Valašské Meziříčí se musí smířit s další porážkou, když tentokrát nestačilo na opavský Slezan. Ten se dvěma rychlými góly v první periodě dostal do herní pohody a i když se Valachům podařilo snížit, případné drama si už pohlídal. I přes bojovný výkon s kombinací mnoha promarněných šancí nakonec veze valašská výprava z Krnova porážku 6:2 a Opava si tak prodloužila svou dlouhou sérii výher nad Valachy. S ohledem na výhru Velkého Meziříčí nad Žďárem za tři body padají Bobři znovu na poslední příčku. V sobotu je tak čeká o to důležitější utkání, když doma přivítají právě Horácký hokejový klub.
2. liga - Východní konference 2023/24, 30. kolo, středa 17.1.2024, Zimní stadion Krystal, Krnov
Opava
6:2
(3:1, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Krejsa (Jak. Ludvík, Káňa), 6. Rousek (Brada), 16. Rousek (Brada, K. Stuchlík), 26. Lehotský (Beránek, Vojtovič), 36. Beránek (Jak. Ludvík, Vašenka), 39. K. Stuchlík (Šindelář, Rousek) – 15. Vaňo (Sviták), 30. Stodůlka (Vaňo, Velikovský). Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Vojtášek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 183 Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 6:2.
Opava:  Slíž (41. Nowak) – Šindelář (C), Kalus, Lehotský, Štěpánek, Ervasti, Jak. Ludvík, Adamec, Pachula – Brada, K. Stuchlík, Rousek (A) – Slusarczyk, Káňa (A), Krejsa – Vojtovič, Beránek, Vašenka – Kotásek, Štindl, Hendrych.
Valašské Meziříčí: Ševců (Slovák) – Holiš, Liss, Kočí, Sviták, Velikovský, Baroš – Melenovský, Martiník, Finsterle (C) – Lukačka, Vávra (A), Gola – Stodůlka, Vavřík (A), Vaňo – Kozubík, Romančík, Pokorný.

Lukáš Plšek (HC Bobři Valašské Meziříčí): Kdo zápas neviděl a přečte si jen výsledek, tak na nás bude plivat. Ale ten kdo to viděl, tak musí říct, že jsme byli dvě třetiny vyrovnaným, ne-li lepším týmem. Co se týče hry dopředu, měli jsme spoustu šancí a hodně tyček. Bohužel, Opavě tam v prvních dvou třetinách spadlo skoro všechno. Tím nechci říct, že to byla chyba Kryštofa, ale měli jsme tam hodně chyb v obraně a to je to, s čím od začátku sezony bojujeme. Tohle a nerozebírání hráčů, další věcí je taky produktivita. Herně jsme ale obstáli, dvě třetiny jsme měli dobré ale k čemu nám to je, když body znovu nemáme a výsledek je 6:2. Což nemělo vůbec co dočinění s realitou, je to dost kruté a nám se nedaří tu sezonu zlomit.

Pavel Zdráhal (HC Slezan Opava): Konečně jsme dnes odehráli klidné utkání. Párkrát jsme sice soupeři dali možnost vrátit se do hry, Valmez dal nejprve na 2:1 a pak na 4:2, měli tam i několik tyček, ale naštěstí nepřišla branka, která by nás znervózněla. Celkově to ale bylo z naší strany klidné a po dvou třetinách jsme věděli, že to dnes dobře dopadne. Třetí třetinu jsem si konečně mohl užít, jsem taky rád, že jsme ve třetí třetině mohli nechat odpočinout Marka Slíže a dochytal to Tonda Nowak, který se role zhostil výborně. Měli jsme dnes znovu mladé kluky z Vítkovic, první zápas odehráli velice dobře s Markem Bradou, ale v Hodoníně jsme Marka posunuli do první pětky a fungovalo nám to. Proto jsme dnes Krejsu se Ślusarczykem dali do lajny s Tomášem Káňou a myslím si, že ten mix dravého mládí se zkušeností přinesl své ovoce.