Předchozí dva zápasy byly pro Bobry stěžejní až v samotných nájezdech, kdy se rozhodovalo o vítězi. Dnes na Valašsko zavítal tým z Havířova, který doposud nebyl ani jednou poražen. Ani hráči Valašského Meziříčí tuto vítěznou šňůru soupeře nepřetrhli a obdrželi rovnou devět branek. Zápas byl o to náročnější, když se protáhl kvůli čekání na opravení rolby.
2. liga - Východní konference 2023/24, 6. kolo, středa 11.10.2023, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Havířov
0:9
(0:3, 0:6, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Klimša (Franek), 9. Křivohlávek (Klimša), 11. Franek (Křivohlávek), 26. Pavlík (Kunc), 28. Franek (Křivohlávek, Klimša), 34. Kratochvil (Čmiel), 36. Mrva (Spratek, Ščurek), 36. Apolenář (Franek, Čmiel), 39. Franek (Křivohlávek). Rozhodčí: Šutara - Hladík, Návrat. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 224. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:9.
Valašské Meziříčí:  Ševců (41. Slovák) – Velikovský, Holiš, Liss, Kočí, Sviták, Martiník – Melenovský, Vávra, Kozubík – Romančík, Finsterle (C), Andris – Pokorný, Vavřík (A), Stodůlka – M. Urban, Martinec, Kuchařík.
Havířov: Sachr (Šindelka) – Vosátko, Kunc, Ševčík, Valenta, Ščurek, Ficek, Havlík – Franek, J. Křivohlávek, Klimša (A) – Pawliczek, Spratek, Mrva (A) – Kratochvil, Ćmiel, Apolenář – Haas (C), Pavlík, Tvrdý.

Autor: Jan Kozák

Do utkání nevstoupili Bobři vůbec špatně, hned ze začátku si vytvořili dvé gólovky a naznačili tak, že se svého soupeře nebojí.

V čase 2:34 ale dostal Havíře do vedení David Klimša, když dostal od Franka rychlou nahrávku z poza branky na teč a tu bez váhání proměnil. V deváté minutě se za hosty prosadil z dorážky Jan Křivohlávek a navýšil tak na 2:0. Zaslouží se vyzdvihnout jeho hezké gesto, kdy po vstřelení gólu příliš neslavil, jen se se svými spoluhráči objal a plácl k dobré spolupráci.

Bobři se snažili mermomocí na delší chvíli usídlit v útočném pásmu, na hokejkách jim ale chyběl potřebný klid a to mělo za příčinu častou ztrátu puků. Osudnou se stala chyba brankáře Ševců, který při snaze rozehrát poslal puk přímo na hůl Tomáše Franka a ten bez váhání zavěsil za jeho záda. První perioda tak skončila za stavu 3:0 pro hosty.

Bohužel, jak už to někdy bývá a dá se to popsat jedním lidovým pořekadlem: když se daří, tak se daří. Ještě při rozbruslení najela rolba na jeden z puků, který uvíznul v její útrobách. Kvůli opravě stoje se tak musela přestávka mezi první a druhou třetinou protáhnout na dlouhých 45 minut. Už to vypadalo, že se nakonec utkání dohraje v náhradním termínu, když v tom se podařilo rolbu opravit a kus gumy vytáhnout.

Havířov tak dostal během dlouhé přestávky dostatek času na to, rozžhavit svůj brankostroj. Ten poprvé probudili v 26. minutě gólem Šimona Pavlíka, následovala rychlá branka v čase 27:32 Tomáše Franka, 33:56 navýšil na 6:0 Šimon Kratochvil, o necelé dvě minuty zvýšil skóre na 7:0 Jakub Mrva. Osmý gól si zapsal Jakub Apolenář a v čase 38:23 zkompletoval svůj hattrick Tomáš Franek. Desátou branku už hráči Azetu do konce periody ani zápasu nepřidali.

Valmez se závěrečnou třetinu pokoušel alespoň o čestný gól, David Sachr ale nenechal nic náhodě a svou nulu už v zápase udržel.

Jiří Raszka (AZ Havířov): Dneska se nám nepovedl začátek zápasu, soupeř měl dvě gólovky, kdy jsme si to vůbec nepohlídali, ale právě tyhle situace nám asi pomohly. Pak jsme odpověděli rychlými brankami, kterými jsme se dostali do klidu. Začali jsme hrát lépe, vytvořili si několik šancí a už to bylo lepší, pak sice přišla delší pauza, kdy se vůbec nevědělo, co bude, ale tady musím naše kluky pochválit, protože k tomu přistoupili opravdu dobře. Soupeře jsme přehrávali, napadali nám tam góly, ale hlavně jsem spokojen s naší hrou. Do závěrečné třetiny jsme šli s tím, že musíme pomoct Sachymu, aby po těch předchozích zápasech, kdy nějaké branky inkasoval, odešel s nulou, což se povedlo a jsme za takový výsledek spokojeni.