Šlágr kola naplnil svoje očekávání. Dlouhá a napínavá přetahovaná Valachů s Ďábly musela být rozsouzena až v samostatných nájezdech, ve kterých si bonusový bod připsali Bobři díky přesnému zásahu Apolenáře a nádhernému blafáku Andrise, který se stal také vítězným gólem. Valaši tak odskočili Ďáblům v tabulce na rozdíl sedmi bodů.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, 30. kolo, středa 12.1.2022, Zimní stadion Valašské Meziříčí
4:3sn
(1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Apolenář (Ďurkáč, Finsterle), 38. Vávra (Finsterle, Dobša), 55. Finsterle, rozh. náj. Andris – 34. Flok (Sluštík, Holáň), 36. Gebauer (Sluštík, Holáň), 51. Štefka (Tomeček). Rozhodčí: Maťašovský – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 1:5, navíc Pořický (VAL) 10 min. OT (nesportovní chování) a Sluštík (NJI) 10 min. OT (nesportovní chování). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 306. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) – Báchor (A), Gabrhelík, Ďurkáč, Hanák, Kamas, Holiš, Mošnička – Dobša, Vávra (A), Finsterle – Andris, Pořický (C), Apolenář – Kozubík, Vavřík, Stodůlka – Weintritt.
Nový Jičín: Šimonů (Kohn) – Kožený, Hruška, Foltýn, Kleiner, Holáň, Tomeček – Gebauer, Štefka, Sluštík, Maliník, Flok, Konečný, Kořenek, Lehečka (C), Kafka, Káňa.

Autor: Jan Kozák

Utkání začaly oba týmy stejně rychlým tempem, které vydrželo i po celý zápas. Šance střídala šanci, lusknutím prstu se měnily strany hry a brankáři se tak hodně zapotili. Prvním týmem, který se v zápase mohl radovat z branky byli domácí Bobři. Jakub Ďurkáč dostal nahrávku k modré, odkud zkusil střelu přímo na brankáře Šimonů. Pokus se ale nakonec po zemi dostal k pravé tyči, odkud se okamžitě prosadil Jakub Apolenář.

Do konce první periody se již skóre nemělo, poté ale novojičínští nastartovali své motory a tvrdě na Valachy tlačili, což mělo také za výsledek dorovnání z hole Adama Floka, o chvíli později přesným nahozením na branku navyšoval Robin Gebauer. Bobři tak rychle zjistili, že další zápas s Ďábly bude stejně těžký, jako ty předešlé a opět přidali na svém tempu.

Valašskomeziříčští se po jednom z odvrácených útoků umístili u soupeřovy brány. Po menší kombinaci nahrával před Šimonů Lukáš Finsterle, čehož využil Tomáš Vávra a ihned nadzvedl kotouč nad brankářovy betony. Bylo dorovnáno!

Ve třetí periodě nebyla opět nouze o zajímavé momenty, tím nejvýraznějším z novojičínské strany bylo jednoznačně opětovné navýšení, o které se postaral David Štefka. Na protiútok Ďáblů nestihli Valaši včas zareagovat a objevili se tak znovu v situaci, kdy museli dotahovat manko.

Rozhodujícím momentem klání bylo bezesporu vyloučení hráče Nového Jičína Martina Koženého, do dvou minut se s ním na trestné objevili také Flok s Lehečkou. Bobrům se tak naskytla možnost hry 3 na 5, čehož také využili. V obraném pásmu hostí se usadila formace s útočníky Vávrou, Finsterlem, před gólmanem stínil Kozubík. Právě druhý jmenovaný nakonec po kombinaci vystřelil a dorovnal na 3:3.

Hosté byli za události posledních minut rozhořčeni a byly tak uděleny osobní tresty. Do konce základní hrací doby se ale skóre nijak nezměnilo, následovalo bezbrankové prodloužení a po něm nájezdy.

Individuální zkoušku začali hosté, poté na řadu přišli domácí. Prvního úspěšného střílení se přítomní diváci dočkali ve 3. sérii, kdy se prosadil Jakub Apolenář, v 5. se ale podařilo Jičínu srovnat. Rozhodující tak byl nájezd Tomáše Andrise. Ten pokud by nedal, pokračovalo by se sérií s řadovkou 6, ovšem mladý forvard šikovnou kličkou gólmana Šimonů překonal a získal tak pro svůj tým druhý bod do tabulky.

Střelec vítězné branky Tomáš Andris, který po zápase dostal také ocenění kabiny pro hráče utkání.

Kamil Gebauer (HK Nový Jičín): První třetina nebyla z naší strany moc dobrá, hledali jsme se. Ale od druhé části si myslím, že jsme byli jednoznačně lepším manšaftem. škoda těch neproměněných šancí. Mrzí mě hodně závěr, byla to škoda. Některé fauly jsem neviděl, ale abychom hráli snad šest minut v oslabení? Nechci to ale takhle hodnotit, musím se podívat i na video. Ale hlavně chci dnes svým klukům poděkovat za to, co jsme ve Valmezu předvedli. Opravdu před nimi klobouk dolů, zvládli to perfektně. Za mě utkání nevyhrál lepší tým, jednoznačně to byl ten šťastnější, měli jsme si odvést všechny tři body. Ale bohužel, to už nikdo nemůžeme ovlivnit.