Hodonín přijížděl do Valašského Meziříčí s jasným cílem, oplatit středeční porážku na domácím ledě. Bobři ale byli skvěle připraveni, po velkou část utkání drželi vývoj ve svých rukou, po svém návratu do sestavy se také poprvé prosadil Šimon Kuchařík. I díky skvělému výkonu brankáře Sachra nakonec berou Valaši další tři důležité body pro udržení první příčky.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, 36. kolo, sobota 5.2.2022, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Hodonín
4:1
(2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Andris, 18. Křivohlávek (Finsterle, Holiš), 24. D. Stodůlka (Vavřík, Kamas), 45. Kuchařík (Dobša, Ďurkáč) – 54. Hefka (Pchalin, Romančík). Rozhodčí: Rapák - Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 1:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 355. Střely na branku: 38:21. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) – Vosátko, Ďurkáč, J. Jenáček, Holiš, Gabrhelík, Kamas – Kozubík, Vávra (A), Apolenář – Finsterle, Křivohlávek, Andris – Kuchařík, Dobša, Pořický (C) – D. Stodůlka, Vavřík.
Hodonín: Malyšev (Kořének) – Sedláček, Mikulík, Škápik, Pchalin – Lekeš, Marek, Hrazdira, Hložánek, Handl, Janás, Levitskij, Komínek (A), Růžička, Hefka, Romančík (C).

Bobři vstoupili do zápasu velice aktivně, již během první minuty vyslali několik střel na soupeřovu bránu. Malyšev měl často co dělat, aby ataky z bezprostřední blízkosti ustál, umět zamezit akci z brankoviště bylo ale zpočátku jeho předností.

Valaši postupem času stupňovali tlak, i když svého soupeře k několika šancím také pustili. Tou největší bylo rozhodně v sedmé minutě Sachrovo nešťastné odkryti své svatyně. Puk poté chvíli balancoval na brankovišti, žádný z Hodonínských ale nebyl přítomen tak blízko, aby jej doklepl za čáru.

Perioda začala být zajímavá ze strany domácích až v samotném závěru. Necelé čtyři minuty před koncem získal Tomáš Andris kotouč kousek před maskovaným mužem Drtičů a zasunul mu jej mezi jeho betony. O minutu později se zase radovali Bobři, když Lukáš Finsterle pohotově našel u druhé tyče Jana Křivohlávka, který poté s poklidem přehodil puk před Malyševuv pravý beton.

Druhou třetinu začali Valaši rychlou hrou, což mělo také za výsledek již třetí gól sobotního klání. Po zmatku v brankovišti nakonec dokázal dostat puk za hodonínského gólmana Daniel Stodůlka.

Hra se v půli zápasu více dorovnala, hosté měli se svou tvrdou hrou hned několik příležitostí snížit, hlavně formace vedena Tomášem Komínkem Valachy hodně kousala. Zmíněný Komínek se také dostal k další velké šanci, když se zmocnil puku těsně před Sachrem a tváří v tvář zkoušel rychlou kličku, gólman v žlutozelené masce ale únik pohodlně zpacifikoval.

Závěrečné dějství domácí znovu přitvrdili, parádní střelou z mezikruží oslnil obránce Drtičů Šimon Kuchařík, rozvlnil síť mezi tyčemi už počtvrté a mohl tak slavit první gól od svého návratu po zranění.

Poslední inkasovaná branka na 4:0 ruského brankáře znejistila, už nepůsobil tak sebevědomě jako předtím, puky mu často vypadávaly z lapačky a vyrážel je před sebe, což byly další možnosti pro Bobry ohrozit jeho svatyni. Ze strany domácích to už ale bylo vše. Šest a půl minuty od konce ještě snižoval hodonínský Vlastimil Hefka, dál už se ale hostí nepředvedli a domácí tak mohou po posledním domácím zavání opět slavit výhru před svými fanoušky.

Tibor Janás (SHK Drtiči Hodonín): Zranění a zase zranění …. Před utkáním se při rozbruslení zranil gólman Kořének, což bylo citelné oslabení. Do zápasu nastoupil Malyšev a po dlouhé pauze, kdy plnil roli dvojky, odchytal utkání slušně. Během zápasu se zranili ještě Komínek s Hložánkem, takže jsme dohrávali v totálně okleštěné sestavě a můžeme být rádi, že jsme neodjeli s vyšším přídělem. V první třetině jsme měli výborný pohyb a vytvářeli si šance, bohužel jsme žádnou z nich neproměnili. V jednu chvíli dokonce dva hráči promáchli kotouč před úplně prázdnou bránou, bohužel nevyužity zůstaly i další šance. Vzápětí přišel opět protiútok a gól v naší síti za přispění našeho beka. Stav 2:0 stvrdili domácí gólem, kdy jsme opět nepokryli dorážejícího hráče. V druhé části jsme do třetice dalším bekem vytvořili chybu při rozehrávce a soupeř nás zase potrestal. V tu chvíli bylo rozhodnuto. Ve třetí třetině skóre narostlo na rozdíl čtyř branek a nebylo pochyb, kde body zůstanou. My už výsledek korigovali golem Hefky na konečných 4:1. Bez pěti hráčů základní sestavy nemůžeme pomýšlet na lepší výsledek. Holt realita je taková, jaká je. (převzato z webu shkhodonin.cz)