Družina trenéra Plška navázala na úspěšné utkání s Kometou Brno a i proti Hodonínu podala na domácím ledě sebevědomý výkon podpořený třemi brankami. Hodonín byl Valachům po celý průběh utkání vyrovnaným soupeřem, Drtiči ale nedokázali vyzrát na obranu Valachů a nebyli tak schopni kontrovat třem přesným zásahům Valašského Meziříčí. Bobři tak potvrdili dobrý výkon proti Brnu a i proti Hodonínu zapsali tři body.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, 8. kolo, sobota 16.10.2021, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Hodonín
3:0
(1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Vávra (Podešva, Goiš), 45. Křivohlávek (Vosátko, Martiník), 46. Apolenář (Vávra, Podešva). Rozhodčí: Škach – Bubela, Mikšík. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 206. Střely na branku: 31:20. Průběh utkání: 3:0.
Valašské Meziříčí: Sachr (21. Slovák) – Ďurkáč, Báchor (C), Martiník (A), Vosátko, Holiš, Kamas, Weintritt – Goiš, Vávra (A), Podešva – Apolenář, Křivohlávek, Finsterle – Kozubík, Andris, Kuchařík – Stodůlka, Vavřík, Urbanec.
Hodonín: Kubáň (Martinčík) – Tomáš Dřímal, Hefka, Miklík (A), Hohl, Gabrhelík, Sedláček, Fišera, Krejčí – Janás, Komínek (C), Dobša, Tadeáš Dřímal, Marek, Balán (A), Rozsahegyi, Růžička, Giatsintov, Romančík, Podlaha, Janeček.

Již úvod utkání předznamenal, že diváci na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí se budou hokejem bavit. Ostré tempo na obou stranách a první pohledné akce hned v prvních minutách duelu tradičních rivalů 2. ligy – skupiny Východ lahodily oku hokejového diváka. Byli to ale o něco aktivnější Bobři a především a jejich první útočná letka, která dělala soupeři z jihu Moravy potíže a brankář Kubáň musel několikrát předvést své brankářské kvality. Obránce hostující svatyně velmi dlouho odolával, jeho první kapitulace však přišla v 16. minutě, kdy si zejména po skvělé individuální práci Goiše našel odražený puk před brankovištěm lídr kanadského bodování Valachů Tomáš Vávra a nekompromisně poslal černou gumu za záda Kubáně – 1:0. Po gólu Valašského Meziříčí tempo hry lehce ustoupilo, do šaten se nakonec odcházelo za příznivého stavu pro domácí hráče.

Začátek prostřední periody poznamenal zejména neuvěřitelný závěr před brankářem Kubáněm, který nastolil řád druhé třetiny. Oba týmy pokračovaly ve velmi aktivním tempu, které ale poznamenala řada vyloučení, některé z nich za velmi nepříjemné zákroky. Zejména střet Balána s Goišem, za který vyfasoval hostující útočník trest za zásah do hlavy nebo krku vypadal minimálně ve svém prvopočátku dosti hrozivě. Prostřední třetina však nenabídla žádnou vyloženou akci až na několik dorážek Kuchařík v bezprostřední blízkosti Kubáně, stav na jejím konci byl tak nadále nejtěsnějším možným rozdílem příznivější pro domácí Bobry.

Nástup do závěrečné části duelu vyšel o poznání lépe Valachům i přes vyloučení Finsterleho. Po úspěšně ubráněném oslabení zasadili Bobři direkt dvěma góly, které od sebe dělila pouze minuta a půl. Nejprve využil šťastného odrazu při přečíslení dva na jednoho Jan Křivohlávek a díky svým rychlým rukou zasunul puk do brány za přesunujícího se Kubáně – 2:0. O chvíli později díky skvělé práci Vávry zasadil rozhodující ránu Drtičům Jakub Apolenář, který v předbrankovém prostoru našel odražený kotouč ze všech nejrychleji a poslal jej nechytatelně na vzdálenější tyč hodonínské svatyně – 3:0. Bobři ve zbytku třetiny odehráli skvěle takticky zvládnutý závěr duelu a velmi svědomitě si hlídali vytvořený náskok. Hodonín nadále neskládal zbraně, nicméně proti bezchybně fungující obraně Bobrů byl téměř bez šance.

Bobři tak navázali na minulé vítězství proti Kometě Brno, Hodonín naopak prohloubil svou krizi a nadále zůstává na chvostu druholigové tabulky – skupiny Východ.

Lukáš Plšek (HC Bobři Valašské Meziříčí): Na dnešní zápas jsme se hlavně v hlavách připravovali celý týden. Dnes jsme ten zápas měli od začátku do konce pod kontrolou, možná jsme si mohli víc pomoct v přesilovkách. Ale i za cenu čtyř zraněných hráčů jsme to dnes dotáhli do vítězného konce, bereme tři body a jsme rádi, že se konečně v tabulce posouváme na pozice zaručující play-off.

Tibor Janás (SHK Hodonín): U nás je to pořád dokola stejná písnička. Nemyslím si, že jsme tady odehráli špatný zápas, myslím, že jsme byli rovnocenným soupeřem pro Valašské Meziříčí. Hodně jsme je trápili, ale bohužel jsme zase nedali góly a soupeř dokázal potrestat naše individuální chyby. Na nulu se nedá vyhrát.