Bobři vstoupili do zápasu v roli favorita a to hlavně při faktu, že prozatím pokaždé v aktuálním ročníku dokázali nad Slezanem zvítězit. Soupeř však Valachům dnes nenechal nic zadarmo, když dvakrát dorovnával skóre. Bobři ale poté přitlačili, dvakrát se gólově předvedl střelec Jan Křivohlávek, a rozhodl tak o konečném výsledku 4:2.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, 27. kolo, středa 5.1.2022, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Opava
4:2
(2:2, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Vavřík (Holiš, Stodůlka), 8. Kozubík (Holiš), 29. Křivohlávek (Báchor), 39. Křivohlávek (Vávra, Dobša) – 6. Malina (Rousek, Wolf), 10. Rousek (Malina, Wolf). Rozhodčí: Šutara – Rychlý, Kořistka. Vyloučení: 4:8, navíc Rousek (OPA) 5+OK (faul kolenem). Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 277. Střely na branku: 36:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Valašské Meziříčí: Sachr (Tkadlec) – Báchor (A), Gabrhelík, Ďurkáč, Hanák, Holiš, Kamas, Mošnička – Dobša, Vávra (A), Křivohlávek – Andris, Pořický (C), Finsterle – Kozubík, Vavřík, Stodůlka – Weintritt.
Opava: Piták (Baldik) – Thiel, Zapletal, Věntus, Ficek, Zelenka, Kocián, Zouhar – Vojtovič, Kadula, Malina (A), Buršík, Peterka, Beránek, Vašenka, Wolf (C), Štindl, Krupa, Rousek, Římský.

Autor: Jan Kozák

Zápas začali Valaši velice dobře, již v čase 1:44 vstřelil první gól utkání Michael Vavřík, který našel odražený kotouč v brankovišti a nic mu nebránilo překonat brankáře Pitáka. Odpověď Opavy ale na sebe nenechala dlouho čekat, za necelé 4 minuty již bylo dorovnáno.

Zápas pokračoval ve velmi rychlém tempu, Slezanu se na chvíli podařilo usídlit v útočné třetině, pochybení na straně hostů ale využil Tomáš Holiš. Ten poslal do samostatného úniku útočníka David Kozubíka. Mladý forward před brankářem hostů jednou zamíchal a vsítil druhou branku zápasu.

O pár vteřin později se dopustil domácí Tomáš Hanák hákování, při vhazování navíc dostal trest za zdržování hry Jakub Pořický a Bobři tak šli do tří. Už se zdálo, že oslabení ubrání, 7 sekund před návratem obou hráčů na led ale od modré napřáhl Tomáš Rousek a rozvlnil tak síť za Sachrovými zády podruhé.

Po dorovnání ale Valaši přidali, do konce periody dokazovali soupeři svou dobrou formu. Na časomíře se blížila 13. minuta, svůj první gól za Bobry málem přidal obránce Tobiáš Mošnička. Ten byl velmi blízko nahozenému puku v brankovišti od Vavříka, ovšem v rychlosti na něj nedosáhl a na 1. bod si tak bude muset ještě chvíli počkat.

Do konce prvního dějství se již skóre nezměnilo, tempo a šance ale neutichaly, stejně jako na začátku 2. třetiny. Valmez dobře odvracel napadání soupeře a dostával se do protiútoku. Slezané měli chvílemi velký problém s orientací ve vlastním pásmu, šance Bobrů se jim ale dařilo blokovat.

Dvoubrankový střelec zápasu Jan Křivohlávek.

Blížila se polovina hrací doby a Jan Křivohlávek šikovně zavezl kotouč před nechráněného Pitáka, první pokus nahodit puk se mu nevydařil, napodruhé už jej ale odražený od betonů brankáře slavit mohl. O 10 minut později se za gólmanova záda prosadil tentýž muž. Chvíli před ohlášením konce druhé části tak dostal Honza Křivohlávek Bobry do dvoubrankového vedení 4:2.

Závěrečná třetina byla už o něco poklidnější, týmy trochu zmírnily své tempo, i když šancí bylo na obou stranách stále dost. Osudnou se však perioda stala pro dvoubrankového střelce Křivohlávka. Který byl u hostující střídačky faulován Rouskem a valašskomeziříčský střelec tak nedohrál. Útočník Slezanu svůj tým dostal do pětiminutového oslabení, po roztržce si odpykal 2 minuty David Dobša. I přes nespočet příležitostí a ohrožení brány se ale Valachům nepodařila přesilovka využít, skóre se nezměnilo ani poté a Bobři tak vítězí již pošesté v řadě.

Aleš Tomášek (HC Slezan Opava): Domácí dnes byli až na pár chvil jednoznačně lepší a zaslouženě zvítězili.