V šestnáctém kole dokázali Bobři protrhnout dlouhé čekání na tři body, které trvalo sedm utkání. O radost na Bobří hrázi se postarali svými brankami Petr Dvořák a David Varga, kteří vzali, jako členové první formace, vše do svých rukou a postarali se o vítězství 2:1 nad Slezanem Opava.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 16. kolo, sobota 5.11.2016, Valašské Meziříčí
Opava
2:1
(0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Dvořák (Varga D., Chroboček), 58. Varga D. (Dvořák, Pořický) – 25. Polok (Holík). Rozhodčí: Obadal - Čelechovský, Holibka. Vyloučení: 3:5, navíc Selingr (OPA) OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 384. Střely na branku: 34:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) - Chroboček, Žabčík, Nedbálek, Váňa, Báchor, Vydra, Mikel - Varga D., Dvořák (A), Pořický (C) - Brunec (A), Hlaváč, Studený - Kývala, Varga Mir., Martiník - Kubo, Varga Mar., Baroš
Opava: Šafránek (Wanecki) - Štěpánek, Holík, Galvas, Černý, Mosler, Šindelář, Slavík, Tuma - Wolf, Polok (A), Selingr (C), Grygar, Chalupa (A), Vítek, Pavelek, Černý, Hartmann, Štindl, Fedor, Rousek

Do začátků utkání nastoupily oba celky s velkou vervou, avšak do prvních nebezpečných akcí se dostali domácí Bobři. Největší šance měli domácí ve dvou přesilových hrách, ale ani v jedné z nich nenašli hráči v modrém recept na Šafránkovu pevnost. Na přelomu úvodní třetiny se síly srovnaly a Opava mohla zahrozit po chybě meziříčských ve středním pásmu. Tuto situaci však zažehnal svými reflexy jistý Plšek. I přes nadprůměrnou střeleckou aktivitu se odcházelo do kabin po první periodě na nerozhodného stavu.

V prvních minutách prostřední části byl vyloučen Báchor a Opava dokázala oslabení Bobrů ztrestat. S pukem ujel nikým nehlídaný Tomáš Polok, který našel místo po pravici Plška, jenž horko těžko mohl něco udělat. Vedení hostí trvalo jen čtyři minuty. Všechno vzal na svá bedra ten nejpovolanější, Petr Dvořák, jehož prudká a přesná dělovka zpoza kruhu vymetla Šafránkovi pavučinu. Domácí byli opět střelecky aktivnější a mohli toho využít, jenže únik Kývaly zlikvidoval vyrážečkou opavský gólman. V závěru druhé dvacetiminutovky Bobři nezahrozili ani z nabídnuté přesilovky, tudíž výsledek po zaznění sirény byl, stejně jako na začátku, nerozhodný.

Závěrečná třetina ukázala všem divákům to nejlepší, co mohly oba celky nabídnout. Hra se velmi rychle přelévala ze strany na strany a o pohledné kombinace nebyla nouze. Na každé straně jsme také viděli dobře zvládnuté oslabení, a především meziříčští hráči byli poté velmi pozitivně nabuzeni. Postupem času si Valaši začali vytvářet tlak, který završil vítěznou brankou David Varga. Opava to ještě v závěru zkoušela v šesti, ale domácí dokázali utkání dotáhnout k radostnému konci.

Radim Dvořák (asistent trenéra HC Bobři Valašské Meziříčí): "Dnes se nám podařilo přistoupit k zápasu tak, jak si představujeme. Poté, co jsme si v kabině promluvili, začali kluci hrát naplno, nezahazovali puky a výkon se nám podařilo udržet po celou dobu zápasu. Po spoustě neproměněných šancí jsme se naštěstí v závěru branky dočkali, a duel jsme ubojovali do vítězného konce. V zápase dnes byla produktivní první formace, ve které se ocitl po Fojtíkově absenci David Varga, nechtěli jsme zasahovat do ostatních pětek, a David se nám odvděčil vítězným gólem."