Moravské Budějovice vstřelily jedenáct branek a odvážejí si tři body
středa 16.12.2015 | David Kovář |

Moravské Budějovice vstřelily jedenáct branek a odvážejí si tři body

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Dnes Bobři hostili na svém ledě tým Moravských Budějovic. S tímto soupeřem letos ještě nevyhráli a nebylo tomu jinak ani dnes. Vstřelili sice sedm branek, ale inkasovali hrozivých jedenáct. Moravské Budějovice si tak odvážejí tři body.

27., středa 16.12.2015
HC Bobři Valašské Meziříčí7:11(2:5, 1:4, 4:2)Hockey club Moravské Budějovice 2019
Branky a nahrávky: 11. Augustýn (Studený), 17. Studený (25, Varga Mir.), 30. Tomek (Pořický, Studený), 43. Sprušil (Kuchta, Janota), 45. Janota (Pořický, Studený), 54. Kubo (Augustýn, Valentík), 54. Studený (Pořický) – 3. Trojan (Šťáva, Matějka), 12. Šťáva (Havel, Matějka), 13. Matějka (Šťáva), 17. Havel (Trojan), 18. Matějka (Trojan, Havel), 28. Lupač (Horký), 31. Peroutka (Šťáva, Lander), 36. Pěška (Sechovec), 38. Mikeš (Pěška), 49. Lander (Pěška), 50. Havel (Matějka, Trojan). Rozhodčí: Kika – Hanzlík, Šimčík.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (od 14. Čáp) – Černín, Janota, Franek, Žabčík, Hradil, Tomek, Valentík – Baroš, Sprušil (A), Varga D., Studený (A), Kubo, Pořický, Varga Mar., Augustýn, Varga Mir., Kuchta, Podešva (C), Kývala
Hockey club Moravské Budějovice 2019: Šťastný (Máj) – Sobotka, Pelikán, Sechovec (A), Randa, Peroutka, Šťáva, Fejt – Matějka, Juráň, Havel, Pěška, Mikeš, Paták, Trojan (C), Lander, Horký, Lupač (A)

Komentář k zápasu

Autor: Richard Müller
Po první minutě hry šel na trestnou lavici Miroslav Varga a hned po minutě oslabení lovil Slovák puk ze sítě. Druhé oslabení už Bobři přečkali bez následků. Skóre se podařilo Valachům srovnat až v 11. minutě střelou Vojtěcha Augustýna. To se našim hostům ale nelíbilo a odskočili dvěma rychlými góly ve 12. a 13. minutě. Kvůli zranění nahradil ve 14. minutě Slováka v bráně Čáp. Pět minut před koncem první třetiny se opakovala situace ze začátku. Na trestnou lavici opět usednul Varga a za minutu se radoval z gólu Havel. Na to však okamžitě odpověděl Václav Studený. Do konce třetiny ještě skórovali hosté a do šaten se šlo za neobvyklého stavu 2:5.

V první pětiminutovce druhé třetiny Bobři nevyužili ani jednu ze dvou přesilovek. Ve 28. minutě se pak trefil přesně hostující Lupač. Úspěšná byla pro Bobry až přesilovka ve 29. minutě, když Matěj Tomek našel recept na brankáře Šťastného. Chvilku poté zamířil na nucený odpočinek Kamil Valentík a to nastartovalo sérii tří gólů Moravských Budějovic. Před třetí třetinou tak panoval stav 3:9.

Bobři nešli do třetí třetiny vůbec odevzdaně, ba naopak byli to právě modrobílí, kteří začali stahovat náskok Žihadel. Ve 42. minutě vsítil branku Antonín Sprušil a dvě minuty na to se nemýlil Michael Janota. Bobry tyto góly nastartovaly a tlačili se dopředu. To vše skončilo, když byl vyloučen v 50. minutě Zbyněk Hradil a přesilovku hosté využili vzápětí. Hned na to nabídl Žihadlům další přesilovku Kubo. Hosté i tentokrát překonali brankáře Čápa a navýšili tim skóre. Střelecké hody završili Martin Kubo a Václav Studený dvěma rychlými góly v 53. minutě. Zbytek utkání už gól nepřinesl a tudíž se hosté mohli radovat z výhry.
 
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS