Poslední výjezd základní části bez bodů

Svěřenci trenéra Weintritta se v posledním venkovním utkání dostali v první třetině do vedení 3:1. Draci však otočili vývoj utkání, a i přes opětovné vyrovnání Bobrů na 4:4 si vzali své vedení znovu zpět a závěr utkání si již zkušeně pohlídali. Valaši tak budou ve středu doma proti Hodonínu bojovat o jistotu páté pozice před play-off, na šestou Kopřivnici mají momentálně náskok dvou bodů.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 48. kolo, sobota 24.2.2018
Šumperk
6:4
(2:3, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Vachutka (Králík), 20. Kovařík (Lehečka, Müller), 34. Vachutka (Vymazal, Králík), 36. Králík (Šťáva), 56. Kovařík (Ostřanský, Schejbal), 59. Ostřanský (Šťáva) – 12. Kývala (D. Varga), 13. Dvořák (Seidler, Vaněk), 17. Martiník (Andris), 49. Hořanský (Pokorný). Rozhodčí: Zbořil – Goňa, Rychlý. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3, 4:4, 6:4.
Šumperk: Svoboda (Faltus) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Řezáč – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Králík, Skopal, Fischer, Vymazal, Ostřanský
Valašské Meziříčí: Šafránek (Plšek) – Hajda, Rudl, Báchor, Jenáček, Váňa, Žák – Pokorný, Andris, Hořanský, Pořický, Vaněk, Seidler, Kývala, D. Varga, Dvořák, Martiník, Daněk, Dalajka

Hned v první minutě prověřili útočníci obou týmů pozornost jak Reného Svobody, tak Dušana Šafránka. Oba brankáři ale projevili koncentraci od úvodních minut, a kotouč za svá záda nepropustili. Ve čtvrté minutě našel skvěle Hořanského Pořický. Toho však skvěle vychytal gólman Draků. První branky se diváci v Šumperku dočkali v deváté minutě. Králík si nabruslil za bránu, odkud poslal milimetrovou přihrávku na Daniela Vachutku do prostoru mezikruží, odkud se druhý jmenovaný nemýlil a ranou z první poslal svůj tým do vedení - 1:0.

Valašské Meziříčí nemuselo smutnit příliš dlouho. Martin Kývala zachytil nepřesnou rozehrávku Draků, poslal kotouč na Davida Vargu, který mu puk po zpracování ihned vracel do prostoru mezikruží, odkud první jmenovaný poslal kotouč přesně k pravé tyči - 1:1. Uběhla pouhá půlminuta, a Valaši přidali svůj druhý zásah. Petr Dvořák byl na konci kombinace se svou útočnou formací, když zasouval kotouč už do téměř prázdné brány - 1:2. Šumperk si nenechal nepříznivě se vyvíjející utkání líbit a začali ještě více podnikat útočné výpady. Byli to ale znovu Bobři, kdo udeřil. Ondřej Martiník se zmocnil černé gumy na zadním mantinelu, objel si Svobodovu svatyni a poslal kotouč až za jeho záda - 1:3.

Draci však ještě do konce druhé periody stačili snížit stav utkání. Lubomír Kovařík dostal kotouč před Šafránka, kde se s ničím nepáral a napálil jej přesně do teploměru gólmana hostí - 2:3. Do druhého dějství nastoupili oba týmy s opatrností, přesto si obě mužstva vypracovaly své příležitosti. O něco více aktivnější byli ale přece jenom hráči Šumerku, zvlášť šance Ostřanského, který se vracel z trestné lavice, musela být hašena na poslední chvíli brankářem Šafránkem.

Krátce po polovině duelu měli Bobři možnost přesilové hry. Tu však nedokázali využít hlavně díky slabému přechodu do útočného pásma, které Draci výborně bránili. Po konci přesilové hry Draci vyrovnali stav utkání. Daniel Vachutka dostal opět kotouč vzorově do prostoru mezi kruhy a znovu střelou z první překonal Šafránka - 3:3. O další dvě minuty později už Draci kompletně otočili vývoj zápasu. Lukáš Králík si našel poskakující puk před Šafránkem a nenápadnou lehkou střelou jej poslal do Šafránkovy svatyně - 4:3. Šumperk pokračoval v podobném tempu do konce třetiny, skóre už se však neměnilo, a tak odcházeli Bobři po druhé periodě do šaten s jednobrankovým mankem na svého soupeře.

Úvodní momenty třetí třetiny patřily domácím Drakům. Zejména pokusy Schejbala daly brankáři Bobrů pořádně zabrat. Posléze to ale začínali být modrobílí, kdo byl aktivnějším týmem. Valaši byli aktivnější a aktivnější, a za svou snahu byli krátce před polovinou třetího dějství odměněni srovnávací brankou. Adam Hořanský skvěle uplatnil svůj důraz a protlačil puk až za Svobodova záda kolem jeho pravé tyče - 4:4.

Valašské Meziříčí čtvrtá branka ještě více nakopla a začalo se hrnout do útočení. Jejich další rány ale kryla obrana Draků nebo sám brankář Svoboda. Byli to naopak Draci, kdo využil jednoho z protiútoků a zásluhou zkušené rány Lubomíra Kovaříka se dostali opět do jednobrankového vedení - 5:4. Bobrům zbývala na srovnání pětiminutová část utkání. Bobři svého soupeře zvlášť v poslední dvouminutovce zatlačili, skórovat však nedokázali. Naopak domácí Milan Ostřanský poslal ještě kotouč do prázdné branky – 6:4. Do konce utkání už se příliš neudálo a Draci tak ubránili své dvoubrankové vedení.