Velký boj slibovalo poslední vzájemné střetnutí Bobrů s Ďábly v rámci základní části. Zápas byl vyrovnaný celých šedesát minut, přičemž se Bobři dostali do vedení ze začátku třetí třetiny. Nový Jičín však dokázal zásluhou Jiřího Slováka otočit celý vývoj utkání ve svůj prospěch v posledních dvou minutách. Bobrům se tak vzdálila čtvrtá příčka, o kterou budou bojovat v posledních čtyřech zápasech a zároveň se budou muset spoléhat na zaváhání Nového Jičína.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 45. kolo, středa 14.2.2018, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Nový Jičín
1:2
(0:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 43. Dvořák (Seidler, Vaněk) – 58. Slovák II. (Chvostek), 59. Slovák II. (Hruška). Rozhodčí: Slavka – Blaha, Goňa. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Valašské Meziříčí: Šafránek (Plšek) – Žák, Báchor, Rudl, Horyna, Jenáček, Váňa, Mikel, Hajda – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (A), Martiník (A), Pořický – D. Varga, Daněk, Kývala – Studený (C)
Nový Jičín: Slovák I. (Bechný) – Adamík, Már, Běhal, Hruška (A), Metelka, Janiczek – Krupa, Pecha, Málek, Podlaha, Kafka, Chvostek, Gebauer, Kocián (C), Palička, J. Sonnek, Slovák II., Uhlár

Ďáblové z Nového Jičína se hned po úvodním buly zmocnili kotouče a vytvořili si střeleckou příležitost. Byli to ale Bobři, kdo se v dalším průběhu dostával více před branku Slováka. Valaši měli dokonce ve druhé minutě možnost přesilové hry, tu však využít nedokázali. Na začátku čtvrté minuty vyrobil velkou hrubici Pořický a dovolil soupeři samostatný únik. V těžkém momentě ale Bobry podržel brankář Šafránek, který i natřikrát vychytal útočníka soupeře. V další velké příležitosti byli hosté z Nového Jičína o čtyři minuty později. Ve zmatku před Šafránkem však nedokázali dostat kotouč za jeho záda a černé gumy se nakonec zmocnili obránci Bobrů, kteří jej odpravili do bezpečí.

Druhá část první periody patřila pro většinu času Valašskému Meziříčí. I přes chvilkový velký nápor se ale Valaši nedokázali dostat co větší střelecké příležitosti. Vyjímkou byl bezpochyby únik Kývaly, který si klepl o kotouč na útočné modré a vydal se na zteč proti Slovákovi. Ten jej ovšem vychytal včas secvaknutými betony a tentokrát to byl on, kdo pro změnu na druhé straně podržel svůj tým, jako Šafránek. Valaši ještě půl vteřiny po siréně dokázali dopravit puk za Slováka, gól však správně nebyl pro konec první třetiny uznán.

Hned v první minutě druhého dějství šli Bobři do čtyřech. Oslabení se jim podařilo ubránit s klidem a mohli znovu převzít otěže duelu. Po několika pokusech ze strany Valachů ohrozit Slovákovu svatyni se puku zmocnil Daněk a napálil tyč branky soupeře. Valašské Meziříčí nepřestávalo být aktivnějším týmem a nadále si vytvářelo střelecké pokusy. Ani jeden z nich však nezapadl až do brány Nového Jičína, a tak byl stav stále nerozhodný.

Útočné snahy Valachů začaly v dalším průběhu druhé periody narušovat vyloučení. Nový Jičín ale ve svých přesilových hrách dokázal zahrozit jen zřídka. V poslední pětiminutovce se k přesilovým hrám dostali i svěřenci trenéra Weintritta. Ani oni v nich ovšem nebyli úspěšní, i přes několik tvrdých ran zejména od modré čáry. Ani ve druhé části se diváci na Bobří hrázi branky nedočkali, a tak zůstával stav stále bezbrankový.

Hned ze začátku třetí třetiny nabídli novojičínští další přesilovou hru svému soupeři. Tu sice Bobři využít nedokázali, ale pouze půl minuty po jejím konci našel skvěle Seidler z rohu kluziště Petra Dvořáka, který jen nastavil svou hokejku. Puk se nakonec odrazil přesně do horního růžku Slovákovy svatyně a Valaši tak šli do vedení - 1:0. Ďábly jakoby inkasovaný gól nabudil a začali čím dám tím více ohrožovat branku soupeře. Brankář Šafránek musel nejednou předvést své kvality a dokázal tak podržet svůj tým.

Bobři se začínali čím tím více pouze bránit. Naopak Nový Jičín začínal atakovat Valachy více a více. V 58. minutě přišla pohroma číslo 1. Jiří Slovák II. využil svého důrazu v brankovišti a vyrovnal stav duelu dvě minuty před koncem – 1:1. To, co se odehrálo o minutu později a minutu před koncem třetího dějství, bylo naplněním nejhorších představ všech Bobrů. Byl to znovu Jiří Slovák II., kdo využil svého důrazu a téměř stejně jako vsítil svou první branku, vstřelil i tu druhou – 1:2. Bobři se ještě do konce duelu snažili alespoň o srovnání. To se jim ale bohužel nepovedlo, a tak doslova odevzdali Novému Jičínu všechny tři body.

Jiří Weintritt (trenér HC Bobři Valašské Meziříčí): Viděli jsme vyrovnané a rychlé utkání. Trošku mě mrzí druhá třetina, kde jsme měli navrch a nedokázali jsme dát gól. V závěru jsme bohužel měli trošku strach z vítězství, což soupeř potrestal.

Petr Macháček (HK Nový Jičín): Klíčovým faktorem byl dnes jednoznačně Jirka Slovák a jeho důraz a tlak do brány. V posledních minutách to vzal na sebe, byl na tom velice dobře bruslařsky, díky čemuž se dostal ke dvěma gólům z brankoviště. My jsme hlavně pořád za stavu 1:0 věřili, že ten gól dáme i vzhledem k tomu, že průběh zápasu byl celou dobu vyrovnaný. Jirka to dnes vzal na sebe a dal dva, tím pádem si odvážíme tři body.