Po dlouhé době na domácím ledě, ovšem bez bodu. Svěřenci trenéra Plška nestačili v domácím prostředí na Opavu, které podlehli rozdílem třech branek. Šanci na reparát budou mít hned v sobotu znovu doma proti Hodonínu.
2. liga - Východní konference 2022/23, 14. kolo, středa 9.11.2022, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Opava
3:6
(2:1, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 3. Kuchařík (Stodůlka, Vavřík), 9. Vávra (Křivohlávek, Kozubík), 47. Ďurkáč (Finsterle) – 5. Štindl (Wolf, Štěpánek), 24. Věntus (Krupa, Štěpánek), 34. Krupa (Štěpánek), 48. Wolf (Štindl, Štěpánek), 53. Beránek (Rousek), 60. Věntus (Beránek, Krupa). Rozhodčí: Škach – Hladík, Bezděk. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 231. Střely na branku: 43:56. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:6.
Valašské Meziříčí: Slovák (Růžička) – Riedl, Báchor (A), Mošnička, Ďurkáč, Holiš, Gabrhelík, Liss – Křivohlávek (C), Vávra (A), Kozubík – Finsterle, Tarnoczy, Andris – Stodůlka, Vavřík, Kuchařík – Pětník Bachánek, Martinec.
Opava: Piták (Sotlar) – Ludvík, Pachula, Thiel, Šindelář (C), Štěpánek, Věntus, Černý – Tomsa, Štindl (A), Zelenka, Vojtovič, Buršík, Vojkůvka, Kadula, Wolf (A), Beránek, Krupa, Rousek.

Úvod duelu patřil Valachům a ti se hned ve třetí minutě jali vedoucí branky. Šimon Kuchařík byl dostatečně důrazný před brankou a krásnou kličkou do bekhendu zaznamenal svůj vůbec první bod v letošní sezóně. Vedení ale Valachům nevydrželo dlouho, Slezan zásluhou krásně sehrané akce a pohotovou ranou z první z hole Jana Štindla vyrovnal stav duelu.

Tomáš Vávra nicméně o další tři minuty později vrátil vedení Bobrům zpět, jeho střela z mezikruží zaplula Pitákovi šťastně mezi betony.

Druhá třetina ale předznamenala otočku ve skóre na stranu hostí již ve své čtvrté minutě hry. Dominik Věntusvyužil nedůrazu obrany po střele z mezikruží a v předbrankovém prostoru dostal kotouč za bezmocně se otáčejícího se Slováka. Na něj téměř na chlup přesně o deset minut později návazal, a znovu využil zmatků v obraně Tomáš Krupa.

Bobry k bodovému zisku ve třetí třetině nasměroval Jakub Ďurkáč, jeho zásah do černého byl ale posledním ze strany Bobrů. Ve zbytku utkání se již třikrát prosadili pouze hráči Slezanu a odvezli si tak z Bobří hráze všechny tři body.

Lukáš Plšek (HC Bobři Valašské Meziříčí):

Aleš Tomášek (HC Slezan Opava): Začátek nebyl úplně podle našich představ, prvních pět minut jsme chtěli udržet na 0:0, protože do nás tady hned ze startu vždycky jdou. Od inkasované branky ale náš výkon šel nahoru, šli jsme jasně za tím, že tady nějaké body chceme urvat. Nakonec máme tři, hráčům musím vyseknout poklonu. Chceme bodovat i dál, je třeba to potvrdit doma se Žďárem. Až v případě výhry s nimi bychom se mohli začít bavit o tom, že jsme z nejhoršího venku. Nastoupil za nás dnes junior Vojtěch Černý z Poruby, budeme ho mít i v sobotu. Je to šikovný junior, má dobré bruslení. Potom uvidíme, co dál.