S velkou mezerou v obranných řadách se vydávali hráči Valašského Meziříčí do Šumperka. I přes několik dobrých šancí se Bobrům se v okleštěné sestavě nepodařilo vsítit jedinou branku a domácím Drakům podlehli 4:0. Pro Valachy je to první porážka v sezóně, kdy prohráli rozdílem čtyř branek.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 20. kolo, středa 15.11.2017, Zimní stadion Šumperk
Šumperk
4:0
(2:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Sedlák (Vachutka, Cink), 14. Kovařík (Králík, Schejbal), 23. Králík (Sedlák, Řezáč), 37. Ostřanský (Fischer). Rozhodčí: Cabák – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 4:0.
Šumperk: Lakosil (Svoboda) – Řezáč, Sedlák (C), Gewiese, Schejbal, Ďurkáč, Šťáva, Procházka - Půhoný, Cink (A), Vachutka – Králík, Vymazal (A), Kovařík - Ostřanský, Lehečka, Fisher – Müller, Skopal, Novosad
Valašské Meziříčí: Plšek (Bechný) – Mikel, Žák, Mar. Varga, Váňa, Hajda, Matějka – Brunec (A), Dvořák, Pořický – Hořanský, Pokorný, Dalajka – Mir. Varga, Daněk, Kývala – Spratek, Studený (C), Martiník (A)

Od samého počátku nastoupili mnohem aktivněji domácí Draci. Odměnou jim byla už ve 3. minutě první branka utkání. Na pokus Sedláka od modré ještě Plšek stačil, dorážka Daniel Vachutky už ale skončila za jeho zády v jeho svatyni – 1:0. Šumperk nadále pokračoval v aktivní hře a vytvářel si řadu příležitostí. Byla to ale první formace valachů, která trefila tyčku Lakosilovy branky. Stav byl tedy stále příznivější pro domácí Draky.

Ve 14. minutě se domácí radovali z druhého gólu. Schejbal nejprve poslal černou gumu na Králíka, který už mohl pálit. Puk ovšem posunul na lépe postaveného Lubomíra Kovaříka, a ten neměl problém zasunout kotouč do prázdné branky – 2:0. O pár chvil později byl nepříjemně zasažen Mikel do obličeje a odešel předčasně před koncem první periody do šaten. Zbytek první části patřil zase domácím Drakům. Ti si vypracovali několik dobrých šancí. Stav ale zůstal nerozhodný a do šaten se tak odcházela za stavu 2:0.

Hned v úvodu druhé části nabídli Bobři svému soupeři přesilovou hru pět na tři. Tu Draci dokázali dokonale využít a navýšit tak své vedení. Lukáš Králík pohotově trefil kotouč do prázdné branky, který Plšek ještě stihl zalehnout, bylo to ale už za brankovou čárou – 3:0. Bobři měli o minutu později k dispozici přesilovku, během které ale více zahrozil soupeř, když Draci ujeli dvakrát do úniku a jen díky skvělým zákrokům Plška se skóre neměnilo.

Valašské Meziříčí si šance nadále vypracovávalo jen sporadicky. Více ze hry měli nadále hráči Šumperka a svoji převahu zužitkovali již ve svoji čtvrtou branku v zápase. Po svižné kombinaci s Fisherem dostal puk za bezmocného Plška Milan Ostřanský - 4:0. Poslední momenty druhé třetiny nabídly jen několik nepřesností na obou stranách. Na druhý patnáctiminutový oddych odešli Draci s pohodlným čtyřgólovým náskokem.

Po pár vteřinách se Bobři mohli radovat ze svého prvního gólu v utkání. Podruhé v duelu ale nastřelili pouze tyčku brankáře Draků. Další průběh poslední periody nabízel šance na obou stranách, ani jednomu z týmů se ale nedařilo vyzrát na gólmana soupeře. V závěru zápasu si domácí Draci už hlídali pohodlné vedení a nikam nespěchali. Udržet čtyřbrankové vedení se jim podařilo až do závěrečného hvizdu, a tak odjeli Bobři z Šumperka s prázdnou.