Úvod sezóny Valašskému Meziříčí nevyšel, i přes střeleckou převahu se Bobrům nepodařilo dohnat dvoubrankový náskok Techniky z první periody a s nováčkem tak prohrávají 4:6.
2. liga - Východní konference 2023/24, 1. kolo, sobota 23.9.2023, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Technika Brno
4:6
(0:2, 2:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 23. Kozubík (Pokorný), 30. Andris (Finsterle, Romančík), 54. Kuchařík (Sviták, Stodůlka), 57. Sviták (Stodůlka) – 7. Harmin (Lašák, M. Dufek), 15. M. Dufek (Kaukič), 24. Benýšek (Havlát, Kaukič), 33. Havlát (Kaukič, Benýšek), 41. Kaukič (Benýšek), 57. Tomaník (Pigl). Rozhodčí: Schenel – Jurčík, Voznička. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 247. Střely na branku: 45:38. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3. 2:5, 4:5, 4:6.
Valašské Meziříčí: Ševců (Vohlídka) – Foltýn, Kočí, Holomek (C), Velikovský, Holiš, Sviták, Liss – Andris, Romančík, Finsterle (A) – Martinec, Pokorný, Kozubík – Stodůlka, Martiník, Vavřík (A) – M. Urban, Kuchařík.
Technika Brno: Nešpůrek (Šembera) – Vašíček, Remta, M. Dufek (C), Lašák, K. Holík, Úlehla, Fornál, Kubica – Benýšek (A), Havlát, Kaukič – T. Pigl, Pospíšil (A), Tomaník – Bartes, Picka, M. Pigl – Vyroubal, Harmin, Račický.

Autor: Aneta Dořičáková

Na úvodním buly byli úspěšnější hráči Valmezu, kteří ihned vyzkoušeli obranu Techniky. Té se podařilo pokus otočit v první zákrok brankáře Bobrů Kryštofa Ševců. Zbytek první třetiny přál více hostům, kteří zvládli zasadit do brány valašského soupeře hned dva góly. Za Ševců se napřed v 7. minutě prosadil Harmin, za necelých 8 minut poté kapitán Martin Dufek. Valmezu se prosadit nepodařilo.

Druhá část započala opět lépe pro domácí celek, který s vervou napadal soupeřovu branku nelehkými střelami. Hra se po chvíli otočila a překonat brankáře Techniky se povedlo Davidu Kozubíkovi, který zasadil první gól letošní sezony. Neuběhla ani minuta a Brňané na inkasovaný gól zareagovali dalším vstřeleným, svou zásluhu na tom tentokrát měl Karel Benýšek. Valachům se povedlo prosadit ještě jednou zásluhou Tomáše Andrise a jeho gólu z přesilovky, ještě před koncem třetiny ale upravil skóre ve prospěch Techniky Rober Havlát, člen širšího kádru znojemských Orlů. Do přestávky se šlo za stavu 4:2.

Poslední třetina znamenala pro Valachy naději pro dorovnání zápasu, tomu nasvědčovalo i tempo hry a neustálá snaha prosadit se. Bobrům ale přáno nebylo, ve 41. minutě navýšil na 5:2 Kaukič a i když Bobři zabrali a brankami Kuchaříka se Svitákem se jim podařilo snížit na rozdíl jedné branky, Technika nezahálela a trefou tři minuty před koncem řekla své poslední slovo gólem Pavla Tomaníka. Zápas tak skončil za nepříznivého stavu pro domácí celek 4:6.

Lukáš Plšek (HC Bobři Valašské Meziříčí):

Jiří Rech (Technika Brno): V soutěži jsme nováčci, už je to několik let, co hrála Technika II. ligu naposledy. Tohle je ale úplně nový mančaft, který jsme skládali za pochodu. Šli jsme sem s pokorou, že nemáme co ztratit. Domácí chtěli a potřebovali vyhrát. Myslím si, že jsme byli od začátku rovnocenný soupeř. Přiklonilo se k nám i štěstí, že jsme tam ty góly dotlačili. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.