Valašské Meziříčí zvítězilo nad Považskou Bystricí
pátek 4.9.2009 | Michal Václav |

Valašské Meziříčí zvítězilo nad Považskou Bystricí

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - i přes absenci několika hráčů základní sestavy dokázali hokejisté Valašského Meziříčí zvítězit nad svým soupeřem z Považské Bystrice o tři branky v poměru 4:1.

přát., pátek 4.9.2009
HC Bobři Valašské Meziříčí4:1(2:0, 0:0, 2:1)HK 95 Panthers Považská Bystrica
Branky a nahrávky: 13. Varga D.(Vnenk), 14. Matějný, 50. Vaněček (Dědek, Varga D.), 56. Vašut (Sochorek, Varga D.) - 47. Vyloučení: 7:13 Diváci:200 .
HC Bobři Valašské Meziříčí: Popovič (Vašut M.) - Mlynář, Tatarčík, Blažek, Vašut P., Dvořák, Mikel, Vnenk - Lhotský, Matějný, Varga M., Sochorek, Varga D., Minařík, Vaněček, Bokroš, Brunec, Dědek, Varga M.
HK 95 Panthers Považská Bystrica: Betinec (Bratina) - Volek, Bridik, Doskočil, Zloha, Jelinek, Bezecný, Bemáček, Hajas, Havlíček, Gašo, Janisek, Koleda, Straňovský, Kolenič, Hegyi, Slavik, Bujdak, Varga, Jamasi, Rosenberg

Komentář k zápasu

Autor: Michal Václav
Zápas začal hodně opatrně. Dlouhou dobu se hrálo spíše ve středním pásmu. V pokračujích minutách první periody ovšem hokejisté Valašského Meziříčí i přes absenci několika hráčů, se kterými trenér Sedlák počítá do sestavy na sezonu, začali hrát útočný hokej a výsledkem jim byla v 13. minutě zápasu branka Davida Vargy po přihrávce skvěle hrajícího obránce Lukáše Vnenka. Ani né minutu na to přidali Bobři další gól do soupeřovy sítě. Hostující obránce nahrával před brankoviště tak neštastně, až si brankář Betinec bruslí srazil puk do vlastní sítě. Branka byla připsána domácímu útočníkovi Matějnému, který v danou chvíli bojoval o puk právě s chybujícím obráncem Považské Bystrice. První třetina tedy skončila dvougolovým náskokem domácích.

Druhá třetina kromě mnoha vyloučených nepřinesla žádný golový přírustek, ikdyž šance na obou stranách k tomu byly více jak velké.

Do třetí třetiny nastoupili lépe hosté, kteří několikrát nebezpečně prověřili um brankáře Popoviče. V 47. minutě bylo nařízeno trestné střílení proti domácímu týmu, kdy samostatný nájezd hostujícího hráče zastavil až podražením domácí útočník Minařík. Nájezd hostujícího hráče byl úspěšný a skore se tedy změnilo na 2:1. Netrvalo ovšem dlouho a radost na tváře domácích Bobrů přinesl Roman Vaněček, který přesnou střelou k tyči zvýšil vedení již na 3:1. Pojistku k vítězství domácích přidal ještě v 56. minutě zápasu po krásné přihrávce Dalibora Sochorka před brankoviště najetý domácí obránce Přemysl Vašut.

Valašské Meziříčí tedy porazilo účastníka 1.SNHL v poměru 4:1. Po skončení zápasu následovaly ještě trestné střílení, které vyhráli také domácí v poměru 2:1, kdy se trefili jak Roman Vaněček, tak i Dalibor Sochorek.

Ohlasy trenérů

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí) Dnes to byla naše poslední domácí generálka na ligu, takže jsme určitě rádi za vítězství. Navíc jsme nebyli zase uplně kompletní. Rád bych pochválil Tomáše Popoviče, ten dneska zachytal dobře a celý zápas nás držel. Jinak v zápase na Slovensku bych rád poslal na led nejsilnější sestavu, která bude hrát i v lize.
 

Zápasový servis

Reportáž

 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS