Valaši se mohou radovat z prvních bodů do tabulky v tomto ročníku, když ve vyrovnaném souboji porazili kopřivnickou Tatrovku. Ta Bobrům rozhodně nenechala nic zadarmo, během utkání si vytvořila spoustu dobrých šancí, v cestě ji ale stála nejen z posledního zápasu poučená obrana Valachů, ale také skvělý gólman Kryštof Ševců.
2. liga - Východní konference 2023/24, 2. kolo, středa 27.9.2023, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Kopřivnice
3:2
(1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 20. Romančík (Melenovský, Finsterle), 25. Finsterle (Andris, Velikovský), 54. Melenovský (Pokorný, Holiš) – 29. Bartošák (J. Mach, Suchý), 56. Suchý (Velecký, M. Mach). Rozhodčí: Kohoutek – Tvrdý, Augusta. Vyloučení: 11:9, navíc Foltýn (VAL) 5+OK a Bartošák (KOP) 5+OK. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 231. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Valašské Meziříčí: Ševců (Vohlídka) – Foltýn, Kočí, Velikovský, Holomek, Sviták, Liss, Holiš – Andris, Romančík, Finsterle – Melenovský, Pokorný, Kozubík – Stodůlka, Vavřík, Kuchařík – M. Urban, Martiník, Martinec.
Kopřivnice: Baldík (Kubáň) – Hrůzek, Petrek, Marek, Bartošák, Spurný, Krzak, Zeman, Kelnar – Velecký, Pindel, Brodek – Pastor, O. Sluštík, Suchý – Pargač, J. Mach, M. Mach – Indrst, Kubík, A. Urban.

Oba týmy vstoupily do zápasu poněkud laxně, chvíli trvalo, než se dostaly do tempa. Poté se ale hra rozjela a diváci byli svědky hned několika dobrých šancí na obou stranách. Už to vypadalo, že branka do konce periody nepadne, do úniku se ale dostala dvojice útočníků Romančík - Melenovský. První jmenovaný po pár výměnách tři vteřiny před koncem prostřelil brankáře Baldika a otevřel tak skóre zápasu.

Druhá třetina už začala v tom správném tempu a byli to znovu Bobři, kdo udeřil. Lukáš Finsterle dostal od Tomáše Andrise přesnou nahrávku před bránu a rychlou střelou z bezprostřední blízkosti zvýšil na 2:0.

Tatrovka se ale nedala a v 29. minutě snížila na 1:2. Z přesilovky se se přesném pasu před brankoviště od Matěje Macha prosadil René Bartošák.

Snížení skóre rozohnilo na ledu vášně, do bitky se proti době pustili domácí Foltýn s hostujícím Bartošákem a oba si nakonec vyslechli rozsudek 5 + do konce utkání. Od té chvíle se na ledu výrazně přitvrdilo a sudí začali přidělovat jeden trest za druhým. Na 5 minut si šli na trestnou posedět také Ondřej Holomek a David Pastor.

Ve třetí třetině se pokračovalo ve velice svižném tempu, hrálo se na obou stranách a všichni přítomní očekávali, jak se bude zápas dál vyvíjet. Vše nakonec rozsekl mladík Marek Melenovký, ten dostal během přesilovky nabito od Dominika Pokorného a střelou z pravého kruhu navýšil na 3:1.

Tatrovce se sice ještě v 56. minutě zásluhou přesilovkového gólu Dominika Suchého podařilo snížit, další dorovnávací gól už ale i přes veškeré snahy nepřidala. Bobři si tak z utkání odnáší první body v sezóně, o ty další se pokusí zabojovat v sobotu na ledě Žďáru nad Sázavou.

Ladislav Majkus (HC ISMM Kopřivnice): Dneska to vypadalo, že hráči obou týmů si vzpomněli na jarní play-off. Oba týmy dneska chtěly vyhrát a bylo to znát. V utkání bylo těžké najít souvislou hru 5 na 5. Utkání bylo rozkouskované množstvím vyloučení na obou stranách. Ve druhé třetině jsme měli několik šancí, ale bohužel se nám nepodařilo i díky gólmanovi soupeře skórovat. Věřím, že v sobotu už po dnešním zlepšeném výkonu první body přivezeme.