Po napínavém středečním utkání s Novým Jičínem čekal Bobry soupeř z daleka, a to ze Žďáru nad Sázavou, kam se Valašské Meziříčí vydalo na předposlední zápas letošní základní části. Po prohře v prodloužení si hráči Valašského Meziříčí připsali bod do tabulky a před posledním klání před vyřazovacími boji je tak jasné, že do nich Bobři vstoupí z šestého místa.
2. liga - Východní konference 2022/23, 43. kolo, sobota 4.3.2023, Zimní stadion Bouchalky, Žďár nad Sázavou
Žďár nad Sázavou
4:3p
(1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Chlubna (Kunstmüller, Štola), 29. Bureš (Prokš), 47. Čejka (Lojek), 61. Lojek (Pleva, Chlubna) - 13. Křivohlávek (Andris), 24. Vávra (Kozubík, Holiš), 28. Vávra (Báchor, Kozubík). Rozhodčí: Maršálek – Kalina, Jiruška. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 420. Střely na branku: 33:23. Průběh utkání: 0:1,1:1, 1:3, 4:3.
Žďár nad Sázavou: Vít (Sláma) – Ludvík, Grauer, Pleva (C), Macek, Lojek, Půža – Čejka, Pazourek, Gregar, Štola, Wasserbauer, Bureš (A), Kunstmüller, Chlubna, Prokš (A).
Valašské Meziříčí: Ševců (Slovák) – Holiš, Báchor (A), Sviták, Ďurkáč, Gabrhelík, Liss, Kamas – Pokorný, Vávra (A), Kozubík – Bachánek, Křivohlávek (C), Andris – Stodůlka, Vavřík, Kuchařík – Martinec.

Utkání proti žďárským Plamenům započalo lépe pro domácí, kteří už od začátku byli ve hře sebejistější. První větší šance pro Bobry přišla v osmé minutě, kdy při přesilové hře zkusil štěstí Michael Vavřík, ovšem brankář Žďáru Lukáš Vít zachytil jeho střelu do lapačky. Přesilová hra skončila nevyužitá a šance v početní převaze se následně naskytla i domácímu mužstvu.

Těsně po ubráněném oslabení se povedlo Tomáši Andrisovi vybojovat puk a přihrát ho na hůl Jana Křivohlávka, tomu se poštěstilo a Valaši otevřeli skóre zápasu. Vedení nevydrželo hostujícímu celku nadlouho, protože necelých deset sekund poté přišlo srovnání ze strany Plamenů. První třetina tak skončila vyrovnaně.

Hned ze začátku druhé periody, ve dvacáté třetí minutě, se Valašskému Meziříčí povedlo prosadit skrze vydařenou akci zakončenou úspěšnou střelou Tomáše Vávry. Ten nezahálel ani nadále a o čtyři minuty později zajistil Bobrům dvoubrankový náskok. Pro žďárské bylo toto utkání poslední v základní částí a také v celé letošní sezóně. Zakončit letošní rok se rozhodli klidně a s čistou hlavou, což šlo vidět na jejich hře. Ve druhé třetině stihl ještě náskok Valachů srazit Marek Prokš a do pauzy vstupovaly celky za stavu 2:3.

Do poslední části utkání vkročili hosté velmi aktivně, ale nedařilo se jim zvýšit své vedení. V čtyřicáté sedmé minutě využil prudké střely od modré hráč domácích Jakub Čejka a zápas srovnal. Až do konce základní hrací doby se oba týmy aktivně pokoušeli přiklonit hru na svou stranu, ale ani jednomu se nepovedlo přidat potřebný gól.

Utkání tak přešlo do prodloužení, ve kterém moc dlouho nevydrželo, protože v šedesáté první minutě se povedlo překonat brankáře Kryštofa Ševců Martinu Lojkovi, a ten tak připsal svému týmu dva body. Valašskomeziříčtí odjeli domů pouze s jedním bodem, ale také s jistotou šestého místa při vstupu do play-off.