Draci z Šumperku odletěli s prázdnou! Tuhou bitvu rozhodl Žák
středa 13.2.2019 | Daniel Gargulák |

Draci z Šumperku odletěli s prázdnou! Tuhou bitvu rozhodl Žák

Bitva jako řemen a Valaši slaví posedmé za sebou! Na neuvěřitelnou formu Bobrů nenašli recept ani první Draci z Šumperku a všechny tři body zůstaly opět na Bobří hrázi. V sobotu čeká svěřence trenéra Weintritta klíčový výjezd závěru základní části, v přímém souboji o druhé místo vyzvou Hodonín.

39., středa 13.2.2019
HC Bobři Valašské Meziříčí4:3(3:2, 0:1, 1:0)Draci Šumperk
Branky a nahrávky: 1. Brunec (Daněk), 7. Pořický (Jenáček, Brunec), 19. Žák (Brunec), 53. Žák (Seidler, Dvořák) – 17. Pokorný (Antonov), 20. Sedlák (Kuťák, Čuřík), 36. Vachutka (Kuťák). Rozhodčí: Cabák – Novák, Bartoň. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 247. Střely na branku: 32:37. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Šurý (Slovák) – Rudl, Báchor, Žák, Kamas, Váňa, Jenáček, Holiš – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (C), Daněk (A), Dalajka – Pořický, Martiník (A), Paťava – Kuchařík.
Draci Šumperk: O. Haloda (Polívka) – Mojžíš, Urban, Gewiese (C), Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák (A) – Gago, Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Plášek (A), Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský.

Komentář k zápasu

Autor: Daniel Gargulák

Vstup do zápasu z říše snů. Neuběhla ani první minuta utkání a Valaši šli zásluhou Tomáše Brunce do vedení. Kapitán domácích nastavil hokejku naprosto přesně v před brankovém prostoru a udal puku trajektorii směřující mezi tři tyče poprvé. Po pěti minutách následovala dvojnásobná početní výhoda pro domácí Valašského Meziříčí a svěřenci trenéra Weintritta ji na jejím konci přece jenom využili. Jakub Pořický napřáhl ke své pověstné dělovce a ranou pod víko nedal Polívkovi šanci zasáhnout. S přibývajícím počtem minut začínali být na Valašsku o něco aktivnější Draci, jejich nápor ale přerušila poněkolikáté posunutá branková konstrukce šest minut před jejím koncem. Hlavní rozhodčí se po dohodě s oběma kapitány odhodlal k jejímu přerušení a poslal obě mužstva předčasně do šaten.

Dohrávaných šest minut po patnácti minutové přestávce bylo ještě pořádné divokých. Krátkce po jejich začátku se velmi šikovně prosadil Dominik Pokorný technickou střelou mezi betony. O dvě minuty později si ale Bobři znovu brali dvoubrankové vedení zpět. Michal Žák stál ve správný čas na správném místě a rychlou dorážkou z levé strany přidal třetí gól Bobrů. Šest sekund před koncem první části ale Šumperk opětovně znovu snížil. Tomáš Sedlák si podobně jako Žák sjel až do před brankového prostoru a taktéž rychlou dorážkou ještě před koncem první třetiny korigoval stav zápasu.

Druhá třetina pokračovala v nastaveném tempu té první. Šumperští byli o poznání aktivnější, ze svého tlaku však nedokázali těžit gólovými šancemi, ani tedy případnými vstřelenými góly. Hra se v průběhu druhé části začínala přiostřovat a začínalo přibývat ostrých zákroků, které však byly ve většině případů v rámci pravidel ledního hokeje. Bobři také dlouho odolávali aktivními přístupu soupeře, nakonec však přece jen jeden gól za zády Šurého skončil. Daniel Vachutka pohotově tečoval nahození Kuťáka od modré a vyrovnal tak čtyři minuty před koncem periody stav utkání. Tím také víceméně první třetina skončila a po prostřední části se tak odcházelo do šaten za smírného stavu duelu.

I do závěrečné periody vlétli o něco lépe hosté z Šumperku, obrana Valachů ale odolávala. Jednu z největší šanci měli Draci po čtyřech a půl minutách při neuvěřitelném závaru v brankovišti, ani jeden z šumperských ale nedokázal zastrčit kotouč za Šurého. Obdobná situace se opakovala na druhé straně o tři minuty později, ale i Haloda zůstal nepřekonán. Rozhodující moment zápasu přišel šest a půl minuty před koncem. Michal Žák přidal svůj druhý gól zápasu a nasměřoval Bobry za vítězstvím. Z něj se díky ubráněnému zbytku utkání nakonec Valaši přece jenom radovali, a bylo z toho vítězství dokonce opět tříbodové.

Ohlasy trenérů

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): Za stavu 2:0 jsme vyrobili velmi lacinou individuální chybu, po které dal soupeř gól. Šumperk se okamžitě výkonově zvedl a až do konce utkání to byl boj a vyrovnané utkání. My dnes museli opět improvizovat v sestavě, o to cennější je zapojení mladého Kamase a Kuchaříka, díky kterým se to také podařilo uhrát.

Jozef Zavadil (Draci Šumperk): V první řadě je potřeba pogratulovat domácím k vítězství. Já jsem samozřejmě zklamaný, protože jsme se na tenhle zápas poctivě připravovali, začátek ale totálně zbabrali. Myslím, že jsme byli i lepším týmem, ale bez gólů nemůžeme pomýšlet na vítězství. Tak jako jsme celou sezónu vedli, tak se to pro nás nyní nevyvíjí dobře, protože v tuhle chvíli musíme vyhrát v Kopřivnici a poté jedeme do Hodonína. V konečné fázi tak můžeme ještě skončit druzí nebo třetí.
 
 
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS