Valaši zdolali Draky ze Šumperka a posouvají se na první místo!
středa 24.10.2018 | Daniel Gargulák |

Valaši zdolali Draky ze Šumperka a posouvají se na první místo!

Velmi vydařené utkání mají za sebou svěřenci trenéra Weintritta. V celém utkání předvedli velmi zodpovědný výkon, na jehož základech dokráčeli k tříbodovému zisku proti do té doby prvnímu Šumperku. Valaši v celém zápase zaznamenali pouhá dvě vyloučení, které jen dodali třešničku na dortu jejich zodpovědnému výkonu.

12., středa 24.10.2018
HC Bobři Valašské Meziříčí4:2(2:1, 1:0, 1:1)Draci Šumperk
Branky a nahrávky: 7. Pořický (Báchor, Váňa), 12. Dvořák (Vaněk), 39. Seidler (Dvořák), 55. Martiník (Jenáček) – 3. Čuřík (Plášek), 41. Krejčiřík (Sedlák, Drtil). Rozhodčí: Cabák – Novák, Bartek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Šurý (Plšek) – Váňa, Báchor, Žák, Holiš, Jenáček, Rudl, Kamas – Pořický, Daněk (A), Brunec (C) – Vaněk, Dvořák, Seidler – Hořanský, Martiník (A), Vítek – Andris, Dalajka, Dubnický.
Draci Šumperk: Kristín (O. Haloda) – Drtil, Sedlák (A), Řezáč, Gewiese (C), M. Haloda, Tolokonnikov – Čuřík, Krejčiřík, Plášek (A) – Vorobjev, Pokorný, Romančík – Ostřanský, Hroch, Antonov – Blecha, Urban, Kočica.

Komentář k zápasu

Autor: Daniel Gargulák

První perioda začala hned zkraje ve velmi svižném tempu a rychlý spád přinesl první branku hostí hned ve třetí minutě. Jakub Čuřík úspěšně tečoval nepřesnou střelu Pláška a Šurý se stačil za letícím kotoučem do jeho branky pouze otočit - 0:1. Bobři se však obdrženou brankou nenechali srazit na kolena a nadále pokračovali v aktivním přístupu. Ten jim přinesl vyrovnání na začátku sedmé minuty, kdy vymetl všechny pavučiny v levém horním růžku z prostoru pro vhazování Jakub Pořický a rozradostnil diváky na Bobří hrázi poprvé - 1:1. Valaši měli krátce po polovině první periody k dispozici přesilovou hru, kde ležérnosti obrany soupeře využil Vaněk, jenž poslal přesný pas před branku na Petra Dvořáka, a ten nekompromisně zavěsil - 2:1. Hra si udržela vysoké tempo až do konce třetiny, další branky jsme se ale nedočkali.

Začátek druhé periody doprovodilo znovu rychlé tempo utkání z obou stran. Postupem času ale začalo docházet k řadě nepřesností na obou stranách, která začínaly na tempu hry pomalu ubírat. Přesto všechno se i druhá třetina dočkala přesného zásahu mezi tři tyče. Petr Dvořák se v jejím závěru dostal do přečíslení dva na jednoho s Petrem Seidlerem, přičemž střela druhého jmenovaného byla zastavena až sítí branky soupeře z její vnitřní části - 3:1. Svěřencům trenéra Weintritta vedení vydrželo už do konce třetiny, a tak mohli do šaten odcházet o poznání spokojenější.

Neuběhla ani půl minuta třetí třetiny a šumperští snížili na rozdíl jediné branky. Vojtěch Krejčiřík využil zmatků v brankovišti a dokázal překonat bezmocného Šurého - 3:2. O pět minut později mohl dvoubrankové vedení vrátit Bobrům Dvořák, v samostatném úniku ale nedotáhl bekhendový blafák do úspěšného konce a střela letěla mimo tři tyče. Pět minut před koncem nasměroval Valašské Meziříčí za vítězstvím Ondřej Martiník, jehož teč Jenáčkova pokusu byla zastavena až brankovou sítí - 4:2. Svěřenci trenéra Weintritta už si vedení udrželi do samotného konce, a uhájili tak Bobří hráz před náletem draků ziskem všech tří bodů.

Ohlasy trenérů

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): V dnešním zápase jsme nevyráběli zbytečné chyby. Měli jsme chuť dopředu a zodpovědnost dozadu, což nás zaslouženě přivedlo ke třem bodům. Poděkování patří celému týmu.

Jozef Zavadil (Draci Šumperk): V první řadě musím pogratulovat domácím k vítězství. O našich hráčích nemůžu říct, že by nechtěli, ale takhle nejde hrát o eventuální první místo. Tak jako jsme se rychle dostali do vedení, tak stejně rychle jsme se dostali do nevýhody, protože ty dva góly, které jsme dostali, byly oba nešťastné. Posléze bylo zbytečné, že jsme měli tlak, hokej se hraje na góly a ne na to, že jsme se na ledě naháněli jako hlupáci. Gólman domácích chytal čisté puky v našem jalovém tlaku, ve kterém jsme vždy dostali branku. Dnešní utkání jsme prostě zbabrali.

 
 
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS