Bobři v semifinále proti Orlové
neděle 22.3.2009 | Michal Václav |

Bobři v semifinále proti Orlové

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Poté, co Bobři zvítězili v poměru 2:0 na zápasy ve čtvrtfinále nad Uničovem, se čekalo, se kterým soupeřem změří síly v další části play - off. Možnými soupeři mohli být – Hodonín, Orlová nebo Opava. Právě „hornické“ město z Orlové se nakonec stalo soupeřem, který bude stát v cestě Valachům do finále. První zápas se hraje v pondělí 23. 3. od 18.hodin.

Valašské Meziříčí rozhodlo o postupu do semifinále v co nejkratším možném čase ve dvou zápasech, kdy doma porazilo Uničov 3:1 a venku vyhrálo v nervy drásajícím zápase až brankou Davida Vargy v předposlední minutě zápasu 2:3. Po této brance v řadách hostujících fanoušků vypukla doslova euforie, která se poté přestěhovala na led Uničova a oslavy postupu společně s hokejisty Meziříčí mohly začít. Nutno dodat, že Uničov byl výborným soupeřem a i jejich fanoušci si přišli na led vychutnat loučení s domácím týmem a zároveň sportovně poblahopřát hostujícím fans hodně štěstí v dalších kláních.

Čekání na semifinálového soupeře se protáhlo až do včerejších večerních hodin, kdy obě pokračující čtvrtfinálové dvojice musely hrát rozhodující zápas. Variant bylo více. Pokud by Hodonín porazil Vsetín, tak bychom narazili právě na tým Drtičů. V zápase plném zvratů ovšem Vsetín v samostatných nájezdech zaskočil Hodonín a k překvapení všech postoupil také do semifinále. Soupeř pro Valašské Meziříčí musel tedy vzejít z dvojice Orlová – Opava. Orlová ovšem na svém ledě potvrdila, že odvážet body je velice složité a porazila Opavu těsným rozdílem 4:3. Semifinálové dvojice tedy tvoří Šumperk – Vsetín a Valašské Meziříčí – Orlová.

Orlová je v letošní sezoně opravdu velkým překvapením, neboť po začátečních problémech, kdy se nevědělo, jak se finančně pokryje sezona se postupně výbornými výkony dostávala výše a výše v tabulce a konečné 4.místo po základní části je jistě velikým úspěchem.

Tým Orlové vede trenér Česlík. Poté, co vloni zůstala před branami play-off, se překvapivě Orlová od počátku soutěže držela na předních příčkách tabulky a stejně jako Bobři si tým na několik kol vyzkoušel vedení v soutěži. Konečné čtvrté místo po základní části je tak pro Orlovou velkým úspěchem. V předkole se Orlová střetla s týmem Žďáru nad Sázavou, který si účast v play-off vybojoval až v posledním kole. Doma sice Orlová vyhrála 5:1, v odvetě jim ale chyběla opora v bráně Dušan Šafránek a prohráli 5:4. V rozhodujícím třetím zápase čtvrtfinále pak Orlová potvrdila favorita a zvítězila 4:0.

Ve čtvrtfinále svedla tuhý boj s celkem Opavy, kdy zvítězila 2:1 na zápasy. Orlová se může v brance spolehnout na havířovského brankáře Dušana Šafránka, který svými zákroky prokazuje velkou kvalitu, která vyústila i v nominaci na letošní Univerziádu. Jako velmi duležitý hráč se ukázal útočník Marek Haas z prvoligového Havířova. Ve třech zápasech předkola nastřílel čtyři branky, na jednu navíc přihrál. Tento tým se bude jistě spoléhat na výkony dalších hráčů jako je Potočný, Grygar, Studený, Dušek, Kraft a další. Obrana a útok je opravdu v týmu z Orlové silná, proto místní Bobři budou muset hrát dobře a trpělivě se zabezpečené obrany.

Domácí hokejisty k vítězství poženou jistě výborní fanoušci. Přijďte podpořit i vy Bobry v úspěšné sezóně za dalším vítězstvím. Zápas začíná v pondělí v 18.hodin na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí a tímto zveme všechny fanoušky na skvělou podívanou. Druhý zápas se hraje ve středu (25.3.), na ledě Orlové. Fanoušci VM opět pořádají autobusový výjezd. Historicky první semifinále pro Bobry tedy může začít.

Vzájemné zápasy v této sezoně:
Valašské Meziříčí – Orlová 8:5
Orlová – Valašské Meziříčí 4:3p.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS