Na dnešní utkání budou valašskomeziříčští hokejisté vzpomínat ještě hodně dlouho. V první třetině se dostali do pohodového vedení, v té druhé o něj však během chvilky přišli. Do poslední části tak vstupovali do nerozhodného stavu, poté však přišel zvrat. v 45. minutě navyšovali na 5:4 a o dvě minuty později již vedli 9:4, což byl také konečný výsledek. Poslední branka byla navíc celkově stou v pořadí, kterou Bobři v letošním ročníku vstřelili.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, 24. kolo, sobota 18.12.2021, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Velké Meziříčí
9:4
(3:0, 1:4, 5:0)
Branky a nahrávky: 8. Goiš (Báchor, Gabrhelík), 13. Pořický (Finsterle, Křivohlávek), 18. Křivohlávek (Ďurkáč, Finsterle), 40. Pořický (Andris, Křivohlávek), 45. Vávra (Goiš, Gabrhelík), 45. Andris (Finsterle, Křivohlávek), 46. Vávra (Goiš, Báchor), 46. Andris (Křivohlávek, Ďurkáč), 47. Kozubík (Vavřík, D. Stodůlka) – 22. Mastěra (Rozmarín, V. Burian), 23. Střecha (Slabý, Juda), 26. Broža (Barák, M. Burian), 40. Juráň (Slabý, Střecha). Rozhodčí: Bláha – Mikšík, Blažek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 280. Střely na branku: 54:21. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3, 4:4, 9:4.
Valašské Meziříčí: Tkadlec (Majer) – Báchor (A), Gabrhelík, Pořický (C), Ďurkáč, Holiš, Mošnička, Kamas – Goiš, Vávra (A), Apolenář – Andris, Křivohlávek, Finsterle – D. Stodůlka, Vavřík, Kozubík.
Velké Meziříčí: Juda (46. Šťourač) – Vondráček, Báňa, P. Vlašín, Janoušek, V. Burian, Slabý, Kochánek – Juráň, M. Vlašín, M. Burian, Paták, Střecha, Broža, Barák, Mastěra, Rozmarín.

Do úvodu třetiny vstoupily oba týmy poněkud opatrněji, po necelých osmi minutách došlo k první změně skóre, kdy do vedení Bobry poslal Jiří Goiš, do konce periody jej následovali ještě kapitán Pořický a Jan Křivohlávek,To Bobři vlétli na svého soupeře opravdu s vervou, neboť jej přestříleli poměrem 20:5.

Druhé dějství tak ukázkové ale bohužel nebylo, Valaši jakoby prošli kompletní proměnou. Velmez je jednoduše přehrával a snadno se dostával k velkým šancím. Hned ze začátku hosté na domácí vlétli a v čase 21:41 sklízeli první ovoce, když snižoval Vojtěch Mastěra. O minutu později se prosadil z protiútoku střelec Tomáš Střecha a samotné dorovnání dokonal po chvíli Ondřej Broža. Svěřenci kouče Vejmelky tak dali svému soupeři jasně najevo, že rozhodnuto ještě není.

Právě srovnání skóre ale Bobry opět nabudilo, opět měli více ze hry, více se drželi kotouče. Do odkryté brány se naskytla možnost poslat puk Tomáši Andrisovi, který ovšem včas nahrávku nezastihl. Stoupající šance dostávaly domácí čím dál tím více do varu, hlavně bek Ondřej Gabrhelík hned několikrát vystřelil tvrdou střelu od modré, brankář Juda byl u všeho dříve, až do poslední minuty držel svůj tým stále ve hře.

V poslední minutě ale Velmez doplatil na svou morálku, kdy byl za podrážení vyloučen Viktor Burian. To byla právě ta šance pro Jakuba Pořického, který v zápase netradičně v roli beka vstřelil svůj druhý gól. Za podobně situace bylo ale vzápětí dorovnáno. Deset vteřin před zazněním sirény odešel na trestnou obránce Gabrhelík za držení, za osm sekund svou početní výhodu velkomeziříčští využili a do kabiny si tak odnesli vyrovnané skóre 4:4.

Poslední perioda bude budit v noci hráče horáckého týmu ještě dlouho. Již nezopakovali svůj vstup z předešlé části, Bobři opět nastoupili jako vyměnění, tentokrát ale silně nabuzení. Soupeře dlouho tlačili u Judovy brány a v čase 44:32 proměnili valašské kluziště na střelnici. Nejprve se prosadil Tomáš Vávra, za 14 sekund Tomáš Andris - 6:4. Po vstřeleném gólu se opět vyměnily formace, za tu opět skóroval Vávra a znovu jej následoval druhý zmíněný střelec. Poslední hřebíček zatloukl svou brankou David Kozubík, to na tabuli svítil čas 46:27. Bobři se tak radovali hned pětkrát během dvou minut!

Tato situace hosty velice zaskočila, znát to také bylo na jejich hře. Svěřenci kouče Plška svého soupeře v sobotním měření sil už k ničemu nepustili, berou tak potřebné 3 body a v tabulce skupiny Výhod se ujímají 1. příčky!

Lukáš Plšek (HC Bobři Valašské Meziříčí)

Karel Vejmelka (HHK Velké Meziříčí) Tak k dnešnímu zápasu bych řekl. že náš soupeř byl větším favoritem, neboť my jsme přijížděli bez pěti hráčů, kteří jsou normálně stabilními členy základní sestavy. Přijeli jsme v docela slepené sestavě, takže jsme utkání chtěli odehrát co nejdůstojněji. To se nám v podstatě povedlo ve druhé třetině, kdy v té první byli Bobři jednoznačně lepší, vyjádřili to také svými třemi brankami. Nicméně, jak jsem naznačil, druhá část pro nás byla nejpovedenější, dali jsme branky a dostali se na kontakt, bylo vyrovnáno. Ta poslední perioda se nám ale opět nepovedla, domácí potvrdili svou kvalitu a v podstatě v pěti střídáních rozhodli pěti góly a nebylo co řešit.