Čtvrtý zápas letošní sezony zavedl hráče Valašského Meziříčí na led šumperské Škoda arény. Po vydařené první třetině přišla ledová sprcha v podobě čtyř obdržených branek v prostřední části. Bobři ovšem nezaháleli a poslední sekundy třetí periody stihl vystřelit šanci na vítězství Michael Vavřík. Jeho snahu následně potvrdil až v samotných nájezdech Dominik Pokorný a připsal Valachům třetí vítězství do tabulky. (foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz)
2. liga - Východní konference 2023/24, 4. kolo, středa 4.10.2023, Škoda aréna, Šumperk
Šumperk
4:5sn
(0:1, 4:2, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Polách (Rutar, Horký), 34. Jaroš (Šišolák), 35. Horký (Minařík, Rutar), 40. Vachutka (Jarorš, Müller) - 15. Kuchařík (Martiník, Sviták), 26. Stodůlka (Pokorný, Vavřík), 36. Romančík (Finsterle, Kočí), 59. Vavřík (Stodůlka, Pokorný), rozh. náj. Pokorný. Rozhodčí: Šico - Bubela, Kučera. Vyloučení: 2:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 333. Střely na branku: 27:16. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4.
Šumperk:  Ryšavý (Kacbunda) – P. Kubíček, Cibuzar, Netolický, Cekr, Minařík, Rutar (A) – Vachutka (C), Müller, Jaroš – Šišolák, Nilsson, Skopal – J. Horký, Polách, Scheuter – Danielčák.
Valašské Meziříčí: Pavlíček (Ševců) – Velikovský, Holomek (C), Foltýn, Kočí, Sviták, Liss, Holiš – Melenovský, Vávra, Kozubík – Martinec, Romančík, Finsterle (A) – Pokorný, Vavřík (A), Stodůlka – M. Urban, Martiník, Kuchařík.

Do zápasu vkročili oba celky aktivně. Na straně Šumperka bylo vidět velké odhodlání připsat si první body sezony do tabulky. Bobři ale nápor Draků úspěšně odváděli pryč a dokázali si z toho vytvořit šanci na otevření skóre zápasu. To se povedlo v patnácté minutě Šimonu Kuchaříkovi. Do konce první třetiny byla k vidění akční hra, ovšem ani jedna ze stran již neproměnila.

V druhé třetině si svůj předchozí náskok potvrdili tečovanou střelou Daniela Stodůlky hosté a vedli tak už rovnou o dvě branky. Po té ovšem iniciativu na svou stranu převzali Draci. Valachům se nedařilo dostat se k zakončení a v oslabeních jim taktéž nebylo přáno. Naopak Šumperk zažíval své chvilky slávy. Nasázeli Bobrům hned čtyři góly a z tři z nich dokázali vytěžit z přesilové hry. Oslabení se v této třetině hráčům Valašského Meziříčí nedařilo.

V poslední periodě se hra přesouvala ze strany na stranu, ovšem Bobři už uzavřeli své útočné pásmo a soupeře k žádné větší akci nepustili. O nadšení na straně hostujících Bobrů se postaral v poslední minutě zápasu Michael Vavřík, který na poslední chvíli stihl poslat zápas do prodloužení. Celkově v dnešním zápasa zkoušeli Valaši brankáře Draků méně než byl zkoušený brankář hostujících brankář Adam Pavlíček. Prodloužení ani jedna ze stran nedokázal využít a tak po pěti minutách zápas došel až k samotným nájezdům. V nájezdech se dařilo hned v první střele Michalu Romančíkovi, který připsal první náskok pro hostující. Ten ještě navýšil svou střelou Dominik Pokorný a postaral se tím o dva body do tabulky pro Valašské ogary.

David Káňa (Draci Pars Šumperk): Kluci nastoupili do zápasu skvěle. Od začátku hráli to, co jsme po nich chtěli. Hodně jsme zapracovali na disciplíně, což dnes bylo jen ku prospěchu, ještě to ale není úplně ideální. V první třetině jsme zase obdrželi úplně zbytečný trest, kluky to ale naštěstí nepoložilo. Druhá třetina byla odehraná perfektně, za to musím celý tým pochválit. Jedinou takovou kaňkou bylo vyloučení v jejím závěru. Soupeře tato výhoda na začátku třetí třetiny dostala do hry a nás naopak oslabila. Nám se ovšem nesmí stát, že minutu a dvacet vteřin před koncem zápasu dostaneme gól. Tam se ten puk měl vytlačit ven do středního pásma nebo i na zakázané uvolnění. Prodloužení a nájezdy, to už je pak vabank. Hrozně mě mrzí, že nám to dnes nevyšlo, protože aspoň ty dva body jsme si dnes zasloužili. V příštím zápase musíme zopakovat přesně to, co jsme hráli ve druhé třetině.

Lukáš Plšek (HC Bobři Valašské Meziříčí): Za dva body venku jsme samozřejmě rádi ale vítězství se nerodilo vůbec lehce. Šumperk na nás vlétnul, dobře bruslil. My si z toho udělali fauly a díky Adamovi Pavlíčkovi jsme přežili první třetinu, kdy jsme vedli 1:0. Ale v druhé třetině jsme měli spoustu oslabení a čtyřikrát jsme inkasovali. Opravdu při nás stálo štěstí, že na co jsme sáhli, tak nám tam spadlo a tu katastrofální druhou část jsme prohráli jen o gól. Ve třetí třetině jsme dominovali, to se Draci úplně zatáhli a tím, že jsme hráli na 4 lajny tak jsme je nepustili z pásma a nakonec to vyvrcholilo čtvrtým gólem. Prodloužení dopadlo skončilo bez branky, chtěli jsme to dotáhnout do nájezdů, protože jsme si na ně věřili a povedlo se to. Nerodilo se to dneska moc dobře ale dva body z venku se počítají a už se těšíme na sobotní domácí utkání.