V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ve středečním přímém souboji o průběžnou první příčku tabulky skupiny "Východ" byli úspěšnější o jednu branku domácí Drtiči a vystřídali tak Bobry na špici tabulky.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 6. kolo, středa 1.10.2008, Hodonín
Hodonín
5:4
(1:0, 0:1, 4:3)
Branky a nahrávky: 13. Jurásek (Čárský), 47. Pokorný (Šťastný), 48. Peš (Barták), 55. Javorek (Barták), 56. Čárský (Jurásek, Hrtús) - 38. Sochorek (Kratěna), 46. Šebesta (Sochorek), 56. Krisl (Pavlas), 60. Kratěna (Šebesta, Sochorek).. Rozhodčí: Kubičík - Humpolíček, Pospíšil. Vyloučení: 7:7, navíc Martiník (VAL) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 1630. Střely na branku: 44:35. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2, 5:4.
Hodonín: Hubačka (Holeš) - Pokorný, Šťastný, Podešva, Hučko, Vejvar, Ševela, Javorek, Rapant J. - Čárský, Jurásek, Hrtús - Rapant M., Peš, Matušek - Hoza, Zábranský, Barták - Surový, Průdek.
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Mocek) - Zientek, Růčka, O. Dvořák, Blažek, Krisl, Zrník, Starůstka, Zimmer – Tatarčík (31. Varga D.), Dvořák P., Matějný - Šebesta, Sochorek, Kratěna - Dědek, Martiník (47. Pavlas), Glas.

Na zápas o první místo druholigové tabulky ve skupině východ se na ZS TEZA přišlo podívat 1630 diváků, kteří se od úvodního buly rozhodně nenudili. Utkání začalo velmi vyrovnaně a v tomto duchu se neslo prakticky až do konce. První přesilovou hru zápasu hrál Hodonín, když byl na začátku druhé minuty za sekání vyloučen hostující Jakub Blažek. V přesilovce se ale Drtičům nepovedlo vymyslet žádnou kloudnější akci. Hosté tak přesilovku přežili bez úhony a po pár vteřinách hry pěti proti pěti vyzkoušeli připravenost domácího brankáře Hubačky. Ve třetí minutě pálil dvakrát po sobě Hučko, s oběma střelami si ale Krumpoch poradil. O minutu později měli hosté první zajímavější šanci, když se dostali do přečíslení tři na dva, nesehráli ji však příliš dobře a střela šla mimo tři tyče hodonínského gólmana. Následovaly nebezpečné střely Hrtúse a Hozy, ale Krumpoch ukazoval své kvality od začátku zápasu. V první opravdové gólové šanci se o chvíli později ocitli hosté. Obránce Jakub Blažek svou střelu poslal těsně vedle pravé tyče Hubačkovy branky. Následně šli domácí do oslabení – Petr Peš dostal menší trest za hákování. V přesilovce se ale málem dočkali domácí fanoušci. Puku se zmocnil Jurásek a pelášil si to vstříc Krumpochovi. Dobře mířenou střelu brankář hostí vyrazil pravým betonem do rohu. Neúspěch v této šanci ho ale jistě dlouho nemrzel - o tři minuty později složil zkušený forvard úspěšný reparát, když objel Krumpochovu klec, vyhnul se obráncům, vykroužil až do kruhu pro vhazování a nechytatelně zavěsil do horního rohu branky. Hodonín se tímto gólem dostal na koně a ve druhé části první třetiny jednoznačně hráči domácích dominovali. Chvíli po Juráskově trefě následovaly i šance Hučka a Vejvara, ani jedna se bohužel neujala. V šestnácté minutě mohl vstřelit svůj druhý gól Jurásek, jeho střelu Krumpoch pěkně schoval do lapačky. Do konce třetiny již nepřišly žádné významnější šance, převážně se bojovalo o puk ve středním pásmu a po prvním dějství tak domácí vedli nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Druhá třetina začala velice zostra - nejprve hosté způsobili velký závar před domácí brankou, který Hubačka jen se štěstím zvládl. Minutu na to dostal na druhé straně možnost skórovat Ole Matušek. Do velice dobré pozice se dostal díky nezištné přihrávce od Michala Rapanta, vynikající Krumpoch opět puk za svá záda nepustil. Ve třetí minutě měl navýšení skóre pro domácí na své hokejce Zábranský, nedokázal ale přehodit ležícího gólmana hostí. Ti následné hráli po vyloučení domácího Vejvara přesilovou hru, ale za celé dvě minuty vystřelili jen jednu střelu, se kterou si Hubačka poradil. Krásný a svižný hokej pokračoval a diváci, včetně asi osmičlenného "kotlíku" Bobrů, se určitě měli na co dívat. V 8. minutě se do své dnešní třetí dobré šance dostal velmi dobře hrající Zdeněk Jurásek, podruhé se mu ale Krumpocha překonat nepodařilo. V jedenácté minutě předvedl své dovednosti v plné kráse hostující Sochorek, přešel přes dva obránce, ale svou střelu namířil pouze do Hubačky. V následujících minutách se puk opět pohyboval převážně ve středním pásmu, ani jedno mužstvo se nechtělo pustit do bezhlavého útočení. Fanoušky Valašského Meziříčí, určitě potěšila další nebezpečná střela aktivního Sochorka, která se otřela o břevno. Již se zdálo, že se druhé třetina dohraje bez branek, ale po nešťastném uklouznutí Zdeněka Ševely se puku se k puku dotal Ivo Kratěna, který okamžitě přihrával před bránu a než Hubačka zaujal správné postavení, byla střela z hole Dalibora Sochorka za jeho zády. Ve 38. minutě tak bylo vyrovnáno. Do konce třetiny se již nic neudálo a proto po dvou třetinách svítil na tabuli výsledek 1:1.

V úvodu poslední třetiny byli mírně aktivnější domácí. Svým tlakem a dobrým pohybem si také vykoledovali další faul hostí, po kterém následovala přesilová hra, ve které se měl brankář Krumpoch co ohánět, ale jeho branka nadále odolávala. Sotva se však hosté dostali do plného počtu hráčů na ledě, zvrátili prozatímní výsledek na svou stranu. Pavel Šebesta po lehkém projetí středního pásma střelou švihem kousek za modrou čarou překonal Hubačku. Hosté se však dlouho neradovali. V následující dvou minutách se výsledek opět obrátil ve prospěch Drtičů. Nejprve vzal odpovědnost na svá bedra jako správný kapitán Petr Pokorný. Ve své obranné třetině se zmocnil puku a nápřahem snad od stropu Zimního stadionu TEZA od modré propálil Krumpocha - 2:2. Po dalších třiapadesáti vteřinách zavládla v ochozech ještě lepší nálada. To když se po přesné příhře Romana Bartáka trefil z prostoru mezi kruhy Petr Peš. Tento vývoj určitě po předchozích dvou třetinách nikdo nečekal a to ještě nikdo nevěděl, že další dramata ještě přijdou. Ve dvanácté minutě se v dobré šanci ocitl Michal Rapant, Krumpoch jeho jedovatou střelu vyrazil ramenem. Pár vteřin na to byl za sekání vyloučen domácí Javorek a hosté si zahráli další přesilovou hru. Bobři sice strávili většinu ze dvou minut trestu domácího obránce v obranném pásmu Drtičů, ale skvělý Hubačka všechny možnosti Valachů zlikvidoval. Ve čtrnácté minutě si hostující trenér Roman Sedlák vybral oddechový čas. Svolal si své svěřence a snažil se jim naordinovat něco, čím by jeho svěřenci docílili vyrovnání. Co jim trenér radil nevíme, ale příliš platné to bohužel pro tým z Valašska nebylo. Pouhých 24 vteřin po time-outu šli totiž domácí již do dvoubrankového vedení. Dělovkou se prosadil Justin Javorek, který odčinil předchozí vyloučení a zároveň si připsal první trefu v barvách Drtičů. O dalších jedenasedmdesát vteřin později se už začínaly na tribunách slavit 3 body a poskočení na první místo tabulky – pátou branku SHK vstřelil Milan Čárský, po asistencích výtečněho Juráska a Michala Hrtúse. Po téhle brance obíhaly hodonínský zimní stadion mexické vlny, ale málem se potvrdilo staré známé "chválení dne před večerem". Drama mělo ještě pokračovat. Téměř v zápětí po brance Milana Čárského vykřesal jiskřičku naděje pro Bobry Jiří Krisl, který stále ještě v 56. snížil na 3:5 z pohledu hostů. Po inkasovaném gólu si trenér domácích Svatopluk Číhal taktéž vybral svou půlminutu na oddechový čas pro své svěřence, aby jim mohl říct něco taktických rad a také aby hráči nabrali aspoň trochu sil do závěrečných čtyř minut třetí třetiny. Čtyř minut, které se z převážné části odehrál v obraném pásmu Drtičů. Hosté se snažili, kombinovali a stříleli ze všech možných pozic, famózní Hubačka, který hostující hráče chvílemi přiváděl k šílenství však svůj tým držel jak to jen šlo. Z velkého tlaku Bobrů vyústilo v čase 57:20 vyloučení domácího Hučka (držení) a hosté tak dostali ještě jednu šanci na zdramatizování zápasu. 80 vteřin před třetí sirénou sáhli hosté k risku bez brankáře. 17 vteřin před návratem vyloučeného Hučka na led Bobrům tenhle risk vyšel. Necelou minutu před vypršením řádné hrací doby se povedlo meziříčskému Kratěnovi z velkého úhlu uklidit puk do osamocené brány a drama poslední minuty bylo na světě. Hosté ještě jednou zariskovali a posledních 43 vteřin hráli opět bez brankáře. Ale jelikož se Bobrům už víc s výsledkem udělat nepodařilo a ani jeden ze dvou pokusů domácích o trefení prázdné meziříčské klece neskončil úspěchem, mohli se domácí fanoušci spolu s hráči radovat z vítězství 5:4 a zároveň z postupu na první "flek" druholigové skupiny Východ právě před valašsko-meziříčské Bobry.