Z Kopřivnice jen s jedním bodem

Třetí zápas odehráli Bobři na nepříliš oblíbené půdě Kopřivnice. Bezbrankový stav přerušila v polovině utkání pětigólová přestřelka, ze které vzešli Bobři s těsným náskokem. O vedení ale ve třetí třetině přišli a po remíze 3:3 následovalo prodloužení. To se Valachům nepovedlo a druhý bod si nenechali domácí hráči vzít.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 4. kolo, středa 20.9.2017, Kopřivnice
Kopřivnice
4:3p
(0:0, 2:3, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Pargač (Kofroň), 32. Pěnčík (Sluštík), 54. Vyčesaný (Kofroň, Kropka), 61. Tomášek – 27. Žák (Kývala), 29. Vítek (Váňa, Pořický), 39. Studený (Martiník). Rozhodčí: Zbořil - Novotný, Bubela. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Kopřivnice: Fendrich (Daňa) – Stříž, Zuzaník, Čintala, Marek, Merenda, Kropka, Fojtík – Poruba, Pěnčík, Hrubý, Bartošák, Pargač, Mach, Flok, Červenka, Vyčesaný, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík.
Valašské Meziříčí: Bechný (Plšek) – Hryciow, Žák, Báchor, Váňa, Baroš, Hladiš, Martin Varga - Vítek, Dvořák, Pořický - Brunec, Daněk, Kývala - Matějka, Studený, Martiník - Dalajka, D. Varga, Peterka.

Bobry v prvních minutách zápasu trápila vyloučení. Dvou minutám na trestné lavici se nevyhnul Pořický a Kývala. Pak se ale karty obrátily a v přesilovce se těšil dobré, leč neúspěšné, příležitosti Hryciow. Zanedlouho se nepodařilo překonat Fendricha ani dobře postavenému Vítkovi. Na druhé straně zase musel zase čarovat proti Hrubému gólman Bechný.

Se závěrem zvedali Bobři nasazení a měli také více ze hry. Nevyvarovali se ovšem hrubce v obraně, po které ale Poruba neohrozil hostující klec. Posledních patnáct sekund první třetiny dohráli hosté v početní výhodě, s níž nastoupili i do druhého dějství.

A možnost dostali Valaši ideální! Vinou dalšího vyloučení hráli Bobři několik vteřin proti třem bránícím hráčům. Dvě oslabení zvládla Kopřivnice na výbornou a vzápětí mohla slavit. Radost z branky ale překazil senzačním zákrokem proti dorážejícímu Merendovi Bechný.

Kopřivnice se přece radovala. Ve 26. minutě přiťukl Kofroň kotouč Jiřímu Pargáčovi, na něhož už Bechný nestačil. Tatra tak rázem otevřela skóre utkání.

Bobry ale patrně inkasovaný gól probudil. Dobře naladěný obránce Michal Žák na nic nečekal a po minutě hry jeho zásluhou domácí o své krátké vedení přišli.

O bleskový obrat se postaral ihned po Žákovi David Vítek, jenž využil spolupráci s Váňou a Pořickým. Zmatený gólman domácích vůbec netušil, kudy se puk do sítě dostal.

Ale to nebyl konec! V přesné rychlopalbě pokračoval z těsné blízkosti brankoviště Marek Pěnčík a po velmi atraktivní pětiminutovce tu byl opět nerozhodný stav.

Hra nabrala parádní tempo a diváci museli být jistě spokojeni. Ti šťastnější pak byli v hostujícím sektoru, který potěšil v závěru druhé třetiny Václav Studený nekompromisní střelou nad rameno Fendricha.

Před závěrečnou dvacetiminutovkou měli modrobílí náskok jedné branky.

Třetí třetinu začali Bobři v přesilovce, ovšem i jejich čtvrtá výhoda zůstala nevyužita. Hra se přitvrdila a odnášeli to hlavně hráči Kopřivnice. Vyloučení Vítka ovšem dokázali hráči Valmezu ubránit a do konce základní hrací doby zbývalo posledních deset minut.

V 54. minutě hosté o vedení přišli. Po zdárné nabídce Kofroně zasadil třetí gól za záda Bechného Michal Vyčeasný a Kopřivnice opět cítila reálnou naději na bodový zisk.

Čtyři minuty před koncem nachytal sudí domácí tým v šesti hráčích na ledě a rýsovala se zajímavá přesilová hra. V největší šanci podržel Tatru brankář Fendrich a posléze se už domácí ubránili.

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo a šlo se do prodloužení.

V prodloužení si Bobři téměř nesáhli na kotouč a po třiceti vteřinách rozhodl o druhém bodu pro Kopřivnici Martin Tomášek.

Roman Čechmánek (asistent trenéra HC Bobři Valašské Meziříčí): "Za bod z venku jsme rádi, ale utkání se vyvíjelo tak, že jsme mohli i vyhrát. Inkasovali jsme zbytečné góly, ale to k hokeji prostě patří. Oproti minulým utkáním jsme dělali hodně obranných chyb a soupeř nás v prodloužení potrestal. Dostali jsme góly z nepokrytých brejků. Třetí třetina byla pak už klidnější. Celkově byl ten zápas hodně ubojovaný."