Valaši padli doma se Slezanem
sobota 13.1.2018 | Daniel Gargulák |

Valaši padli doma se Slezanem

I přes velké indispozice v hráčském kádru a s okleštěnou sestavou nastoupili Bobři do utkání s Opavou. Celý zápas byl ale ve znamení soupeře až na jednotlivé úseky ve druhé a třetí třetině, kdy si Bobři vypracovali několik šancí, které ale nedokázali proměnit. Nyní Bobry čeká týdenní pauza a čas na regeneraci a před dalším důležitým utkáním v Novém Jičíně.

36.kolo, sobota 13.1.2018
HC Bobři Valašské Meziříčí4:6(1:2, 0:3, 3:1)HC Slezan Opava
Branky a nahrávky: 15. Horyna (Daněk), 43. Dvořák (Váňa), 49. Báchor (Brunec), 49. Daněk (D. Varga) – 6. Vaněk (Rudl, Fišera), 17. Rudl (Vaněk, J. Vítek), 23. Šendera (Hartmann), 36. Seidler (Vaněk, Rudl), 40. Wolf (Černý), 43. Seidler. Rozhodčí: Vrba – Vašíček, Kučera. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:36 Diváci: 216 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:6, 4:6.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek (23. Bechný) – Hajda, Báchor, Horyna, Baroš, Martin Varga, Váňa – Brunec (A), Hořanský, Studený (C), Pořický, Kývala, D. Varga, Dvořák, Martiník (A), Daněk, Dalajka
HC Slezan Opava: Wanecki (Šafránek) – Fišera, Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Tichý, Slavík – Bitomský, Herman, J. Vítek, Štindl, Vaněk, Chalupa (A), Maxner, Wolf (A), Hartmann, Seidler, Černý (C), Malina, Škoda

Komentář k zápasu

Autor: Daniel Gargulák

Do úvodu zápasu vstoupili aktivněji hráči Valašského Meziříčí. Dlouho se ale nemohli spolehnout na svou rozehrávku a jen vyjímečně se dostávali do útočné třetiny. Naopak Opava zvolila již od začátku defenzivní styl hry, ze kterého ale po pěti minutách hry dokázala vytěžit první branku utkání. Přečíslení dokázal nakonec zakončit Rostislav Vaněk a poslal tak Slezan poprvé v zápase do vedení - 0:1. O tři minuty později mohli jít hosté už do dvoubrankového vedení. Velkou šanci ale nádherným přesunem v brankovišti vychytal Plšek, a tak zůstával stav stále s jednobrankovým rozdílem.

Po polovině první části třetiny začala Opava opět více bránit a Bobři jen těžce hledali cestu do útočného pásma. I přes několik dobrých šancí troskotaly jejich pokusy na v pohodě chytajícím Waneckim nebo nepřesnosti střelby. Přece jen se Valaši dočkali v 15. minutě duelu, když už se Horyna nad ničím nerozmýšlel a zkusil poslat ranou zápěstí kotouč směrem na opavskou bránu. Waneckimu bránili ve výhledu vlastní spoluhráči a díky tomu puk zapadl až za jeho záda - 1:1. Opava ale stihla ještě do konce třetiny v přesilového hře vyrovnat, když podobně jako Horyna na druhé straně napřáhl Dominik Rudl od modré a kotouč propadl Plškovi za jeho záda - 1:2. Do konce třetiny už se skóre neměnilo, a tak po první periodě odcházel do šaten spokojenější Slezan.

Krátce po začátku druhého dějství přidala Opava svou třetí branku v utkání. Pet Šendera dokázal využit zmatku v obranném pásmu Bobrů a dostat tak Slezan do dvoubrankového vedení - 1:3. V ten samý moment došlo ke střídání brankářů na domácí straně, když Plška nahradil v brankovišti Bechný. Slezan dlouho po vstřelené brance pokračoval v náporu a útočném snažení, další gól ale nepřidal ani velké šanci v polovině zápasu, když přečíslení tří na jednoho dokázal vychytal skvělý Bechný.

V další fázi utkání to bylo domácí Valašské Meziříčí, kdo začal přebírat iniciativu nad zápasem. I přes velkou spoustu šancí a dorážek se ale Valaši nedokázali prosadit. Opavu navíc několikrát podržel skvěle chytající Wanecki. Pět minut před koncem druhé třetiny šla navíc Opava do trháku. Čtvrtou branku Slezanu přidal po přečíslení Petr Seidler - 1:4. Do konce druhé třetiny přidala Opava ještě pátou branku a s Valachy to nevypadalo vůbec dobře. Petr Wolf předvedl útočnou akci hodnou extraligových kvalit, kterou zakončil parádním bekhendovým blafákem - 1:5.

Valašské Meziříčí nastoupilo ale do poslední třetiny jako vyměněné. Svůj tlak demonstrovalo gólem hned po dvou odehraných minutách. Petr Dvořák šikovně tečoval Váňovo nahození a snížil tak alespoň stav duelu – 2:5. Opava ale nečekala na odpověď dlouho. Petr Seidler ani ne po půl odehrané minutě poslal Slezan znovu do čtyřbrankového vedení - 2:6. Opava v dalším průběhu třetiny nabídla Bobrům možnost přesilové hry. Ani ty ale nedokázali Valaši přes několik dobrých šancí využít.

K poslednímu velkému tlaku se modrobílí nadechli dvě minuty před polovinou zápasu, když dokázali skórovat dvakrát za sebou. Nejprve se prosadil nahozením puku na bránu Stanislav Báchor - 3:6 následován svým spoluhráčem Josefem Daňkem, který po spolupráci s Davidem Vargou přidal čtvrtý gól - 4:6. S přibývajícím časem ale jako by opadal tlak Bobrů. Opava navíc dostala v závěrečných čtyřech minutách možnost dvou přesilových her, během kterých si jen pohlídala konečně vítězství za tři body.

Ohlasy trenérů

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): Příčinou poklesu výkonnosti našeho týmu je skutečnost, že již několik týdnů trénujeme ve třinácti nebo čtrnácti lidech, a stejný počet je poté připravený naskočit do zápasu. Na doplnění kádru vedení intenzivně pracuje, není to ale jednoduché. Příští týden bychom snad měli vědět více a snad budeme moci brzy začít pracovat ve standardních podmínkách.
 

Zápasový servis

Preview

Reportáž

 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
Alpine