V souboji dvou Meziříčí nakonec úspěšnější Valašské
středa 22.10.2008 | hc |

V souboji dvou Meziříčí nakonec úspěšnější Valašské

Ke středečnímu utkání 12.kola odjížděli Bobři do Velkého Meziříčí s cílem stoprocentně bodovat a napravit tak ztrátu z minulého kola, kdy podlehli v domácím prostředí Novému Jičínu (1:2sn). V sestavě i nadále chyběli J.Matějný, J.Blažek a také O.Tatarčík. Naopak se do sestavy vrátil, po dvouzápasové absenci, uzdravený centr prvního útoku Petr Dvořák. Úkol se Bobrům podařilo splnit, ale nebylo to nic jednoduchého. Po velkém boji zvítězili Bobři nakonec 4:3 a dostali se znovu na první místo průběžné tabulky.

12.kolo, středa 22.10.2008
HHK Velké Meziříčí3:4(1:1, 1:1, 1:2)HC Bobři Valašské Meziříčí
Branky a nahrávky: 2. Hudcovský (Nekvasil), 37. Kunstmüller (Smejkal), 54. Nekvasil (Vlašín) - 13. Šebesta (Zrník), 27. Martiník (Dvořák P., Šebesta), 43. Dvořák P. (Varga D., Zientek), 59. Varga D. (Martiník, Dvořák P.). Rozhodčí: Kareš - Klouda, Plch. Vyloučení: 9:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 255. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
HHK Velké Meziříčí: Betinec (Chadim) – Smejkal, Plch, Konta, Vlašín, Heřmanský, Pálka, Stráňovský, Kochánek - Bula, Bukáček, Kunstmüller, Nekvasil, Janda, Hudcovský, Sobotka, Dostál, Bašnár, Krča, Jánský.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Krumpoch (Mocek) - Zientek, Růčka, Dvořák O., Zrník, Starůstka, Krisl, Zimmer - Martiník, Dvořák P., Varga D. - Šebesta, Sochorek, Kratěna - Glas, Pavlas, Dědek.

Komentář k zápasu

Autor: hc

Domácí hráči vstoupili do utkání aktivněji a hned od prvního střídání si vytvářeli slibné příležitosti. Již ve druhé minutě poslal domácí do vedení T.Hudcovský, který tečoval Nekvasilovu střelu téměř z rohu útočného pásma 1:0. Následovaly pak další příležitosti, se kterými si ale brankář Bobrů Michal Krumpoch bez problémů poradil. Ve 13. minutě měli domácí výhodu přesilové hry 5 na 3 a obrovskou příležitost zvýšit svoje vedení na dvoubrankový rozdíl. Ale opak byl pravdou. Pavel Šebesta výborným forčekingem přinutil domácího hráče k chybě na červené čáře, zmocnil se kotouče a s přehledem zakončil svůj samostatný únik ve dvojnásobném oslabení – 1:1. Od té doby jakoby se domácí hráči Bobrů zalekli a přestali hrát svoji hru, kterou si v úvodu utkání vytvořili nespočet šancí.

Ve druhé třetině se hrál vyrovnaný hokej, kdy se útoky střídaly na obou stranách. Ve 27. minutě proměnil O.Martiník krásnou Dvořákovu přihrávku napříč brankovištěm a poslal Bobry do vedení – 1:2. Tentokrát museli dotahovat domácí. O deset minut později, po dlouhém ostřelování Krumpochovy svatyně, srovnává stav L. Kunstmüller – 2:2. Po druhé třetině tedy zůstal nerozhodný stav 2:2 a diváci netrpělivě očekávali, na kterou misku vah se přikloní štěstí v poslední třetině.

Třetí dvacetiminutovka opět nabídla mnoho šancí před oběma gólmany. Hned v úvodu dostal Bobry opět do vedení s chutí hrající P.Dvořák, a ke třem bodům měli znovu blíže hosté – 2:3. Snaha domácích o vyrovnání přinesla ovoce v 54. minutě, kdy K. Nekvasil po Vlašínově přihrávce vymetl růžek Krumpochovy branky – 3:3. Když už to vypadalo, že se diváci dočkají prodloužení a případných samostatných nájezdů, hosté nečekaně udeřili počtvrté a bylo rozhodnuto. Vítěznou branku zařídil člen prvního útoku D.Varga, který nahradil na levém křídle nemocného O.Tatarčíka. Jeho kolegové v útoku O.Martiník a P.Dvořák zamkli domácí v jejich obranném pásmu, po několika nebezpečných střelách se puk dostal k osamoceně stojícímu D.Vargovi a ten se již nemýlil – 3:4. Bobři si tedy odvážejí z Velkého Meziříčí cenné vítězství a plný počet bodů.

 

Zápasový servis

 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS