3:2
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Gleich) - Blažek, Bokroš, Brunec, Dvořák O., Dvořák P., Dědek, Kovář, Krisl, Lhotský, Matějný, Ovšák, Palík, Růčka, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, Varga D., Varga Mir., Vašut, Vnenk.
Orlová: Šafránek (Unzeitig) - Urbánek, Mintěl, Grygar, Kraft, Dušek, Štefanka, Prokop, Potočný, Kucsera, Vydra, Stránský, Studený, Samiec, Valchař, Galgonek, Kotásek, Najděk, Sznapka, Říčka, Goláb.

Do utkání vstoupili lépe domácí Bobři. Střela Dalibora Sochorka však skončila v lapačce výborně chytajícího Šafránka. Domácí hokejisté chtěli co nejdříve změnit stav utkání, nicméně dobrá obrana hostů nedovolila se na delší dobu usadit v útočném pásmu. První velkou šanci Orlové v páté minutě utkání kryje Krumpoch. Hokej se v této době hraje nahoru – dolů, i přes výborné obrany obou soupeřů. V 8. minutě utkání je vyloučen hostující Galgonek za úder na hlavu, který vyfasoval 2 plus 10 minut. Po několika vteřinách přesilové hry je však vyloučen hostující Prokop.Bobři tedy měli možnost hrát dlouho přesilovku pěti proti třem. Bobři uzamkli hosty v obranné třetině, nicméně i v této přesilové hře chybělo více střel na Šafránka. Hosté často puk vyhazovali a Bobrům se přesilovka vůbec nevyvedla. První změna skóre se stala ve 12. minutě utkání. V tlaku domácích vystřelil od modré čáry obránce Luděk Růčka, jehož střela končí za zády hostujícího brankáře1:0. Po tomto gólu vypuklo velké nadšení. Ve 14. minutě mají možnost přesilové hry také hosté. Domácí však oslabení ustáli a naopak zahrozil Jan Matějný, který však byl v uniku faulován.Na trestnou lavici si šel odpočinout hostující Prokop, který i následně za nesportovní chování dostává dva desetiminutové tresty a zápas pro něj předčasně skončil. V 15.minutě utkání se zjevil ve velké šanci domácí Milan Ovšák, jeho střelu však Šafránek kryje. V 18. minutě se také ve své šanci zjevil hostující Dušek, nicméně Krumpoch i nadvakrát puk kryje. První třetina tak skončila jednobrankovým vedením domácích hokejistů.

Do druhé třetiny utkání vstoupili lépe hosté z Orlové. Především útočník Studený několikrát nebezpečně prověřil pozornost Michala Krumpocha. Ve 23. minutě opět domácí hrají přesilovou hru. V té se málem prosazuje Sochorek, který se zjevil ve velké šanci. Šafránek však opět skvěle kryje. Když už se zdálo, že přesilovka zůstane nevyužita, přišel druhý zásah z domácích hokejek. Lukáš Bokroš dostává krásnou přihrávku od Dalibora Sochorka a překonává Dušana Šafránka podruhé 2:0. Bobři se stále tlačili do svých šancích, nicméně hostující obrana pracovala na výbornou. Ve 27. minutě odpykává opět svůj trest Pavel Šebesta a hosté mají velkou šanci na zkorigování výsledku. O minutu později je zde přesilovka pěti proti třem a domácí se poprvé v zápase budou hodně bránit. Po téměř celé dvě minuty Orlová dobře kombinovala v útočném pásmu, nicméně branka z toho naštěstí nebyla. Bobři zvládli i tohle oslabení. V následném vyloučení Stránského však domácí hokejisté branku nepřidali. Naopak – 4 vteřiny před jeho návratem po vyhraném buly napřáhnul exhavířovský Štefanka a jeho prudkou střelu tečuje za záda Krumpocha Václav Studený 2:1. Po vstřelené brance hosté hodně ožili a tlačili se neustále do svých příležitostí. Jen díky výbornému Krumpochovi se však skóre do konce druhé třetiny neměnilo.

Do třetí třetiny vstoupili domácí s jednobrankovým náskokem a s vědomím, že nesmí brzy inkasovat. Oba soupeři čekali na chyby. Ve 45. minutě utkání přihrával Petr Dvořák zcela volnému Janu Matějnému, který však z mezikruží z první golfákem střílí nad hostující bránu. Orlová však s blížícím koncem třetí třetiny čím dál více hrozila z brejků a důsledným napadáním dělala problémy domácím hráčům. A na začátku 57. minuty došlo k vyrovnání stavu utkání . Po levé straně ujížděli dva orlovští na jednoho domácího beka. Jakub Dušek se však dlouho nerozmýšlel a prudkou střelou nad lapačku domácího gólmana vyrovnává stav utkání 2:2. Hosté se po vyrovnávací brance tlačili čím dál více na dostřel Krumpocha, ten však jejich pokusy chytá. Jelikož do konce třetí třetiny branka nepadla, přišlo na řadu prodloužení. V něm byli opticky lepší domácí hráči. Největší šanci na vstřelení branky měl domácí Petr Dvořák při úniku společně s Janem Matějným. Prvně jmenovaný však nedokázal prostřelil Šafránka a vystřelit pro domácí vítězství. Prodloužení v podobě deseti minut branku nepřineslo a na řadu musely přijít samostatné nájezdy, na které nejeden fanoušek obou táborů bude vzpomínat ještě hodně dlouho. V nich se přetahovali jak domácí, tak i hosté o vítězství. Jednou byla výhoda na straně Bobrů, podruhé mohli rozhodnout hosté z Orlové. Za domácí se prosadili dvakrát Pavel Šebesta, jednou Dalibor Sochorek a rozhodující nájezd v DESÁTÉ sérii proměnil Lukáš Bokroš. Za hosty byl hodně produktivní dvougólový Václav Studený a jednou se trefil Kucsera. Bobři se tak po vítězném proměněném nájezdu ujímají vedení v sérii 1:0. Nutno říct: Bobři děkujeme!

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí):
Tak samozřejmě se dnes zápas hodnotí velmi dobře, bylo to o velkých emocích, hlavně ke konci zápasu a v nájezdech v desáté sérii vyhrál štastnější mančaft. Věděli jsme, že to bude velmi vyrovnaný zápas, jakožto celá série kterou máme před sebou, takže z tohoto pohledu je pro nás první krok důležitý, nicméně to nepřeceňujeme. Udělali jsme dvě velké chyby, které soupeř potrestal. Orlové se podařilo vyrovnat 4 minuty před koncem, kdy jsme nebyli důslední. Děkuji ale všem klukům, že se k prodloužení a následným nájezdům postavili s velkou bojovností. Štěstí se k nám přiklonilo i v nájezdech, kdy jsme museli několikrát vyrovnávat. Brankář Krumpoch zachytal skvěle, jemu díky, jakožto střelcům, kteří to rozdhodli. Jsme moc rádi za dnešní vítězství, druhý zápas v Orlové bude hodně důležitý.