Valašské Meziříčí vedlo na šumperském ledě 2:0 díky brankám Vaňa a Kozubíka. Draci se ale nezalekli, ještě v první části snížili na 1:2 a ve třetí dokázali srovnat. Zápas šel nakonec do samostatných nájezdů, kde se Valaši nedokázali, oproti jedné povedené penaltě Šumperku, prosadit a z Olomouckého kraje tak vezou domů tentokrát bod.
2. liga - Východní konference 2023/24, 26. kolo, středa 3.1.2024, ŠKODA aréna, Šumperk
Šumperk
3:2sn
(1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Vachutka (Antoníček, Jaroš), 53. Antoníček (Nilsson, Minařík), rozh. náj. P. Kubíček – 7. Vaňo (Martiník, Hamřík), 16. Kozubík (Vávra, Vaňo). Rozhodčí: Hranoš – Rychlý, Hladík. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 601. Střely na branku: 31:23 Průběh utkání: 0:2, 2:2.
Šumperk: Irgl (Ryšavý) – Dudycha, Cekr, Minařík, Rutar (A), P. Hohl, P. Kubíček – Antoníček, Jaroš (C), Vachutka (A) – J. Horký, Šišolák, Scheuter – Skopal, Nilsson, Danielčák – Tomeš, Müller, Polách.
Valašské Meziříčí: Ševců (Slovák) – Velikovský, Sviták, Kočí, Holiš, Hamřík, Baroš – Melenovský, Vávra (A), Kozubík – Lukačka, Romančík, Finsterle (C) – Vaňo, Martiník, Vavřík (A) – M. Urban.

Tomáš Sedlák (Draci Pars Šumperk): Z mého pohledu to dnes je zbytečně ztracený bod. Kdo tu byl, tak viděl, že jsme většinu času hráli v soupeřově třetině, jenomže z naší strany to bylo neefektivní. Sice tam nějaké střely byly, pořád jich ale nebylo tolik, kolik bychom si po takovém tlaku představovali. Neustále hráče nabádáme k tomu, aby stříleli z každé pozice a chodili do brány. Na druhou stranu ale dnes bylo vidět, že je Valmez poslední, protože sem přijel bojovat a makat. Nenechal nás vůbec hrát před bránou a do ničeho nás moc nepouštěl. V konečném součtu jsme za dva body rádi, ale ten třetí prostě mrzí. Kluky ale musím pochválit, pracovali celých 65 minut a v samostatných nájezdech nás zase podržel gólman.