Draci deklasovali Bobry, Valašské Meziříčí skončí druhé
neděle 8.3.2009 | Ondřej Kubát |

Draci deklasovali Bobry, Valašské Meziříčí skončí druhé

Š U M P E R K - Hokejisté Valašského Meziříčí poslední utkání základní části druhé hokejové ligy nezvládli. Na ledě druhého Šumperka prohráli vysoko 6:0. V 46. kole vstřelil Šumperk v každé třetině svému soupeři dva góly a suverénně tak dokráčel na vrchol. Naopak Valašskému Meziříčí se v koncovce vůbec nedařilo. V konečném zúčtování tak Bobři skončí v tabulce druzí. Na první příčku se posunuli právě šumperští Draci.

46.kolo, neděle 8.3.2009
Draci Šumperk6:0(2:0, 2:0, 2:0)HC Bobři Valašské Meziříčí
Branky a nahrávky: 9. Hulva (Brunec), 13. Novosad (Drábek, Holík), 30. Duba (Vymazal, Meluzín), 35. Vymazal (Vrtík), 42. Stejskal (Blanár), 45. Meluzín (Vrtík, Vymazal). Rozhodčí: Klapetek - Hanzlík, Rychlý. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1350. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 6:0.
Draci Šumperk: Maláč - Holík, Vrtík, Hegegy, Blanár, Sedlák, Osina, Novotný - Čížek, Meluzín, Vymazal - Ambruz, Hulva, Brunec - Novosad, Drábek, Stejskal - Fischer, Duba.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Jirkův - Růčka, Zientek, Tatarčík, Dvořák Petr, Matějný, Zrník, Krisl, Dědek, Sochorek, Kratěna, Blažek, Dvořák Ondřej, Vaněček, Martiník, Bokroš, Starůstka, Varga Miroslav, Mikel.

Komentář k zápasu

Autor: Ondřej Kubát, Jaroslav Svoboda
Draci soupeře od prvních minut rozhodně nevítali nijak pohostinně, vlétli na ně bez respektu a Bobři se prakticky do konce úvodní třetiny z drtivého náporu nevzpamatovali. Pouhé čtyři a to ještě značně propagační střely na Maláče hovoří za vše. Naopak Šumperk si soupeře po ledě vodil a hra kočky s myší skončila dvoubrankovým vedením. Ve třetí minutě poslal první větší pozdrav na Jirkůva Zdeněk Novosad, brankář Bobrů si s jeho střelou poradil. Zaútočit se sice snažili i hosté, avšak střely vesměs míjely branku Maláče. Pak se začal zastřelovat Šumperk, nejprve pálil Drábek, jeho střelu Jirkův srazil mimo. Chvíli na to si ještě poradil Jirkův s ránou Duby, na bombu Hulvy však už nedosáhl. Bruncovu přihrávku poslal šumperský útočník přesně pod břevno a ochozy vybouchly nadšením poprvé. Po chvíli se do další šance hnal Hulva znovu, tentokrát ale těsně minul branku a pohroma pro hosty tak našla časového odkladu.

Ve 12. minutě vymyslel šanci pro Stejskala Zdeněk Novosad a forvard Draků se teprve zastřeloval, Jirkův jej vychytal. A když pokus hostů skončil postavením mimo hru, prosadili se Draci podruhé. Zdeněk Novosad dostal výtečnou přihrávku od Drábka a jeho rána k tyči našla svůj cíl. Rozvášněné ochozy nevěřily vlastním očím a když se navíc Draci mohli vyhřívat v útočném pásmu při dvojnásobné přesilovce, žádaly si další gól. Jenže Vrtíkova bomba cíl nenašla, následně několikrát jistě zasáhl Jirkův. V 17. minutě se potřetí postavil brankáři soupeře Jakub Hulva, Jirkův jej však výtečným zákrokem vychytal. Ještě v 19. minutě namazal aktivní Hulva Martinu Ambruzovi, střelu zkušeného forvarda lapil do rukavice Jirkův. Až v závěru třetiny se usadili hosté na delší dobu u Maláče, ovšem kombinace v rozích kluziště na domácí rozhodně receptem nebyly a tak se Draci za aplausu tribun vydali do kabin s náskokem 2:0!

Hned v úvodu druhé třetiny pálil Blanár, následně ještě zkoušel štěstí Michal Vymazal, jeho střelu však Jirkův s vypětím všech sil vytěsnil. Hosté ale začali hrát poměrně jiný hokej a oproti přece jen nyní ne tak ofenzivně poblázněným Drakům získávali chvílemi i navrch co se držení kotouče týče. Byl to však Jirkův, kdo svůj tým držel. Drakům zabránil ve skórování hlavně v přesilovce domácích, kdy pálil Ambruz a Stejskal. Chvíli po návratu Krisla na led se zkoušel prosadit Růčka, těsně však minul. Meziříčí se osmělovalo stále více a hosté zatápěli šumperským pod kotlem. Maláč si však s nepříliš tvrdými pokusy poradil a pak přišla blesková akce, která definitivně načala rozhodující fázi duelu. Dubův pokus prošel mezi nohami Jirkůva.

Draci opět ožili a Zdeněk Novosad pálil tvrdě na Jirkůva, ten schoval kotouč do náruče. Další pokus vymýšlel Sedlák, jeho nahození však nedokázal tečovat ani Ambruz a ani Hulva, ačkoliv se oba po plachtícím kotouči natahovali. Drakům k další brance pomohlo další dvojnásobné vyloučení hostů. Matějný nejprve sekl Novosada, který musel opustit led a vydat se za ošetřením do kabin, Matějný pak za trest opustit led na trestnou lavici. Navíc inkasoval Matějný dvakrát dvě minuty. Hned vzápětí musel na trestnou i Martiník a Šumperk mohl tlačit ve zmiňované dvojnásobné výhodě. Nejprve ještě vychytal Brunce Jirkův, na tečovanou střelu Vymazala však již brankář hostů nedosáhl. Bobři se následně znovu dostali pod drtivý tlak, Sedlákovu bombu musel krýt pozorný Jirkův. Pak hosty spasilo vyloučení novice v šumperském dresu Hegegyho. Ovšem Bobři nic nevymysleli, jedinou akci zakončoval Růčka, Maláč si s ní poradil. Naopak Stejskal v samotném závěru uháněl na Jirkůva, ten betonem zachránil hosty před gólem do šatny.

Co však už Jirkův nezvládl, to bylo uchránit svůj tým od dvou branek z kabin. A to ještě ve čtvrté minutě třetiny trefil Ambruz tyč a Stejskal hrudník brankáře. A ke vší smůle hostů padl úvodní gól třetiny i ve vlastním šumperském oslabení. Hegegy vyslal nádhernou přihrávku Stejskalovi a šumperský rychlík šoupnul za Jirkůva další kotouč. Ve 45. minutě stanovil konečný výsledek utkání Meluzín a ačkoliv si diváci přáli dalších branek a dokonce i desítky, Draci se do konce zápasu již neprosadili. Naopak - Bobři jakoby s přibývajícím počtem inkasovaných branek na jejich kontě ožívali a jako první se snažil snížit Tatarčík. Další střelu si připsal Sochorek, Maláč jej však naprosto skvěle vychytal a nejen že Jirkův musel mít již deprese z přesných zásahů šumperských útočníků, Maláč začínal probouzet i zoufalství u forvardů Bobrů. Ve 48. minutě se totiž vyhnal na branku Draků Kratěna s Ondřejem Dvořákem, oba hráči však nedokázali uspět. Pak byl vyloučen Drábek a v 50. minutě hosté zazdili další tutovku. Ležící Maláč pochytal dobré tři střelecké pokusy i přesto, že ležel bez hole na břiše a jeho pohyb tak byl značně omezen.

V 51. minutě se do akce tlačil Ivo Kratěna, ale přes pozornou obranu se tentokrát nedostal. Při dalším vyloučení Martiníka střílel Vrtík, betony Jirkůva srazily kotouč před brankoviště, k dorážce se ale Draci nedostali. Karta se obrátila v 54. minutě, kdy musel na trestnou Drábek a pro změnu se bránil Šumperk. Hosté se však ke střele nedostali vůbec a tak dal o sobě opět vědět Hegegy, který se představil šumperskému publiku nádhernou přihrávkou Stejskalovi na pátý Dračí gól, v 56. minutě si dovolil ještě větší parádičku. Zadák Draků prokličkoval celé kluziště a v poslední chvíli se prosmýkl i mezi beky Bobrů, do zakončení se však díky Jirkůvovi i zákroku obránce nedostal. Poslední minuty se pak již dohrávaly.

Ohlasy trenérů

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí): Jsem trošku zklamaný, o první místo se hraje trošku jinak. První třetina byla více méně vyrovnaná, udělali jsme takové dvě hloupé chyby, prohrávali jsme 2:0 a od toho se začalo všechno odvíjet. Pak jsme dostali další dva góly a to už se pak těžce otáčí. Uhráli jsme ovšem super základní část a jedeme dál. Důležité bude playou a doufám, že se sem ještě jednou vrátíme, protože Šumperk půjde asi hodně daleko.

Jiří Režnar (Šumperk): Dneska se projevila krása hokeje, nemůže se určitě předem, kdo vyhraje. Valmez hrál od začátku defenzivně, snažili se hrát až střední pásmo a to nás dostalo na koně. Mysleli jsme, že ve druhé třetině to otočí, ale oni drželi to střední pásmo, těžko říct co tím zamýšleli, ale nám to vyhovovalo.
 

Zápasový servis

 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS