Bobři zdolali na třetí pokus Opavu

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V posledním zápase před Vánocemi zajížděli Bobři na led Opavy. Ve třetím vzájemném zápase dokázali modrobílí porazit Slezany a můžou se radovat z důležitých tří bodů do tabulky. Mezi úspěšné střelce Valachů se zapsali Martin Varga, Miroslav Varga, Vojtěch Augustin a Jakub Pořický.
2. liga - skupina Východ 2015/2016, sobota 19.12.2015, Zimní stadion Opava
Opava
3:4
(0:2, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 25. Chalupa (Wolf, Tichý), 51. Chalupa (Rousek), 59. Tichý – 19. Augustin (Žabčík, Kaluža), 19. Miroslav Varga (David Varga, Martin Varga), 37. Pořický (Kuchta, Studený), 58. Martin Varga (Kaluža). Rozhodčí: Kubičík – Novotný, Axman. Vyloučení: 7:7. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.
Opava: Šafránek (Plánovský) – Vrabel, T. Černý, Galvas, Slavík, Tichý, Tůma, Mosler – Herman, Rousek, Vítek, Polok, Hlista, Beneš, Wolf, L. Černý, Baďura, Chalupa, Svoboda
Valašské Meziříčí: Neužil (Sekula) – Vokurka, Kaluža, Kovář, Žabčík, Hradil, Tomek, Valentík – Baroš, Sprušil, D. Varga, Studený, Kubo, Pořický, Martin Varga, Slovák, Augustin, Miroslav Varga, Kuchta, Kývala, Podešva

První minuty utkání nebyly pro oko diváka nikterak atraktivní. Mužstva si vyměňovaly puk a o střeleckých pokus také nelze mluvit. První situace, která stojí za zmínku, se odehrála během 6. minuty, když byl vyloučen hostující Vokurka. Brzo se ale počty na ledě srovnaly. Kromě Vítkovy střely hra 4 na 4 nic nepřinesla. V 9. minutě jsme byli svědky podobné situace. Nejprve byl vyloučen opavský Vrabel, kterého po necelé půlminutě doplnil na opačné straně Valentík. K Valentíkovi se zanedlouho přidal i Pořický, a zápas pokračoval hrou 4 na 3. Jakmile se Slezan dostal do plného počtu, musel brankář Neužil ukázat své umění zkrotit Chalupův pokus z malé vzdálenosti. Během druhé části první třetiny patřili Bobři k lehce aktivnějšímu týmu. Vše vygradovalo, když se po chvilce přesilovky trefil z dorážky Vojtěch Augustin a poslal tím Bobry do vedení. Minutu před koncem úvodní dvacetiminutovky přišla chvíle bratří Vargů. Asistenci Martina a Davida využil Miroslav Varga k navýšení skóre.

Hned z úvodu prostřední periody byl vyloučen opavský Wolf, ale Bobři nebyli v přesilovce nebezpeční. Byla to právě Opava, která ve 25. minutě snížila na 1:2. Střelu Wolfa dorážel z ostrého úhlu do odkryté klece Chalupa. Gól domácí nakopl a to až do té doby, než byl vyloučen Šafránek. Tlak Bobrů však zůstal nezužitkován. Ve 30. minutě se ocitl úplně sám před bránou Pořický, jenže Šafránka nepřekonal. Pravidlo „nedáš – dostaneš“ mohl platit o chvilku později, nebýt skvělého Neužila mezi třemi tyčemi. Ve 33. minutě byl Augustin blízko ke své druhé brance, avšak proti byl opavský strážce svatyně Šafránek. Hra se začala postupem času srovnávat, ale jen do gólu Jakuba Pořického ve 37. minutě. Opava na gól nedovedla odpovědět, a tím pádem se šlo do závěrečné třetiny za stavu 1:3.

Ve 42. minutě vyloučil rozhodčí Kalužu, na což měla Opava dvě velké šance ke skórování. Nejprve si Neužil proti střele Tichého postavil dobře pravý beton. Ve druhém případě nedovolil vsítit branku Chalupovi. Slezané se určitě nevzdávali. Hra se oživila na obou stranách. Nejlépe z toho vyšli deset minut před koncem opavští. Petr Chalupa dokázal zdramatizovat zbytek zápasu. Bobři se dostali do střeleckého obležení, na což reagoval v 53. minutě Petr Tejkl oddechovým časem. Ani ten modrobílým nepomohl a bránili se dále. Valachům ještě více zavařilo vyloučení Martina Kubo v 56. minutě. Naštěstí pro Bobry nedisciplinovanost Opavy zařídila to, že se domácí dostali rázem do tří hráčů na ledě. Martin Varga za pomocí asistence Marka Kaluži vstřelil čtvrtou branku svého mužstva dvě a půl minuty před koncem zápasu. V 59. minutě odešel ještě na trestnou lavici Valentík. Opavský Josef Tichý si řekl, že by zápasu slušel dramatický závěr a zařídil, to že poslední minuta se hrála za stavu 4:3 pro Bobry. Jeho branka byla ale i poslední v celém utkání a Bobři se stali vítězi tohoto předvánočního utkání.