Valašské Meziříčí má po několika zápasech znovu výhru za 3 body, když zvládlo před domácích publikem porazit Nový Jičín 4:0. Nulou se blýsknul Adam Pavlíček, Roman Vaňo vstřelil třetí gól ve třetím zápase. Důležité je však neusnout na vavřínech, nyní je před Bobry volná sobota z důvodu konání Utkání hvězd a další středu je čeká výjezd do Hodonína.
2. liga - Východní konference 2023/24, 32. kolo, středa 24.1.2024, Zimní stadion Valašské Meziříčí
4:0
(3:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Kuchařík (M. Urban, Vavřík), 4. Romančík (Gola, Melenovský), 18. Finsterle (Vávra, Kozubík), 46. Vaňo (Kozubík, Vávra). Rozhodčí: Vaněk – Bartoň, Frais. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 197. Střely na branku: 24:25. Průběh utkání: 4:0.
Valašské Meziříčí: Pavlíček (Ševců) – Holiš, Martiník, Hladiš, Sviták, Velikovský, Liss, Kočí, Štach – Stodůlka, Vavřík, Vaňo – Gola, Romančík, Melenovský – Finsterle (C), Vávra, Kozubík – M. Urban, Kuchařík.
Nový Jičín: Hořejší (Klimek) – Báchor, Gřesík, Kuboš, J. Holáň, Andrýsek, D. Holáň – Gebauer (C), Matěj, Maliník – J. Sluštík, Hudeček, Berka – Flok, Květoň, Hilšer – Škarka, Kafka, D. Handl.

Petr Kuboš (HK Nový Jičín): Nezvládli jsme první třetinu. Věděli jsme, že to bude náročné utkání a Valašské Meziříčí bude bojovat o každý bod. V první třetině měl soupeř lepší pohyb, přehrával nás v obranném pásmu a z nedůrazu před brankou jsme dostali dva góly. Druhou část jsme se do tempa příliš nedostali. Hrálo se převážně u nás ve třetině a už nebylo moc sil do útoku. Třetí třetinu jsme si řekli, že to zkusíme otočit, že to není prohraný zápas. Šance jsme měli, bylo to vyrovnané, ale už se nám nepodařilo dát branku. Měli jsme dobře sehrané přesilovky, ale dneska nám to tam prostě nepadlo.