Valašské Meziříčí prohrálo i další domácí utkání, když tentokrát nestačilo na Havlíčkův Brod. Ani závěrečné nasazení nakonec nestačilo na to, aby Valaši stihli pohodový náskok soupeře dohnat. Další zápas čeká svěřence koučů Plška a Štacha ve středu, kdy doma přivítají první Havířov.
2. liga - Východní konference 2023/24, 27. kolo, sobota 6.1.2024, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Havlíčkův Brod
3:6
(0:1, 1:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 36. Kočí (Vaňo), 53. Martiník, 59. Melenovský (Vávra, Velikovský) – 3. Tecl (P. Kuchta, Dymák), 29. Bureš (A. Dvořák, Pártl), 31. Bureš (Pártl), 38. Valášek (Havlát, Vala), 44. Bureš (Voříšek, M. Krejčí), 46. Kopic (Havlát, A. Dvořák). Rozhodčí: Blaha – Jurčík, Peluha. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 233. Střely na branku: 28:40. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6, 3:6.
Valašské Meziříčí: Ševců (Slovák) – Baroš, Sviták, Velikovský, Holiš, Kočí, Foltýn – Kozubík, Vávra (A), Melenovský – Lukačka, Romančík, Finsterle (C) – Vaňo, Martiník, Vavřík (A) – M. Urban.
Havlíčkův Brod: Č. Novák (Nedvěd) – J. Novák (A), A. Dvořák, Vala, Zych, M. Krejčí, Benák, Kutlvašr – Tecl, P. Kuchta (C), Dymák – Havlát, Valášek, Kopic – Bureš, Pártl, Voříšek (A) – Holenda.

Lubomír Štach (asistent hlavního trenéra HC Bobři Valašské Meziříčí):

Aleš Kraučuk (BK Havlíčkův Brod): Jsme rádi, že se nám dnes povedlo vyhrát. Celý tým makal od první minuty a byli jsme zodpovědní v obraně. Hned ve třetí minutě jsme se ujali vedení, když se tam ze strany trefil navrátilec do sestavy Marek Tecl a to nám dodalo klid na hokejky. Postupně jsme navyšovali náskok a bylo dobře, že i když soupeř snížil na 1:3, tak jsme hned zareagovali, utekli na 4:1 a měli jsme zápas pod kontrolou. Musím dnes vyzdvihnout výkon Buryho, který dal hattrick, a Čendu, který, i když tam byla nějaká ošemetná situace, to pochytal a byl jistý. Vyzdvihl jsme tyto dva hráče, ale dnes jsme opravdu hráli jako jeden tým. Chci poděkovat všem hráčům za předvedený výkon.