Nervy drásající utkání bylo k vidění na Bobří hrázi v posledním utkání na domácím ledě v roce 2017. Duel dospěl až do samostatných nájezdů, ze kterých odešli šťastnější domácí Bobři, když vítěznou branku trefil Jakub Pořický. Valašské Meziříčí tak uzavřelo poslední domácí utkání v tomto roce výhrou a posunem v tabulce na čtvrté místo.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 31. kolo, pátek 22.12.2017, Zimní stadion Valašské Meziříčí
5:4sn
(1:2, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Dvořák (D. Varga), 25. Kývala (Mir. Varga), 30. Kývala (Mikel, Daněk), 56. Horyna (Studený), rozh. náj. Pořický – 7. Krupa (Palacký), 18. Málek (Gebauer, Uhlár), 30. Kafka, 50. Málek (Uhlár, Gebauer). Rozhodčí: Velčovský – Goňa, Wesley. Vyloučení: 3:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4, 4:4, 5:4.
Valašské Meziříčí: Plšek (Bechný) – Mikel, Váňa, Horyna, Báchor, Hajda, Mar. Varga – Pořický, Dvořák, Brunec (A) – Mir. Varga, Daněk, Kývala – Studený (C), Pokorný, Martiník (A) – D. Varga, Dalajka
Nový Jičín: Kohn (Slovák I.) – Adamík, Már, Hruška (A), Metelka, Tomeček, Janiczek – Krupa, Pecha, Málek, Motloch, Kafka, Palička, Gebauer, Kocián (C), Podlaha, J. Sonnek, Slovák II., Uhlár

Úvodní momenty zápasu přinesly jednoznačně lepší nástup Valašského Meziříčí. V šesté minutě mohli jít Valaši do vedení, když se do největší šance první části duelu dostal Pořický, který ještě posílal v přečíslení dva na jednoho kotouč na svého spoluhráče. Jeho pokus ale vychytal skvělým zákrokem Kohn a skóre tak zůstávalo nerozhodné. Byli to Ďáblové, kdo z ničeho nic vsítil první branku. Miroslav Krupa se skvěle uvolnil do prostoru mezikruží, odkud vyslal nechytatelnou střelu zápěstím a černá guma se zastavila až v síti - 0:1.

Nový Jičín po vstřelené brance nabral nový dech, a začal to být najednou tým, který měl ze zápasu více. Opět to ale bylo paradoxně Valašské Meziříčí, které se dočkalo vyrovnání. David Varga zachytil rozehrávku Ďáblů, poslal kotouč na Petra Dvořáka, který si zkušeně pohrál s Kohnem a poslal kotouč nechytatelně do levé šibenice jeho svatyně - 1:1. Najednou to byli zase Bobři, kdo měl více ze hry. Byli to ale Ďáblové, kdo si tři minuty před koncem vzal vedení zpět na svou stranu. Matěj Málek využil zmatku před svatyní Plška a i s trochou štěstí poslal černou gumu za jeho záda - 1:2. Po konci první části tak šli do šaten spokojenější novojičínští.

Nástup do druhého dějství byl opět ve znamení Bobrů. A tentokrát se jejich tlak dočkal srovnávací branky. Martin Kývala si vychutnal Kohna a skvělou kličkou se dostal k zakončení do prázdné branky, což už pro něj byla snadná úloha - 2:2. Bobři mohli jít o dvě minuty později i do vedení. Bruncovi ale nesedl kotouč na hokejku a nedokázal tak trefit úplně odkrytou část Kohnovy branky po přihrávce Pořického. Těsně před polovinou zápasu už mohla ale na straně Valachů vypuknout první radost z vedení v utkání. Martin Kývala šikovně tečoval nahození Mikela a poslal tak Valašské Meziříčí do vedení - 3:2.

Nový Jičín ale na odpověď nečekal dlouho. Dominik Kafka se skvěle uvolnil podél mantinelu a střelou do šibenice nedal Plškovi žádnou šanci - 3:3. V dalším průběhu druhého dějství byla hra proměnlivá, více ze hry ale měli lehce hráči Valašského Meziříčí. Do největší šance se ale dostali Ďáblové, svůj únik dva na jednoho ale podobně jako na druho straně Pořický s Bruncem nedokázali proměnit.

Začátek třetí části znamenal větší množství šancí na straně Bobrů. Opět je ale trápila finální fáze, ve které neproměnili řadu příležitosti na zvrat utkání na svou stranu. V polovině utkání naopak vznikly před Plškem zmatky, kterých dokázal využít Matěj Málek, když dokázal najít mezírku mezi Plškovými betony – 3:4. Další průběh periody nabídl řadu příležitostí na obou stranách. Z ničeho nic jsme se ale dočkali vyrovnávací branky. Josef Horyna se nebál zavézt kotouč podél mantinelu do útočné třetiny, odkud propálil vše, co mu stálo v cestě jeho dělovku zastavila až branková konstrukce – 4:4. V poslední minutě zápasu se Bobři tlačili do zakončení, všechny dorážky ale likvidovala obrana Ďáblů, a tak se pokračovalo prodloužením.

Do začátku nastaveného času si Valaši přenesli téměř celou přesilovou hru ze závěru třetí třetiny. I přes tlak a několik dobrých příležitosti se jim ale branku vsítit nepodařilo. V tom samém duchu probíhal i zbytek prodloužení, ani ten ovšem rozvlněnou síť ani na jedné straně nenabídnul, rozhodnout musely tedy nájezdy. V těch vstřelil rozhodující branku Jakub Pořický, díky čemuž se Valašské Meziříčí posunulo o skóre před svého soka z Nového Jičína.

Jiří Weintritt (Valašské Meziříčí): Dnes jsme remízový stav ubojovali a podali parádní výkon v nájezdech. Celému týmu i fanouškům přeji pěkné Vánoce.

Petr Macháček (Nový Jičín): Zápas byl asi remízový z obou stran. Na konec jsme prohráli na nájezdy, což mě docela mrzí, ale po těch šedesáti minutách bod bereme. Penalty už jsou loterie, kterou domácí zvládli lépe, a proto mají bod navíc.