Bobrům se poprvé v sezoně nepovedlo v utkání vstřelit branku, a vsetínský Lapač tak zůstává nedobyt. Před skvělou diváckou kulisou nastříleli vsetínští za záda Plška a Čápa dohromady pět branek, které jim zajistily bezproblémové vítězství. Meziříčští však nepodali odevzdaný výkon a několikrát zavařili i před bránou Šurého, kterému pomohla dvakrát brankový konstrukce, od níž se puk odrazil.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 19. kolo, čtvrtek 17.11.2016, Na Lapači
Vsetín
5:0
(2:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Kolařík (Vávra), 12. Pokorný (Janáček), 24. Pokorný (Zúbek, Janáček), 28. Ostrčil (Mojžíš, Kolařík), 43. Čech (Hryciow). Rozhodčí: Koliba – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 6:6, navíc Pořický (VAL) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3150. Střely na branku: 32:20. Průběh utkání: 5:0.
Vsetín: Šurý (Hromada) – Janáček, Vrba, Hryciow, Žák, Ostrčil, Kobylík, Mojžíš, Stuchlík – Pokorný, Šilhavý, Čech, Vávra, Zúbek, Kolařík, Kajaba, Hrazdira, Finsterle, Daněk, Hořanský, Kucharczyk.
Valašské Meziříčí: Plšek (28. Čáp) – Pernický, Báchor, Mikel, Štědrý, Žabčík, Vydra, Nedbálek – Brunec, Varga M., Studený, Baroš, Pořický, Kubo, Fojtík, Hlaváč, Kývala, Varga D., Dvořák, Martiník

Třetí valašské derby se v den státního svátku neslo i trochu v charitativním duchu. Utkání bylo zahájeno před zraky více něž tří tisícovek diváků slovy starostů obou měst, kteří hlavně popřáli hráčům hodně štěstí a zdůraznili projekt, ve kterém vsetínští pomáhají nevidomým.

Hned od prvních minut se Bobři snažili vzdorovat předpokládanému tlaku domácích a chvílemi jim to i šlo. Ve čtvrté minutě však našel Tomáš Vávra dobře postaveného Jana Kolaříka, který rozburácel Lapač svou přesnou mezi betony Lukáše Plška.

Na přelomu první třetiny byli vyloučeni současně Martiník s Finsterlem a hrálo se na obou stranách ve čtyřech hráčích. Dvouminutovka svědčila lépe Vsetínu, kterému se podařilo rozvlnit síť i podruhé. Nahození Martina Janáčka propasíroval za bezmocného Plška Dominik Pokorný. Bobři zkoušeli v závěru první periody vystrkovat růžky, ovšem vsetínská obrana byla důsledná a skóre se už neměnilo.

Druhé dějství začalo podobně, avšak brzy dostali Bobři výhodu přesilovky. Nicméně po chvilce ujel ven z obranného pásma Dominik Pokorný, který mohl v početní nevýhodě zvedat ruce nad hlavu už podruhé v derby. Další vyloučení, které ovlivnilo skóre měl na svědomí Dvořák, jenž si šel odsedět dvě minuty za podražení Hrazdiry. Vsetín nenechal nic náhodě a autorem čtvrté branky se stal po nenápadné střele Radim Ostrčil. To už hostující trenér Handl sáhl k výměně gólmanů a do zbytku zápasu byl nasazen Plšek. Nové akvizici se v bráně dařilo, a po čtyřiceti minutách bylo skóre 4:0 ve prospěch domácích.

Ve třetí třetině srazil Bobry opět ze začátku rychlý gól. Chvíli poté, co ubránili oslabení ve třech, přišla slabší chvilka pro mladého Čápa, kterému vstřelil velmi nešťastnou branku Filip Čech. Hosté se však stále nevzdávali a srdnatě bojovali dále. Dvě velké příležitosti měl na hokejce Petr Dvořák, jemuž se dvakrát po sobě podařilo trefit pouze tyč.

Hra se ke konci přelévala ze strany na stranu, ale více ze hry měl opět Vsetín, který se pokoušel přidat další branku. S tím ovšem jednoznačně nesouhlasil hostující gólman Čáp a svými famózními zákroky už soupeřům nic nedovolil. Již potřetí se letos radovali z vítězství v derby hráči od Lapače, poté co po šedesáti minutách přehráli Valašské Meziříčí v poměru 5:0.