I s rozsáhlou marodkou vyrážela družina trenéra Plška k utkání do Kopřivnice a díky bojovnému výkonu si z ní odváží všechny tři body. Ty v přesilové hře zajistil v bobřím dresu dnes poprvé hrající Marek Melenovský.
2. liga - Východní konference 2022/23, 16. kolo, středa 16.11.2022, Zimní stadion Kopřivnice
Kopřivnice
2:3
(1:2, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Brodek (Indrst), 57. Brodek (Pavlík, Ficek) – 5. Hanák (Gabrhelík), 20. Martinec (Bachánek, Hanák), 50. Melenovský (Kozubík, Vávra). Rozhodčí: Maršálek - Bubela, Viskot. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 753. Střely na branku: 48:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
Kopřivnice: Baldik (Kubáň) – Ficek, Már, Dluhoš, Bartošák, Bail, Marek, Petrek – Pindel (A), Brodek, Sluštík (C), M. Mach, Indrst, Pargáč, Kleniar, Suchý (A), Velecký, Gola, Fojtík, Pavlík.
Valašské Meziříčí: Slovák (Růžička) - Liss, Ďurkáč (A), Hanák, Gabrhelík, Fojtík, Holiš, Sviták, Kamas - Melenovský, Vávra (C), Kozubík - Bachánek, Martiník, Andris - Pětník, Tarnoczy, Vavřík - Martinec.

Valaši začali zápas velice dobře, hned v prvních minutách dokázali soupeře dostat pod tlak a z toho také pramenila první branka utkání, o kterou se postaral obránce Tomáš Hanák po nahrávce Ondřeje Gabrhelíka. Mladý bek se sám dostal do útočného pásma a bekhendem poslal kotouč za Baldikova záda. Kopřivnici ale branka nijak nezastrašila, v celé periodě byla velice střelecky aktivní, brankář Slovák měl v první dvacetiminutovce 16 úspěšných zákroku.

Hráči ISMM tlak stupňovali, což nakonec vedlo v čase 16:17 k dorovnání, kdy za domácí zasunul puk za Slovákův beton Jiří Brodek. Ještě do konce třetiny si ale Bobři vzali vedení na svou stranu. 43 vteřin před zazněním sirény poslal kotouč za brankovou čáru ze své pravé strany Tomáš Martinec a rozdováděl tak valašskou střídačku napodruhé.

Druhou třetinu Tatrovka pokračovala v urputném napadání, Jiří Slovák měl ale svůj den a velkou část střel k rohům pohotově pochytal svou lapačkou. I Valaši si vytvořili několik slibných šancí, skórovat se jim však nepodařilo a stav tak zůstal po čtyřiceti minutách 2:1 pro Bobry.

I ve třetí periodě posílala Kopřivnice na valašskou svatyni jednu střelu za druhou, za zápas jich bylo celkem 46, se kterými si musel maskovaný muž Bobrů poradit. V 50. minutě se znovu povedlo hostům navýšit, poprvé v seniorském hokeji a při svém debutu za Bobry se prosadil Marek Melenovský ml. Ten dostal od Davida Kozubíka puk do jízdy mezi kruhy a bez váhání ho střelou poslal za Baldikova záda.

Tatra už prohrávala u dvě branky, do hry ji ale znovu více vrátil střelec prvního gólu Jiří Brodek, který nahodil kotouč ze své pravé strany do levého růžku Slovákovy branky. Tatra to ještě v posledních minutách zkoušela v šesti, Valaši ale náporu odolávali a dvakrát byli blízko vstřelení dalšího gólu, když zkoušeli přehodit celé kluziště a dostat puk do prázdné branky. To se jim sice nepodařilo, i tak si z Kopřivnice vezou tři body za vítězství 3:2.