V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři z Valašského Meziříčí po čtyřech odehraných zápasech na ledě soupeřů přivítali na svém ledě ostravský celek z Poruby s cílem prodloužit vítěznou sérii z předchozích utkání. Domácí začali výborně a na začátku druhé třetiny již vedli o čtyři branky. Poté však dostali šanci hosté ve svých přesilových hrách a dokázali snížit na rozdíl dvou branek. Ostravští hráči vycítili šanci na vyrovnání a od poloviny utkání byli na ledě aktivnějším a bojovnějším týmem. Zákroky domácího Jiřího Slováka však držely Bobry nad vodou. V závěrečném náporu hosté snížili na rozdíl jediné branky a bylo zaděláno na pořádné drama. To však již Bobři nepřipustili i přes power play hostů doslova vydřeli tři body. Bobři tak prodloužili svou vítěznou sérii již na pět utkání v řadě.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 19. kolo, sobota 12.11.2011
Poruba
4:3
(2:0, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Varga Mir. (Hartmann), 6. Hartmann (Ovšák), 22. Varga Mar., 23. Vodný (Dostál) - 29. Galgonek (Zdráhal, Šindelář), 31. Chaloupka (Chayretidinov, Wolf), 55. Zdráhal (Šindelář) Rozhodčí: Volf - Velínský, Švarc Vyloučení: 3:2 Střely na branku: 30:36 Průběh utkání:4:0,4:3
Valašské Meziříčí: Slovák (Vlachynský) - Ambruz "A", Balga, Blažek, Bokroš, Dostál, Dvořák, Hartmann, Knebl, Kopecký "A", Martiník, Mikel, Ovšák, Rác, Růčka, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Vašut "C", Vodný, Zábojník
Poruba: Gleich (Glazkov) - Wolf "C", Chayretidnov, Mládenka, Šindelář, Hruzík, Prokop, Vnenk, Piskura, Krayzel, Pavlačka "A", Chaloupka, Galgonek, Zdráhal, Vaněk, Ďurica, Seidler, Zuber, Vajda, Tugarinov, Badžo "A"

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí valašskomeziříčští hráči, když si hned od prvních vteřin dokázali vytvářet šance před hostujícím Gleichem. První větší šanci měl Róbert Balga, když upaloval sám na Gleicha. Byl ovšem faulován a tak bylo nařízeno trestné střílení, které však Balga nedokázal proměnit. Nicméně okamžik na to, se po buly dostal kotouč k Werneru Hartmannovi, jeho dělovku Gleich vyrazil, ovšem na dorážku Miroslava Vargy byl již krátký. Pak se na malý okamžik dostala ke slovu Poruba, ovšem bez významnější akce. A tak vzali vše Bobři na sebe, usadili se v pásmu Poruby, puk se dostal na modrou čárku k Werneru Hartmannovi, který tvrdou střelou prostřelil Gleicha. Poté opět nachvíli převzali iniciativu hosté z Ostravy, ale bezvýsledně. Navíc Bobři zase trošičku na porubské přitlačili. Patrik Dostál ujížděl dokonce sám na hostujícího brankáře, ovšem ani na dvakrát se ho nepovedlo překonat. A tak se do konce třetiny skóre neměnilo.
Na začátku druhé třetiny měla Poruba velkou šanci, ale hostující Chaloupka narazil na zeď jménem Jiří Slovák. A jak se říká, nedáš – dostaneš, tak na druhé straně předvedl výbornou silovou hru Martin Varga, který dokázal v tlačenici před brankovištěm poslat puk za záda hostujícího brankáře. A aby toho nebylo málo, tak domácí přidali o nějakou tu minutku později čtvrtý gól, to se prosadil Martin Vodný. Sebevědomí hostů bylo pryč, ovšem pouze na malou chvíli. Martin Ambruz a Michal Vodný usedli postupně s krátkým časovým rozestupem na trestnou lavici a nabídli tak hostům přesilovou hru 5 na 3, kterou dokázali porubští využít „do mrtě“. Nejprve po výborné kombinaci dostal puk za Slovákova záda Michal Galgonek a poté po střele Chajretidonova doklepával touš do prázdné brány Jan Chaloupka. Od této chvíle se Bobři nedokázali zformovat a Poruba se snažila dostat kontaktním gólem do zápasu, to se jí naštěstí pro domácí nepovedlo, hlavně díky skvěle chytajícímu Jiřímu Slovákovi, který opět čaroval v domácí kleci.
V poslední třetině byla aktivnější Poruba a domácí se nedokázali vzpamatovat. Nicméně střelecké pokusy většinou ztroskotávaly na domácím brankáři. Ten si vybral svou třetí slabou chvilku, až téměř na konci zápasu, kdy se dokázal prosadit po výborné akci Pavel Zdráhal, sám obkroužil bránu a přesnou střelou do pravého rohu brány nedal Slovákovi nejmenší šanci. Poté ovšem naděje hostů byla ta tam. Badžo zahrál nedovoleně vysokou holí a putoval na trestnou lavici. Domácí si šanci v přesilové hře sice nevytvořili, ale Porubě po vypršení Badžova trestu zbývalo na vyrovnání pouhých dvacet tři vteřin! Porubští to zkoušeli i bez brankáře, ale marně a tak tři body zůstaly nakonec ve Valašském Meziříčí.

Jaroslav Stuchlík (HC Bobři Valašské Meziříčí): Já jsem kluky před zápasem upozorňoval, že Poruba už je teď jiný soupeř než na začátku sezóny. Její výsledky co uhráli v posledních třech kolech, stejně tak jako jejich skóre 10:3 něco svědčí. My jsme je ovšem do hry pozvali hloupou přesilovkou pět na tři, na které oni mají velmi dobré hráče, také ty přesilovky sehráli výborně. Potom začali věřit tomu, že mohou uhrát dobrý výsledek a nám se to zkomplikovalo. Ta třetí třetina byla sice divácky neatraktivní, nehráli jsme nahoru dolů, kdy pořád hrozilo nějaké přečíslení a zodpovědně dozadu, sice jeden gól nám tam spadl, ale nakonec jsme to ubránili.

Pavel Hinner (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím si, že dnes nevyhrál lepší tým, ale ten šťastnější. Dostali jsme takové hloupé góly. Od poloviny zápasu jsme pak Valašské Meziříčí přehrávali. Dali jsme v přesilovce dvě branky, a to nás nakoplo. Vytvořili jsme si řadu šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Ve třetí třetině se nám podařilo snížit na rozdíl jediné branky, ale v závěru nás poškodily výroky hlavního rozhodčího. Už v první třetině proti nám nepochopitelně odpískal trestné střílení.