V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři si opět nedokázali pohlídat vedení zajištěné prvním gólem a prohráli už šestý duel v řadě. Jediným střelcem modrobílých se tak stal Miroslav Varga. Bobři se díky prohře dostali na poslední místo tabulky za Karvinou a od utkání právě s tímto týmem nevstřelili v zápase více než dvě branky.
2. liga - skupina Východ 2015/2016, sobota 30.1.2016, Zimní stadion Moravské Budějovice
Moravské Budějovice
6:1
(2:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Pěška (Paták, Rytnauer), 11. Horký (Krutiš, Lupač), 29. Pěška (Jaroš, Rytnauer), 31. Rytnauer, 31. Horký (Jaroš), 58. Paták (TS) – 8. Varga (Kuchta, Martiník). Rozhodčí: Humpolíček – Kříž, Čuňočka. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 380. Průběh utkání: 0:1, 6:1.
Moravské Budějovice: Šťastný (Máj) – Peroutka, Randa, Jaroš, Sechovec, Forman, Sobotka, Kliment, Šťáva – Matějka, Rytnauer, Havel, Paták, Pěška, Trojan, Horký, Krutiš, Lupač, Vlašín.
Valašské Meziříčí: Slovák (Čáp) – Zábojník,Hradil, Mikel, Tomek – Mar. Varga, Kuchta, Martiník, Podešva, Sprušil, D. Varga, Studený, Kubo, Pořický, Kývala, Mir. Varga.

Domácí už byli v začátcích utkání aktivnější. Jejich počínání musel krotit Matěj Tomek nedovoleným zákrokem, za který si vysloužil dvě minuty na trestné lavici. Oslabení Bobři zvládli a i jako první zvedali ruce nad hlavu. A to, když v 8. minutě zachytil přihrávku u modré Patrik Kuchta a posunul ji volnému Miroslavu Vargovi, který poslal puk do sítě.

Inkasovaný gól domácí neshodil, ba naopak se dokázali vyburcovat ke dvěma rychlým gólům, kterými přisoudili během 10. minuty vedení na svou stranu.

Šanci vyrovnat dostali Bobři ve 13. minutě, když hráli Žihadla s šesti hráči na ledě. Přesilovku ale hosté nevyužili. Bobry trápilo mnoho nepřesností a půl minuty před koncem první třetiny byl vyloučen Martin Kubo.

Sotva se Bobři z oslabení osvobodili, putoval na trestnou Jan Podešva za faul loktem. Žihadla byly po přesilovkách jako na koni, což se projevilo ve 28. minutě gólem Ondřeje Pěšky na 3:1. Přelom druhé třetiny patřil, stejně jako té první, domácím. Během 30. minuty vsítili dva rychlé góly a pojistili si tím vedení. Zdrcení Bobři už tušili, že s tímto výsledkem horko těžko něco nadělají.

I přes snahu se Valachům nepovedlo gólově odpovědět a k tomu všemu byl ve 36. minutě vyloučen Martin Varga za podražení. Druhá třetina skončila za téměř rozhodného stavu 5:1 pro domácí celek.

Bobři ve svém snažení pokračovali dále. Zajímavější byla však až závěrečná desetiminutovka utkání. Nejprve se blafákem nedokázal prosadit Martiník a o chvíli později sjel v jasné šanci Miroslavu Vargovi puk z hokejky. Pravidlo nedáš dostaneš málem nabylo skutečnosti, když se Trojan trefil v 51. minutě do tyče.

V závěru duelu dostali ještě domácí možnost samostatného nájezdu poté, co byl v úniku faulován Paták. Samotná oběť faulu, Lukáš Paták, se postavil k puku a v nájezdu uspěl. To byla zároveň poslední divácky zajímavá akce v utkání.